Nike Hypervenom Phelon 3 (FG) [recenze]

Aktualizováno 26. 6. 2022

8 Hodnocení
Jedny z nejlepších kopaček do 2000 korun

Kopačky Nike Hypervenom Phelon 3 patří momentálně (2017) v poměru kvalita/cena k tomu nejlepšímu na trhu.

Zpracování
7.9
Pohodlí
8.2
Design
8
Líbí se mi:
 • kvalitní zpracování
 • měkký a flexibilní materiál svršku
 • za tu cenu opravdu velmi dobré kopačky
 • mají některé prvky, které najdeme i u dražších modelů
Nelíbí se mi:
 • pro někoho mohou být trochu těsnější
 • podšívka v kopačce by mohla být tenčí (nebo žádná)
Přidej tvoje hodnocení

Kopačky Nike Hypervenom Phelon 3 patří momentálně mezi jedny z nejlepších a nejkvalitnějších kopaček na trhu v ceně do 2000 Kč. Je trrochu až s podivem, že firma Nike jim nasadila takto nízkou cenu. Co nabízejí a vyplatí se je koupit?

Nike Hypervenom Phelon 3 – představení

Už v pořadí třetí generace kopaček Hypervenom nabízí nejdražší topmodel Hypervenom Phantom 3 (s ponožkou i bez ponožky), levnější model Hypervenom Phatal 3 (s ponožkou,) ještě levnější model Hypervenom Phelon 3 (bez ponožky) a nejlevnější model Hypervenom Phade 3.

Vzhledem k tomu, že kopačky Hypervenom Phelon 3 jsou druhým nejlevnějším modelem celé řady, člověk by čekal, že asi nebudou mít moc co nabídnout, jak už to tak u těch nižších a nejnižších modelů bývá.

Tyhle kopačky vás ale hodně rychle vyvedou z omylu. Jejich zpracování a celkově kvalita je na hodně dobré úrovni a v porovnání s ostatními kopačkami za stejnou cenu patří opravdu momentálně k tomu nejlepšímu na trhu.

Kopačky třetí generace Hypervenom:

 • Hypervenom Phantom 3 DF (model s ponožkou)
 • Hypervenom Phantom 3 (bez ponožky)
 • Hypervenom Phatal 3 DF (s ponožkou)
 • Hypervenom Phelon 3 (bez ponožky)
 • Hypervenom Phade 3 (bez ponožky)

Nike Hypervenom Phelon 3 – recenze

Zpracování

Samozřejmě. Model Hypervenom Phelon 3 je jeden z nejlevnějších modelů celé řady a to se prostě musí někde projevit. Nenajdete tady Flyknit materiál, chybí ACC technologie, technologie Flywire, nenajdete tady ani “jednodílný” jazyk nebo vymazlenou podrážku jako u topmodelu Phantom 3. I tak mají ale za cenu do 2000 korun stále co nabídnout. Na to, co přesně nabízí, se podíváme blíže.

Svršek kopačky

Jak už jsem psal výše, na rozdíl od topmodelu Phatom 3 nenajdete u kopaček Phelon 3 Flyknit materiál. Místo něj je tady použita syntetická síťovina, která je pokryta ještě další tenkou vrstvou nazývanou NikeSkin. Materiál svršku kopačky je naprosto stejný, jako u vyššího modelu Phatal 3 (s ponožkou), který je ale dvakrát tak drahý! Materiál je o něco tlustší než najdeme například u kopaček Mercurial Victory VI, ale co se týče kvality, tak je o dost lepší. Svršek je pěkně měkký a má na sobě texturu v podobě malých vystupujících diamantů. Za tu cenu dostanete hodně dobrý matroš.

Jazyk a zavazování

U vyšších modelů Phantom 3 a Phatal 3 je jazyk součástí svršku kopačky, celý svršek tak vypadá jednodílně. U kopaček Phelon 3 je klasický samostatný jazyk, jak ho známe. Jazyk je syntetický, uprostřed má poutko na provléknutí tkaniček, aby v botě nejezdil sem tam a zespodu je vystlán ještě vrstvou pěny pro lepší pohodlí a ochranu. Nic světoborného, ale takový dostačující průměr.

Zavazování není přímo uprostřed kopačky, ale je hozené trochu do strany – šejdrem, což je jedno z poznávacích znamení kopaček Hypervenom. Vyšší model Phantom 3 využivá technologii Flywire. Jsou to tenké provázky, které drží tkaničky místo klasických dírek (u tohoto modelu).

Tyhle provázky jsou pevně uchyceny u podrážky, jdou nahoru svrškem kopačky ke tkaničce, tu “obejmou” a od tkaničky cestujou zase zpátky k podrážce. Když pak kopačku nazujete a tkaničky utáhnete, tyhle provázky se stáhnou a celou kopačku zpevní (hlavně po stranách).

U modelu Phelon 3 sice není použita přímo technologie Flywire, ale jak je vidět na obrázcích, na vnější straně kopačky jsou 4 podobné provázky, které mají v podstatě stejnou funkci. Liší se jen tím, že nejsou ze stejného materiálu, jsou o něco tlustší a jsou použity jen na části kopačky. Jednu fotku jsem se pokusil udělat tak, aby bylo vidět, jak tyhle provázky procházejí svrškem kopačky (je to ta poslední fotka).

