Nike Premier (FG) recenze – moderní klasika

8.3 Hodnocení
Kožená radost

Kvalitní kožené a pohodlné kopačky s klasickým jednoduchým designem, moderním zpracováním a to vše za úžasnou cenu.

Zpracování
8.2
Pohodlí
8.6
Design
8
Líbí se mi:
 • kvalitní zpracování
 • na kožené kopačky velice lehké
 • super flexibilní podrážka
 • dostupná cena
Nelíbí se mi:
 • tenčí kůže - nabízí trochu méně ochrany
 • někomu nemusí vyhovovat až příliš měkká a pružná podrážka
 • nesedí velikost – vemte alespoň o půl čísla větší

Kopačky Nike Premier jsou sice už starší kousek, který byl vypuštěn v roce 2013, ale to rozhodně není důvod, proč bychom je měli opomíjet. Naopak. I o po několika letech jsou to stále jedny z nejlepších kožených kopaček na trhu. A co víc? Dají se koupit za hodně příjemnou cenu.

Nike Premier – představení

V Nike moc dobře vědí, jak úspěšné jsou kožené kopačky Adidas Copa Mundial nebo Puma King. Kopačky, které se jen s drobnými úpravami prodávají už několik desetiletí a stále velmi dobře. Jako odpověd na tyto kopačky proto vypustili v roce 2013 svojí verzi “nesmrtelných” kožených kopaček a to právě Nike Premier.

Jejich hlavním cílem je nabídnout jednoduchý, klasický design s moderním zpracováním. Právě moderní zpracování je to, čím by měly kopačky Nike Premier předběhnout ikonické Mundialky. Podařilo se jim to?

Klasický design

Už na první pohled je vidět, že kopačky mají hodně jednoduchý klasický design. Pro milovníky retro kopaček je to určitě lahůdka. Ti co mají v oblibě moderní svítivé, výrazné a mnohobarevné kopačky to naopak nebude asi žádná hitparáda. Jako se vším, někomu se budou líbit, někomu ne.

Kopačky Nike Premier ve svém designu čerpají inspiraci z prvních kopaček Nike vydaných roku 1971 nazvaných prostě jen “The Nike” a svých předchůdců z roku 1994 – kopaček Tiempo Premier. Dvě základní barvy. Černá a bílá. Černý svršek s jazykem a bílý znak Nike, který se obtáčí kolem celé kopačky z jedné strany na druhou. Podrážka kopačky je v bílé barvě a špunty v kontrastní černé.

kopačky Nike Premier

Uvnitř kopačky je oranžová vložka a spodní strana jazyka je také v barvě oranžové. Celkově vypadají kopačky elegantně a není na nich nic, co by mělo někomu vyloženě vadit. Samozřejmě designem to nejsou kopačky pro každého a tak celkově hodnotím design 8/10.

Svršek kopačky

svršek kopačky Nike Premier

Jedním z cílů kopaček Nike Premier bylo poskytnout kvalitu. Když kvalitu, tak co jiného než kůži. A když kůži, tak jakou jinou než klokaní. Klokaní kůže je jedna z těch vůbec nejlepších. Nádherně měkká, poddajná, skvělá v kontaktu s balonem. Jedinou výtkou je, že není použita na celých kopačkách, ale pouze v přední části. Zbytek kopaček ve střední a zadní části je z kůže kozí, která je sice méně kvalitní, ale stále je to kůže. Navíc obě kůže jsou na kopačkách stejně tlusté, takže ten rozdíl skoro nepoznáte.

Když mluvíme o tloušťce, tak je potřeba říct, že kůže na kopačkách je poměrně tenká a to ze dvou důvodů. Kopačky tak mohou být levnější a lehčí. Na druhou stranu, pokud vám někdo dupne na nohu, pocítíte to určitě o to víc.

Co se celkově svršku kopaček týče, tak patří stále mezi to nejlepší na trhu. V poměru kvalita/cena jsou bezkonkureční. Jedinou drobnou nevýhodou je tak pouze to, že nejsou z klokaní kůže celé, takže dostávají 9/10.

[su_note note_color=”#e2fedd” text_color=”#000000″ radius=”0″]Mrkněte také na recenzi kopaček Adidas Copa Mundial FG.[/su_note]

Jazyk a zavazování

Jazyk – z celého svršku je to jediný kus, který je ze syntetického materiálu. Je poměrně tenký, ale z vnitřní části je vystlán pruhem paměťové pěny, který pěkně dosedne na vaše chodidlo a o něco více vaši nohu ochrání. Zespodu jazyka jsou malé drobné černé “tečky” fungující jako “suchý zip”, který se přichytí k vaší ponožce (stulpně) a zabrání jazyku v botě cestovat ze strany na stranu. Na vnější straně jazyka je místo (bílé), kterým se dají tkaničky provléknout skrz jazyk, takže další – ještě lepší zafixování proti pohybu. Zavazování je klasické. Celkově 7,5/10.

Vnitřek boty

Uvnitř kopaček Nike Premier je tenká syntetická podšívka a na patě a po stranách pod kotníky je semišová výstelka, která ještě zvyšuje pohodlí už tak komfortních kopaček. Uvnitř kopačky je do paty zabudována plastická destička, která celou patu zpěvňuje a zajišťuje lepší ochranu.

Klasická EVA vložka je plně vyjímatelná a v přední části má na sobě texturu s malými hrbolky, která se snaží zabranit pohybu nohy v kopačce. Vnitřek kopačky si hodnocení 8,5/10 zaslouží.

Podrážka a špunty

Podrážka na této kopačce je něco opravdu výjimečného. Je sice vyrobena z klasického TPU materiálu, jako u velké části ostatních kopaček, ale čím se odlišuje, je extrémní pružnost. V přední části je super pružná, střední část je trochu tužší a zadní část nejtužší (zajišťuje stabilitu celé kopačky), ale stále flexibilnější než u jiných kopaček.

Zkus taky:
Nike Mercurial Vapor Flyknit Ultra – budoucnost kopaček

Podrážka navíc není tak tlustá, takže v kopačkách máte lepší kontakt se špunty potažmo i s povrchem. Na druhou stranu to, že je podrážka takhle měkká a pružná, nemusí být vždy úplně výhodou – například při střelbě, kdy se skoro zdá, že do střely nedáte takovou energii.

Na podrážce je 12 klasických kónických špuntů a vpředu uprostřed jeden oválný, který zajišťuje lepší odpich i “brždění”. Špunty mají nižší profil = jsou užší a kratší. Špunty se tak snáze a rychleji zaboří (i opustí) do povrchu pod vámi. Na klasické travnaté povrchy skvělá volba. Celkově podrážka se špunty hodnocení 8,5/10.

Váha

Kopačky Nike Premier FG ve velikosti EUR 44 váží 256 gramů. Ve srovnání s kopačkami Copa Mundial, které váží gramů 307, je to o 50 gramů méně. O 50 gramů méně na 90. minutový zápas, to už je znát. Na klasické kožené kopačky je to skvělá váha!

váha kopaček Nike Premier

Prvotřídní pohodlí a fit

Jak už to tak u kožených kopaček bývá, i tyto jsou úžasně pohodlné. Tím, že je kůže na kopačkách o něco tenčí, vám nebude trvat moc dlouho, než kopačky prošlápnete. Ve skutečnosti mi trvalo jen pár hodin, než jsem opravdu cítil, že se kopačka krásně tvaruje a formuje. Kopačky celkově mají mnohem modernější tvar než například Mundialky a padnout by měly téměř komukoliv. V porovnání s Mundialkama jsou ale určitě užší a těsnější, takže nebudou dobrou volbou pro hráče s opravdu širokými chodidly.

Co je potřeba rozhodně zmínit je číslování. Většinou je dobré kupovat kožené kopačky o půl čísla menší, protože se časem roztáhnou. Roztáhnou se i kopačky Nike Premier.

Problém je v tom, že číslování u těchto kopaček je trochu mimo standard, takže doporučuji vzít o půl čísla větší než je vaše klasická velikost. Normálně nosím velikosti EUR 43. Tady jsem vzal EUR 44 a padnou skvěle i po prošlápnutí. Celkové hodnocení pohodlnosti kopaček 9/10.

Velmi dobrá životnost

Kopačky Nike Premier jsou vyrobeny z opravdu kvalitních materiálů, které vydrží. Životnost nebude tak dobrá, jako u nezničitelných kopaček Adidas Copa Mundial, ale i tak se není čeho obávat. Jsou to kopačky kožené, takže je jasné, že je potřeba se o ně starat. Pokud jim budete věnovat náležitou péči, nebudete s nimi mít větší problém a měly by vydržet bez problémů několik sezon.

Úžasná cena

Sehnat kvalitní kožené kopačky za přijatelnou cenu je skoro z říše pohádek. Nike Premier je v tomto ohledu výjimkou a můžeme za to poděkovat firmě Nike, která tyto kopačky vyrobila s ohledem na potřeby běžného hráče. Kvalitní, pohodlné, za rozumnou cenu. Perfektní volba. V současné době seženete kopačky Nike Premier v klasické černo-bílé barvě a nově také celé v černé nebo jen bílé.

Cena klasického černo-bílého modelu se pohybuje v ceně okolo 2000 Kč a mnohdy i výrazně pod, což je fantastická cena za tyhle kvalitní kopačky. Cena za pouze černou nebo pouze bílou variantu je pak o něco málo vyšší. Na léto roku 2017 se připravuje vydání nového modelu Nike Premier II, což už samo o sobě značí, jak velké oblibě se kopačky Nike Premier těší.

Adidas Copa Mundial nebo Nike Premier?

Oboje kopačky jsou skvělou volbou pro všechny, kteří mají rádi jednoduchý klasický design s důrazem na kvalitu a pohodlí. Zatímco kopačky Adidas Copa Mundial jsou s námi v téměř nezměněné podobě už více než 30 let, kopačky Nike Premier mají v tomto ohledu o dost kratší minulost a výhodu v tom, že se tak snadněji přibližují současnému standardu a nárokům na kopačky.

Výhody kopaček Nike Premier oproti Adidas Copa Mundial:

 • kožený svršek je tenčí, kopačky jsou tak mnohem lehčí a ne tak těžkopádné
 • klasický jazyk, u kterého není potřeba řešit otázku co s ním jako u Mundialek
 • výrazně lehčí, tenčí a flexibilnější podrážka
 • celkově jsou kopačky lehčí až o více než 50 gramů, což už je docela znát
 • kopačky mají mnohem modernější tvar a zpracování
 • nižší cena

Nevýhody kopaček Nike Premier oproti Adidas Copa Mundial:

 • tenčí kůže nenabízí tolik ochrany a životnosti
 • kopačky nejsou celé z jednoho materiálu
 • podrážka se může v některých situacích jevit až příliš pružná a měkká
 • celkově nenabízí tolik ochrany, kopačky Mundial jsou mnohem robustnější, pevnější, ale také tužší

Nike Premier – hodnocení

Kopačky Nike Premier jsou skvělou volbou pro všechny, kteří hledají kvalitní kožené a pohodlné kopačky s klasickým jednoduchým designem, moderním zpracováním a to vše za úžasnou cenu. Jsou jako stvořeny pro všechny hráče, kteří mají rádi kontakt s balonem, tvoří hru a přitom si zakládají na pohodlí. Za velmi dostupnou cenu dostanete opravdu kvalitu.

8.3 Hodnocení
Kožená radost

Kvalitní kožené a pohodlné kopačky s klasickým jednoduchým designem, moderním zpracováním a to vše za úžasnou cenu.

Zpracování
8.2
Pohodlí
8.6
Design
8
Líbí se mi:
 • kvalitní zpracování
 • na kožené kopačky velice lehké
 • super flexibilní podrážka
 • dostupná cena
Nelíbí se mi:
 • tenčí kůže - nabízí trochu méně ochrany
 • někomu nemusí vyhovovat až příliš měkká a pružná podrážka
 • nesedí velikost – vemte alespoň o půl čísla větší
Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo