Mbappe a jeho kopačky

Kylian Mbappe v současnosti obouvá kopačky z řady Nike Mercurial Superfly, konkrétně model Nike Mercurial Superfly 9 Elite. Jako jeden z nejlepších hráčů světa má také od Nike svůj vlastní design těchto kopaček. Ty poznáte podle zkratky KM (Kylian Mbappe) v názvu.

Superfly 9 Elite KM

Nejvyšší pánský model

Superfly 9 Academy KM

Levnější pánský model

Superfly 9 Pro KM JR

Vyšší dětský model

Superfly 9 Academy KM JR

Levnější dětský model

Pokud na nohou nemá zrovna kopačky se svým vlastním designem, nosí kopačky Nike Mercurial Superfly 9 s běžnými „obyčejnými“ designy.

Superfly 9 Elite

Nejvyšší pánský model

Superfly 9 Pro

Levnější pánský model

Superfly 9 Pro JR

Vyšší dětský model

Superfly 9 Academy JR

Levnější dětský model

Mbappe a kopačky Nike

Kylian Mbappe nosil odjakživa kopačky značky Nike. V prvních letech své fotbalové kariéry nosil kopačky Nike Mercurial, ale ještě během svého působení v AS Monaco přesedlal na kopačky Nike Hypervenom, aby ho následně v Nike ukecali a znovu začal obouvat kopačky Nike Mercurial, které nosí až do dnešního dne.

Stal se tak po boku Cristiana Ronalda další velkou sportovní tváří značky Nike. Oba nosí kopačky z řady Nike Mercurial Superfly a Nike oběma z nich vyrábí jejich vlastní designy těchto kopaček. Dá se předpokládat, že po skončení Ronaldovy kariéry se stane Mbappe hlavní tváří kopaček Nike Mercurial Superfly.

Kdo je Kylian Mbappe

mbappe

Kylian Mbappe se narodil v Paříži, ale svou profesionální kariéru zahájil v roce 2015 v Monaku, kde hrál za béčko, a ještě v témže roce se rychle přesunul do seniorského týmu. Jeho průlomovou sezónou byla sezóna 2016-17, kdy za klub nastřílel ve 44 zápasech neuvěřitelných 26 gólů a pomohl mu v té sezóně vyhrát Ligue 1.

V roce 2017 za něj PSG nabídlo rekordní přestupovou částku, díky níž se Francouz stal druhým nejdražším fotbalistou všech dob hned za Neymarem, který do PSG přišel v tom samém roce.

Ve své první sezóně v PSG pomohl klubu přesvědčivě vyhrát Ligue 1, Coupe de France a Coupe de la Ligue a díky tomu získal ocenění Golden Boy 2017. Na mistrovství světa v Rusku 2018 se Mbappé významně podílel na tažení Francie na mistrovství světa a pomohl své zemi k druhému titulu, přičemž sám vstřelil gól ve finále proti Chorvatsku.

Celému francouzskému týmu včetně Mbappého bylo udělen nejvyšší vojenský i civilní francouzský řád za zásluhy (Chevalier of the Légion d’honneur). Další titul v Ligue 1 získal PSG v sezoně 2018-2019 a Mbappého přínos byl opět nepřehlédnutelný.

Mbappému je budoucnost fotbalu a v příštích letech se od něj dočkáme nejen skvělých výkonů, ale určitě i celé řady významných individuálních ocenění.

Zkus taky:
Neymarovy kopačky
Zkus taky:
Messiho kopačky

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení 4.8 / 5. Hlasovalo: 15

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo