Kopačky Nike Mercurial Victory VI FG – recenze

Pokud sháníte kopačky do 2000 Kč a níže, rozhodně byste měli do výběru zařadit kopačky z rodiny Nike Mercurial, konkrétně Nike Mercurial Victory VI FG, na které se podíváme v dnešní recenzi. Kopačky Mercurial Victory VI jsou nástupcem předchozí oblíbené verze Victory V, která patřila mezi to nejlepší co se na trhu mezi levnějšími syntetickými kopačkami dalo pořídit. Nová verze VI je samozřejmě zase o něco lepší. V čem přesně? O tom všem za chvilku.

 

Nejlepší ceny kopaček Nike Mercurial Victory 6 najdeš tady.

 

Obsah recenze:

 1. Zpracování
 2. Pohodlí
 3. Design
 4. Cena
 5. Shrnutí a závěr

 

Jak je vidět na seznamu níže, sestaveného od nejvyšších modelů Mercurial po ty nižší, Victorky patří mezi ty levnější a dostupnější, ale vůbec to neznamená, že by byly špatné.

 • Mercurial Superfly
 • Mercurial Vapor
 • Mercurial Veloce
 • Mercurial Victory
 • Mercurial Vortex

Mrkni taky na velký a aktuální přehled kopaček Nike.

 

Zpracování 7,6/10

Všechny kopačky Mercurial jsou hlavně kopačky rychlostní. Pro koncové hráče. Pro snipery. A tomu odpovídá také jejich zpracování. My se spolu podíváme na všechno, co je potřeba ohledně zpracování vědět.

 1. Svršek boty 7,5/10
 2. Jazyk a zavazování 7,5/10
 3. Vnitřek boty a pata 7/10
 4. Podrážka a špunty 8/10
 5. Váha 8/10

Zpracování celkem 7,6/10

 

Svršek kopačky

Nike Mercurial Victory VI nabízí syntetický svršek a za tu cenu je to obstojná kvalita. Není to sice Teijin materiál, který najdeme třeba na vyšším modelu Nike Mercurial Vapor XI, ale ani tak to není tak špatné. Svršek je poměrně tenký a flexibilní, opět ale ne tolik jako u vyšších modelů. Celkový pocit z něj je takový více plastový (umělohmotný), prostě jde o levnější model s levnějšími materiály, takže se to dalo čekat. I tak je ale vidět zlepšení oproti předchozí verzi Victory 5. Není to žádná hitparáda, ale v této cenové hladině si myslím, že je to lepší standard a pro běžné hraní naprosto dostačující.

Tam kde najdete na kopačkách Mercurial Vapor XI na svršku texturu v podobě vyvýšených horizontálních pruhů, které zlepšují kontakt s balonem, najdete na Victory 5 tyto pruhy pouze namalované. Tyto linie pouze dotváří celkový design a nemají žádný vliv na funkčnost. Stejně tak není na kopačkách ACC technologie, kterou najdeme jen u vyšších modelů.

 

 

Jazyk a zavazování

Jazyk je hodně tenký. Je to prostě kus umělého flexibilního materiálu. U vyššího modelu Vapor XI byl jazyk téměř jednodílnou součástí kopačky. Byl jen omezeně volný u kotníků, takže se s ním nedalo příliš manipulovat a nazouvání tak mohlo dělat někomu s většími nebo širšími chodidly problém. U modelu Victory VI je jazyk ke kopačce také pevně přidělán, ale jen z menší části (více je vidět na obrázku). Dovoluje to lepší nazouvání a současně drží jazyk v kopačce tak, že se při pohybu nikam neposouvá ani neklouže, což je určitě fajn.

 

 

Systém zavazování je celkem efektivní, kdy jsou na každé straně vedle sebě dvě dírky, jedna výš a druhá níž. Ve výsledku drží zavázané tkaničky vždy stejně pevně, ať už hrajete jakkoliv dlouho. Opět. Není to žádný zázrak, ale rozhodně to není žádný propadák. Takový solidní průměr.

 

 

Vnitřek kopačky a pata

Uvnitř kopačky najdeme syntetickou podšívku s příjemným polstrováním na patě. Vložka se dá z boty vyjmout. Oproti vyšším modelům je znát, že je opět z levnějšího materiálu, ale stále velmi dobrá, anatomicky mírně tvarovaná. Zcela dostačující. Svoji práci odvádí dobře. Pata je zevnitř vyztužena. Kvalitně chrání před případnými nárazy a dobře stabilizuje nohu v kopačce.

 

 

Podrážka a špunty

Podrážka je z klasického TPU materiálu. Vypadá stejně, jako u vyšších modelů Superfly nebo Vapor, ale ten materiál a zpracování je prostě levnější a podrážka je tak i těžší (ne zas o moc). U vyšších modelů je podrážka také anatomicky zakřivena, aby lépe kopírovala tvar chodidla. U tohoto modelu Victory VI je klasicky placatá. Žádná věda.

Co je ale stejné, je nové rozložení špuntů. Velice agresivní, zaměřené na výborný záběr a odpich a to v jakémkoliv směru. To zajišťují véčkovité (šipkovité) špunty. V tomto ohledu je podrážka hodně povedená. Kopačky jsou určeny na FG -přírodní travnaté povrchy. Pokud budete chtít kopačky používat i na AG (umělé povrchy), není to úplně nejlepší nápad a doporučoval bych pořídit přímo AG verzi kopaček. Vyhnete se tím případným problémům s životností, poškozením podrážky a špuntů, potažmo případně s neuznanou reklamací.

 

 

Váha

Váha kopačky Nike Mercurial Victory VI je 207 gramů (velikost EUR 43 / 9,5 US / 8,5 UK), což je váha velmi dobrá.

Nike mercurial Victory VI - váha

 

 

Pohodlí 7,2/10

Jedním slovem. Průměr. Prostě tak akorát. Jako téměř všechny kopačky z rodiny Mercurial jsou dost těsné a to hlavně ve střední části. Jsou ale například mnohem volnější než vyšší model Vapor XI, který je fakt hodně těsný. Model Vapor XI má konec kopačky do špičky a prsty jsou v něm dost namáčklé. Naproti tomu Victory VI mají konec kopačky spíše zakulacený a tak máte u prstů mnohem více místa. Celkově jsou v přední části docela široké.

Běžně nosím velikost EUR 43 a kopačky Nike Mercurial Victory VI mi v této velikosti a v klasické stulpně padly tak akorát. Zajímavé je také srovnání stejné velikosti EUR 43 u modelu Mercurial Vapor XI a modelu Victory VI. Jak můžete vidět na obrázku, model Vapor XI je minimálně o půl čísla menší. Důvod neznám.

Kopačky jsou díky levnějším materiálům a zpracování trochu tužší a bude trvat déle, než je “rozchodíte” a budou o něco příjemnější. Ve výsledku ale není nic, co bych jim chtěl vyloženě vytknout. Pokud se rozhodnete pro syntetické kopačky, nemůžete po nich chtít extra super pohodlí. Rozhodně však ničím neurazí. Pokud nemáte jó široká chodidla, neměly by vám vůbec dělat problémy.

Design 8/10

Design není vůbec špatný a je to také to, co dělá již delší dobu kopačky Victory úspěšnými i přesto, že se jedná o relativně levné modely. Vůbec totiž levně nevypadají. Naopak, pokud byste je dali například vedle vyššího modelu Vapor XI, z větší dálky byste rozdíl rozeznali jen horko těžko.

Protože už jsou na trhu nějakou dobu, je možné je sehnat v několika barevných provedeních. Ve své recenzi jsem použil barevnou kombinaci červeno-oranžová, svítivě žlutá a černá. Ač nejsem příznivcem příliš výrazných barev, takhle kombinace mi vůbec nevadila. Naopak myslím, že je hodně povedená. Více napoví samotné obrázky. Celkově hodnotím design jako vydařený a kopačky se určitě neztratí ani v konkurenci dražších modelů. Za mě dobrý.

 

 

Cena

V současné době seženete kopačky za  1600 Kč a levněji. Kopačky koupíte zde. Cena je určitě odpovídající.

 

Shrnutí

Pokud hledáte syntetické kopačky v ceně do 2000 Kč a méně, které dobře padnou, mají výborný odpich a záběr, jsou relativně lehké, celkem pohodlné, s průměrnou životností a navíc dobře vypadají, pak pro vás budou kopačky Nike Mercurial Victory VI dobrou volbou. V této cenové hladině není zase tolik syntetických kopaček srovnatelné kvality, i když samozřejmě i ony mají své mouchy. Za cenu okolo 1500 Kč je to velmi dobrá koupě. Kladná hodnocení kupujících na oficiálních stránkách Nike i jiných prodejců to jen dosvědčují.

 

 

Celkové hodnocení Nike Mercurial Victory VI FG   7,6/10

Nike Mercurial Victory VI

Nike Mercurial Victory VI
76

Design

8/10

  Pohodlí

  7/10

   Zpracování

   8/10

    Klady

    • Jedny z lepších syntetických kopaček ve své cenové kategorii
    • Efektivní rozložení špuntů
    • Pěkný design

    Zápory

    • Použití levnějších materiálů
    Truny

    Truny

    Na trhu je dnes nepřeberné množství kopaček a vyznat se v nich je někdy kunšt. Rád bych na tomto webu sdílel recenze a články, které by snad mohly někomu pomoct při výběru a rozhodování. Pokud budete mít jakékoliv připomínky nebo návrhy, určitě napište!

    Mohlo by se vám líbit...

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *