Levné kopačky do 2000 Kč – TOP10 (březen 2017)

Za levné kopačky považuji kopačky do 2000 korun. Při dnešních cenách top modelů, které se pohybují kolem 5000 korun a výš, jsou kopačky do 2000 korun takový stále ještě rozumný kompromis mezi kvalitou a cenou. I mezi nimi se dají najít celkem kvalitní kousky. Podívejte se na některé z nich.

Levné kopačky – jak vypadá žebříček

Pokud nechcete kupovat ty nejdražší top modely, ale raději byste se poohlédli po něčem dostupnějším, sestavil jsem aktuální žebříček toho nejlepšího, co u nás momentálně můžete sehnat do 2000 Kč.

Nechci to nazývat úplně levné kopačky. Beru to tak, že 2000 korun je cenová hranice, za kterou se dají sehnat opravdu velmi dobré kousky a současně je finančně dostupná skoro pro každého.

Zkus taky:
Kožené, syntetické, pletené – které kopačky jsou nejlepší?

Žebříček není sestaven od nejlepších po nejhorší (i když jsem se o to snažil), ale berte ho spíš jako seznam nejlepších možností, které si za cenu do 2000 Kč můžete pořídit.

Co doporučit?

  • Pokud nechcete kupovat ty nejdražší a nejnovější top modely, ale spíše levnější nižší modely, vybírejte spíše kožené, než syntetické. Levnější kožené modely budou skoro vždy lepší, než levnější syntetické modely. Kůže je prostě kvalita. Měkká a pohodlná.
  • Pokud si chcete koupit nějaký levnější nižší model z nejnovější řady kopaček, popřemýšlejte, jestli nebude lepší koupit nějaký vyšší model ze starší řady, který je již ve slevě nebo výprodeji. Nebude mít možná ty nejnovější vychytávky a design, ale ve výsledku bude starší top model lepší než novější nižší model (většinou). Za stejnou nebo hodně podobnou cenu si tak můžete koupit starší, ale o něco kvalitnější model.

Jdeme na to.

1. Nike Premier

Odpověď firmy Nike na kopačky Adidas Copa Mundial, ale v modernějším provedení. Za cenu kolem 2000 Kč dostanete úžasně pohodlné, kvalitní (klokaní kůže) a lehké kopačky. Stejně jako Adidas Copa Mundial to nejsou kopačky pro každého.

Mladší generaci může odradit jednoduchý design a celkově oldschoolovější zpracování. Ale kvalitu, kterou za tuhle cenu dostanete, budete těžko hledat i u modernějších a mnohem dražších kopaček. V kvalitě, výkonu a pohodlí jsou v téhle cenové kategorii absolutní špička.

2. Adidas Copa Mundial

Stará klasika, která se dá dnes sehnat už i za cenu 2000 Kč nebo lehce nad. Nejsou to kopačky pro každého, nemusí se každému líbit, ale svou kvalitou prostě patří mezi nedostižné kousky.

Úžasná klokaní kůže na svršku, bytelné zpracování, které kopačkám zajišťuje dlouhou životnost, skvělé pohodlí. To všechno jsou věci, které hrají pro kopačky Adidas Copa Mundial jako pro ideální volbu. Díky měkké klokaní kůži jsou kopačky vhodné i pro hráče s širšími chodidly.

3. Nike Hypervenom Phelon III

Kopačky Phelon III jsou v celé řadě kopaček Hypervenom až po modelech Phantom III DF, Phantom III a Phatal III DF na samém chvostu a nikdo by tak moc nečekal, že budou nabízet za cenu do 2000 Kč něco extra.

Omyl! Je skoro až neskutečné, co za tuhle cenu firma Nike vypustila a rozhodně patří k tomu absolutně nejlepšímu, co můžete v téhle cenové hladině momentálně dostat na trhu.

4. Nike Tiempo Legacy II

Po top modelu Nike Tiempo Legend VI je toto hned druhý model v řadě kopaček Tiempo. Do určité míry má všechny přednosti a vlastnosti, které má i top model Legend VI, jen trochu pozměněné.

Místo klokaní kůže je zde telecí kůže, ale i ta je krásně měkká a kvalitní. Stejně jako top model Legend VI má i model Legacy II vnitřní konstrukci, takže co do pohodlí a kvality kontaktu s balonem jsou oba modely stejné. Suma sumárum Nike Tiempo Legacy II jsou za cenu do 2000 Kč skvělou volbou. Na výběr je hned několik barevných variant.

5. Nike Mercurial Veloce II

Sice starší (aktuálně už je na trhu i model Veloce III), ale za cenu do 2000 Kč stále úžasný model. Ve srovnání se stejně starým, ale vyšším modelem Mercurial Vapor X na tom jsou Veloce II co se týče nabízené kvality výborně až dokonce srovnatelně.

Krásně měkký a flexibilní Teijin materiál na svršku a hladký vnitřek kopačky nabízí komfort, který vám rozhodně nebude dělat problémy. Mercurial Veloce II patří v téhle cenové hladině k těm nejlepším syntetickým kopačkám na trhu, stále.

6. Nike Mercurial Victory VI

Další hodně oblíbené levné kopačky Mercurial. Lehké, s agresivní podrážkou, syntetickým svrškem a slušným designem za hodně příjemnou cenu.

Pokud sháníte syntetické kopačky v ceně do 2000 Kč, určitě patří mezi ty lepší a neuděláte s nimi chybu. Na výběr je hned několik barevných variant.

7. Adidas Copa 17.2

Firma adidas představila koncem roku 2016 celé nové silo kopaček s názvem Copa 17. Jedná se o kožené kopačky, které se inspirují legendárními Copa Mundial, ale mají mnohem modernější provedení.

Model Copa 17.2 je po modelu 17.1 hned druhým v pořadí. Je o polovinu levnější a oproti vyššímu modelu nenabízí tolik koženého svršku, ale jen část (pouze na špičce kopačky, tam kde jsou švy). Zbytek kopačky je ze syntetického materiálu. Kůže je o něco tlustší než klokaní kůže na vyšším modelu, ale stále dostatečně měkká a příjemná. Za cenu kolem 2000 Kč je to určitě možnost, o které se dá popřemýšlet. Na výběr je hned několik barevných variant.

8. Adidas ACE 17.3 Primemesh

Nižší model z nejnovější řady kopaček adidas ACE 17. V přední části kopačky je Primemesh materiál (modrá část) a zbytek svršku je levnější syntetický materiál. Primemesh je celkem měkký a vzhledem k tomu, že se jedná o jeden z nejlevnějších modelů celé řady, je překvapivě celý svršek kopačky poměrně kvalitní.

Jak je vidět z obrázku, kopačky mají i elastickou ponožku u kotníků. Je sice kratší než u kopaček Nike, ale pokud chcete zkusit tenhle populární trend současnosti, máte možnost, i když ne v takové kvalitě, jako byste našli u vyšších modelů ACE 17.2, ACE 17.1 nebo ACE Purecontrol. Kopačky jsou určeny jak pro FG (přírodní travnaté), tak i AG (umělé) povrchy. Na výběr je hned několik barevných variant.

9. Puma Evospeed 3.5 Leather

Lehké a levné kopačky od firmy Puma s koženým (černá část) a syntetickým (zbytek) svrškem.

Použitelné na FG i AG povrchy. Zajímavá a cenově dostupná alternativa pro ty, kteří zrovna nemusí kopačky Nike a adidas, nebo chtějí vyzkoušet něco nového.

10. Adidas Kaiser 5 Liga

Levnější bratříček slavných Adidas Copa Mundial. Je to už sice starší model, ale stále velice kvalitní a oblíbený. Kopačky jsou kožené. Kvalita kůže není tak dobrá jako u Mundialek, ale stále předčí většinu syntetických materiálů svou měkkostí a pohodlností.

Stejně jako kopačky Copa Mundial jsou i Kaiser 5 opravdový držák a pokud jim člověk věnuje alespoň základní péči, vydrží bez problémů i několik sezon. Samozřejmě oproti novějším modelům nenabízí žádné technické vychytávky a váhou nepatří k nejlehčím. Tak jako tak, pokud hledáte kvalitní, pohodlné a vcelku levné kopačky, určitě má smysl o nich popřemýšlet.

Levné kopačky – kdyby bylo na mě

Pokud by bylo na mně, rozhodně bych vybíral mezi 1-5. Jsou to na svou cenu opravdu velmi kvalitní kopačky a je skoro až s podivem, že firmy takto levné kopačky nabízí. I kdyby byly dražší, člověk by se nemohl moc divit.

Pokud máte svoje kopačky, které jste koupili do 2000 Kč, jste s nimi spokojeni a v seznamu chybí, napište je do komentářů. Pokud některé ze seznamu máte, dejte vědět, jak jste s nimi spokojeni. Díky!

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení 0 / 5. Hlasovalo: 0

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo