Kopačky Nike Mercurial Victory VI FG – recenze

Aktualizováno 26. 6. 2022

7.6 Hodnocení
Za tu cenu dobrý kup

V této cenové hladině není zase tolik syntetických kopaček srovnatelné kvality, i když samozřejmě i ony mají své mouchy. Za cenu okolo 1500 Kč je to ale velmi dobrá koupě.

Zpracování
7.6
Pohodlí
7.3
Design
7.9
Líbí se mi:
 • Jedny z lepších syntetických kopaček ve své cenové kategorii
 • Efektivní rozložení špuntů
 • Povedený design
Nelíbí se mi:
 • Použití levnějších materiálů

Pokud sháníte kopačky do 2000 Kč a níže, rozhodně byste měli do výběru zařadit kopačky z rodiny Nike Mercurial, konkrétně Nike Mercurial Victory VI FG, na které se podíváme v dnešní recenzi.

Nike Mercurial Victory VI – představení

Kopačky Nike Mercurial Victory VI jsou nástupcem předchozí oblíbené verze Victory V, která patřila mezi to nejlepší, co se na trhu mezi levnějšími syntetickými kopačkami dalo pořídit. Nová verze VI je samozřejmě zase o něco lepší. V čem přesně? O tom všem za chvilku.

Nejlepší ceny kopaček Nike Mercurial Victory 6 najdeš tady.

Jak je vidět na seznamu níže, sestaveného od nejvyšších modelů Mercurial po ty nižší, Victorky patří mezi ty levnější a dostupnější, ale vůbec to neznamená, že by byly špatné.

 • Mercurial Superfly
 • Mercurial Vapor
 • Mercurial Veloce
 • Mercurial Victory
 • Mercurial Vortex

Podívej se taky na velký přehled kopaček Nike.

Zpracování

Všechny kopačky Mercurial jsou především rychlostní kopačky. Pro koncové hráče. Pro snipery. A tomu odpovídá i jejich zpracování. My se spolu podíváme na všechno, co tyhle kopačky nabízí. Na to dobré, i na to ne zas tak dobré.

Svršek kopačky

Nike Mercurial Victory VI nabízí syntetický svršek a za tu cenu je to obstojná kvalita. Není to sice Teijin materiál, který najdeme třeba na vyšším modelu Nike Mercurial Vapor XI, ale ani tak to není tak špatné.

Svršek je poměrně tenký a flexibilní, opět ale ne tolik jako u vyšších modelů. Celkový pocit z něj je takový více plastový (umělohmotný. Jde o levnější model s levnějšími materiály, takže se to dalo čekat. I tak je ale vidět zlepšení oproti předchozí verzi Victory 5. Není to žádná hitparáda, ale v této cenové hladině si myslím, že je to lepší standard a pro běžné hraní naprosto dostačující.

Na vyšších modelech najdete tzv. Speedribs, které zlepšují kontakt s balonem. Tady jsou jen takové fejkové – namalované. Tyhle linie pouze dotváří celkový design a nemají žádný vliv na funkčnost. Stejně tak není na kopačkách ACC technologie, kterou najdeme jen u vyšších modelů.

Jazyk a zavazování

Jazyk je hodně tenký. Je to prostě kus umělého pružného materiálu. U vyššího modelu Vapor XI byl jazyk skoro jednodílnou součástí kopačky. Byl jen omezeně volný u kotníků, takže se s ním nedalo dost dobře manipulovat. Nazouvání mohlo dělat někomu s většími nebo širšími chodidly problém.

U modelu Victory VI je jazyk ke kopačce také pevně přidělán, ale ne tolik (více je vidět na obrázku). Dovoluje to lepší nazouvání a současně drží jazyk v kopačce tak, že se při pohybu nikam neposouvá ani neklouže, což je určitě fajn.

[su_note note_color=”#defed9″ text_color=”#000000″ radius=”0″]Vyber si tkaničky do kopaček![/su_note]

Systém zavazování je celkem efektivní, kdy jsou na každé straně vedle sebě dvě dírky, jedna výš a druhá níž. Ve výsledku drží zavázané tkaničky vždy stejně pevně, ať už hrajete jakkoliv dlouho.

Vnitřek kopačky a pata

Uvnitř kopačky najdeme syntetickou podšívku s příjemným polstrováním na patě. Vložka se dá z boty vyjmout. Oproti vyšším modelům je znát, že je opět z levnějšího materiálu, ale stále velmi dobrá, anatomicky mírně tvarovaná. Úplně dostačující. Svoji práci odvádí dobře. Pata je zevnitř vyztužena. Kvalitně chrání před případnými nárazy a dobře stabilizuje nohu v kopačce.

Podrážka a špunty

Podrážka je z klasického TPU materiálu. Vypadá stejně, jako u vyšších modelů Superfly nebo Vapor, ale ten materiál a zpracování je levnější a podrážka je tak i těžší (ne zas o moc). U vyšších modelů je podrážka anatomicky zakřivena, aby lépe kopírovala tvar chodidla. U tohoto modelu Victory VI je klasicky placatá.