Zkus taky:
Nejlepší kopačky roku 2021

Od Nike docela fajn věc, že podobnou věcičku zabudovala i do nižšího modelu, což vůbec nemusela. Palec nahoru.

Vnitřek kopačky

Uvnitř kopačky je syntetická podšívka (na obrázcích bílá). Mezi svrškem kopačky a nohou je tak další vrstva, která pridává na tlouštce a malinko to kazí celkový dojem. Nic hroznýho se ale neděje.  Naopak, kopačky tak nabízí trochu víc ochrany a na pohodlí to nemá žádný negativní vliv. Po stranách a na patě je pak hladká, příjemná, umělá kůže.

Vložka je plně vyjímatelná a moc se neliší od vložky topmodelu Phantom 3. Takže určitě další plus. Jedná se víceméně o klasickou vložku, na které není nic u čeho bychom se museli zastavovat. Svoji práci plní dobře.

Podrážka a špunty

Podrážka je oproti vyšším modelům pouze z klasického TPU materiálu (kus plastu). Znamená to, že je trochu tlustší a těžší než u topmodelu, ale pořád celkem slušně ohebná. Ve výsledku je to naprosto dostačujicí a vyhovující. Na podrážce je celkem 14 špuntů. Na vnitřní straně jsou šestiúhelníkové, na vnější straně véčkové (každý je trochu jinak natočený) a uprostřed dva malé čepelové. Velikosti a rozložení špuntů je stejné jako u vyšších modelů, což je OK. Celkově je to zajímavé a celkem efektivní rozložení, které bude super na travnaté přírodní povrchy.

Váha

Kopačky Nike Hypervenom Phelon III váží 228 gramů (velikost EUR 43/ UK 8,5/ US 9,5/ stélka 27,5cm). Stejnou váhu najdete i u mnohem dražších topmodelů, takže se rozhodně nemají za co stydět.

Váha kopaček Nike Hypervenom Phelon III

Pohodlí a fit 8,5/10

Kopačky jsou opravdu pohodlné hned jak je vyndáte z krabice a budou vyžadovat jenom minimální čas k prošlápnutí. Určitě se trochu zformují a budou časem i měkčí, ale nepočítejte s tím, že se příliš roztáhnou. Běžně nosím velikost EUR 43 a tyhle mi padly bezvadně, takže doporučuji brát obvyklou velikost. Kopačky jsou malinko těsnější, takže s tím počítejte. Kdybychom měli porovnávat, tak nejsou ani široké (jako například Magisty) ani příliš úzké (jako například Mercurialy), ale zhruba tak mezi. Pokud nemáte extra široká chodidla, neměl by s nimi mít problém nikdo.

Design 8/10

Kopačky Nike Hypervenom Phelon 3 patří do barevné kolekce Nike Radiation Flare, ve které mají kopačky Hypervenom žlutou, zelenou a červeno-oranžovou barvu. Jak je vidět z obrázků, každá polovina kopačky má svouo barvu. Vnější zelená, vnitřní červeno-oranžová a žluté jsou špunty a vložka. Všechny ostatní detaily jako logo Nike a nápisy jsou v barvě černé (na podrážce je logo Nike červeno-oranžové). Barvy jsou výrazné a na hřišti budete určitě vidět. Kombinace barev je povedená a celkově vypadají kopačky moc pěkně.

Cena

Kopačky u nás seženete momentálně okolo 2000 korun a níže (duben 2017), což je za zpracování, nabízené materiály a pohodlí super cena. Pokud hledáte kopačky v téhle cenové hladině, rozhodně bych neváhal.

Kopačky Nike Hypervenom Phelon 3 celkové hodnocení

Sice patří mezi ty levnější a nižší modely a možná nenabízí ty top materiály a vychytávky, které najdeme u těch nejlepších a nejdražších modelů, ale v poměru kvalita/cena patří rozhodně k tomu nejlepšímu. Je trochu až s podivem, že firma Nike pustila opravdu celkem kvalitní kopačky za takovou cenu. Kdyby byly dražší, snad by to ani nebylo moc divné. Každopádně pokud sháníte kopačky do 2000 Kč, rozhodně by měly být na vašem seznamu.

8 Hodnocení
Jedny z nejlepších kopaček do 2000 korun

Kopačky Nike Hypervenom Phelon 3 patří momentálně (2017) v poměru kvalita/cena k tomu nejlepšímu na trhu.

Zpracování
7.9
Pohodlí
8.2
Design
8
Líbí se mi:
 • kvalitní zpracování
 • měkký a flexibilní materiál svršku
 • za tu cenu opravdu velmi dobré kopačky
 • mají některé prvky, které najdeme i u dražších modelů
Nelíbí se mi:
 • pro někoho mohou být trochu těsnější
 • podšívka v kopačce by mohla být tenčí (nebo žádná)
Přidej tvoje hodnocení

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení / 5. Hlasovalo:

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Celkové hodnocení

Topkopačky
Logo