Zkus taky:
Puma Future Ultimate [RECENZE] – super pohodlné kopačky

Co je ale stejné, je nové rozložení špuntů. Velice agresivní, zaměřené na výborný záběr a odpich a to v jakémkoliv směru. To zajišťují véčkovité (šipkovité) špunty. V tomto ohledu je podrážka hodně povedená.

Kopačky jsou určeny na FG -přírodní travnaté povrchy. Pokud budete chtít kopačky používat i na AG (umělé povrchy), není to úplně nejlepší nápad a doporučoval bych pořídit přímo AG verzi kopaček. Vyhnete se tím případným problémům s životností, poškozením podrážky a špuntů, potažmo případně s neuznanou reklamací.

Váha

Váha kopačky Nike Mercurial Victory VI je 207 gramů (velikost EUR 43 / 9,5 US / 8,5 UK), což je váha velmi dobrá.

Nike mercurial Victory VI - váha

Pohodlí

Jedním slovem. Průměr. Prostě tak akorát. Jako téměř všechny kopačky z rodiny Mercurial jsou dost těsné a to hlavně ve střední části. Jsou ale například mnohem volnější než vyšší model Vapor XI, který je fakt hodně těsný.

Model Vapor XI má konec kopačky do špičky a prsty jsou v něm dost namáčklé. Naproti tomu Victory VI mají konec kopačky spíše zakulacený a tak máte u prstů mnohem více místa. Celkově jsou v přední části docela široké.

Běžně nosím velikost EUR 43 a kopačky Nike Mercurial Victory VI mi v této velikosti a v klasické stulpně padly tak akorát. Zajímavé je také srovnání stejné velikosti EUR 43 u modelu Mercurial Vapor XI a modelu Victory VI. Jak můžete vidět na obrázku, model Vapor XI je minimálně o půl čísla menší. Důvod neznám.

Kopačky jsou díky levnějším materiálům a zpracování trochu tužší a bude trvat déle, než je rozchodíte a budou o něco příjemnější. Ve výsledku ale není nic, co bych jim chtěl vyloženě vytknout.

Pokud se rozhodnete pro syntetické kopačky, nemůžete po nich chtít extra super pohodlí. Rozhodně však ničím neurazí. Pokud nemáte jó široká chodidla, neměly by vám vůbec dělat problémy.

Níže se můžete kouknout na video, jak vypadají kopačky na noze.

Design

Design není vůbec špatný a je to také to, co dělá již delší dobu kopačky Victory úspěšnými i přesto, že se jedná o relativně levné modely. Vůbec totiž levně nevypadají. Naopak, pokud byste je dali například vedle vyššího modelu Vapor XI, z větší dálky byste rozdíl rozeznali jen horko těžko.

Protože už jsou na trhu nějakou dobu, je možné je sehnat v několika barevných provedeních. V recenzi jsem použil barevnou kombinaci červeno-oranžová, svítivě žlutá a černá. Ač nejsem příznivcem příliš výrazných barev, takhle kombinace mi vůbec nevadila. Celkově se mi design líbí a kopačky se určitě neztratí ani v konkurenci dražších modelů. Za mě dobrý.

Cena

V současné době seženete kopačky za  1600 Kč a levněji. Kopačky koupíte zde. Cena je určitě odpovídající.

Nejlepší ceny kopaček Nike Mercurial Victory 6 najdeš tady.

Nike Mercurial Victory 6 – hodnocení

Pokud vybíráte kopačky a hledáte nějaké syntetické v ceně do 2000 Kč a méně, které:

 • dobře padnou,
 • mají výborný odpich a záběr,
 • jsou relativně lehké a celkem pohodlné,
 • s průměrnou životností a navíc dobře vypadající,
 • za rozumnou cenu,

pak pro vás budou kopačky Nike Mercurial Victory VI dobrou volbou. V této cenové hladině není zase tolik syntetických kopaček srovnatelné kvality, i když samozřejmě i ony mají své mouchy. Za cenu okolo 1500 Kč je to velmi dobrá koupě. Kladná hodnocení kupujících na oficiálních stránkách Nike i jiných prodejců to jen dosvědčují.

7.6 Hodnocení
Za tu cenu dobrý kup

V této cenové hladině není zase tolik syntetických kopaček srovnatelné kvality, i když samozřejmě i ony mají své mouchy. Za cenu okolo 1500 Kč je to ale velmi dobrá koupě.

Zpracování
7.6
Pohodlí
7.3
Design
7.9
Líbí se mi:
 • Jedny z lepších syntetických kopaček ve své cenové kategorii
 • Efektivní rozložení špuntů
 • Povedený design
Nelíbí se mi:
 • Použití levnějších materiálů
Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo