Přehled

Kopačky Puma [INFO] – řady, řazení, modely

Kopačky Puma byly dlouhou dobu ve stínu svých největších konkurentů Nike a adidas. V posledních letech se ale kvalita kopaček Puma zvedla natolik, že už je nemůže přehlížet nikdo. Některé modely Puma se zařadily k tomu absolutně nejlepšímu, co je v obchodech k dostání.

Kopačky Puma – základní řady

Firma Puma vyrábí několik řad kopaček (říká se jim také „sila“) a každá řada má trochu jiné zaměření. Tyto řady jsou takové vlajkové lodě, které neustále zdokonalují a posouvají.

Základní řady kopaček Puma jsou:

  • Future
  • Ultra
  • King

Puma Future

Kopačky Puma Future jsou jedny z absolutně nejpohodlnějších pletených kopaček na trhu. Puma Future mají hodně originálně řešený střed kopačky, který obtáčí elastická páska (FUSION FIT + BAND), která dokonale obejme a ukotví chodidlo. Dokonce tak dokonale, že ty nejvyšší a nejpropracovanější modely v řadě je možné nosit i bez tkaniček. V porovnání s podobnými modely konkurence od Nike nebo adidas jsou navíc i levnější. Pokud hledáte především pohodlí a skvělé zpracování, jsou výborné.

puma future ultimate
11teamsports →
Sportfotbal →

Puma Ultra

Lehoučké pletené rychlostní kopačky Puma Ultra jsou přímým konkurentem rychlostních kopaček Nike Mercurial a adidas X. Extra tenký pletený svršek kopaček z nich dělá extra lehké kopačky, ve kterých chodidlo skvěle sedí. Minimalistický design bez zbytečných nesmyslů. Oproti konkurenci rychlostních kopaček ostatních značek stejně dobré a za nižší cenu.

kopačky Puma Ultra
11teamsports →
Sportfotbal →

Puma King

Puma King jsou legendární kopačky, ve kterých hrávaly hvězdy jako Pelé, Eusebio nebo Maradona. Po celou svou dlouholetou historii to byly kopačky vyrobené z kvalitní klokaní kůže. Od roku 2023 klokaní kůži nahradila syntetická kůže s názvem K-Better. Pokud hledáte tradiční kopačky s retro nádechem a prvky moderních technologií, pak vám udělají radost.

Puma King Ultimate kopačky
11teamsports →
Sportfotbal →

Kvalita modelů kopaček Puma v řadách

V každé řadě kopaček Puma je několik modelů kopaček, které na první pohled vypadají stejně, ale liší se kvalitou použitých materiálů a technologií, což se projevuje ve výsledku i na ceně.

Například na tomhle obrázku vidíte všechny modely kopaček řady Puma Future ve verzi FG (na suchou přírodní trávu) seřazené od nejlepšího (Ultimate) po ten nejméně dobrý (Play).

modely Puma

Vidíte, že v řadě je celkem 6 modelů, které kromě společného názvu řady „Puma Future“ mají také přívlastek, který určuje jejich úroveň – kvalitu (červeně).

Co znamenají jednotlivé přívlastky?

Označení Ultimate

Kopačky s označením Ultimate jsou modely první třídy. Jsou to elitní kopačky, na kterých jsou použity ty nemodernější technologie a nejkvalitnější materiály. Jsou proto z celé řady také nejdražší. Tohle jsou modely, které vidíte na nohách profesionálních fotbalistů.

Označení Pro

Kopačky s označením Pro jsou modely druhé třídy. Na nich jsou použity také moderní technologie, ale často ne všechny, které jsou použity v první třídě. Jsou na nich použity také o něco málo levnější materiály, a i proto jsou kopačky ve výsledku o něco levnější.

Označení Match

Modely Match jsou modely třetí třídy, které nabízí už jen základní technologie a levnější materiály na svršku kopaček i podrážkách. Cenově dostupná varianta pro širší okruh hráčů, kteří nepotřebují to nejlepší na trhu.

Označení Play

Kopačky s označením Play jsou modely čtvrté třídy, které nemají žádné moderní technologie a jsou jen z těch nejlevnějších a cenově nejdostupnějších materiálů.

Starší značení

V obchodech ještě můžete narazit na modely ze starších generací, které používaly číselné značení. Například Puma Future Z 1.4. První číslice udává třídu (kvalitu) modelu, druhá číslice pak generaci.

Co najdete v názvu kopaček Puma

Pokud vybíráte nové kopačky Puma a brouzdáte oblíbenými e-shopy, všímejte si hlavně názvů kopaček. V názvu je většinou obsaženo všechno, co potřebujete vědět.

Mrkněte například na na model kopaček z řady Puma Future v oblíbeném e-shopu 11teamsports.cz.

zobrazení modelu kopaček v eshopu

Co z názvu vyčtete?

Výrobce

Výrobcem je Puma.

Řada

Název řady kopaček – Future.

Úroveň kvality (třída)

Kopačky s přívlastkem Match jsou modely třetí třídy.

Provedení

Znaménko + a zkratka LL (Laceless) značí u kopaček Puma model bez tkaniček. U jiných modelů se můžete setkat také s označením Low, které označuje nižší verzi (bez ponožky u kotníků).

Na jaký povrch

Na každý povrch se hodí trochu jiný typ kopaček, respektive kopačky s jiným typem podrážky. To, na jaký druh povrchu jsou kopačky vhodné, najdete také v názvu kopaček. Je to většinou zkratka, kterou vidíte na konci názvu.

U kopaček Puma se setkáte s:

  • FG/AG – kopačky lisovky vhodné na suchou nebo lehce podmáčenou přírodní trávu a na umělou trávu
  • MxSG (Mixed SG) – lisokolíky na podmáčenou a mokrou přírodní trávu
  • MG – kopačky na tvrdší přírodní povrchy a na umělku
  • TT – turfy jsou vhodné na kratší umělou trávu nebo tvrdší zpevněné povrchy
  • IT – sálovky vhodné na pevné vnitřní i vnější povrchy

Dětské kopačky Puma

Kromě pánských a dámských kopaček Puma seženete samozřejmě i dětské kopačky Puma. V e-shopech jsou nejčastěji označeny jako dětské, kids, junior nebo jen zkratkou J v názvu.

Všechno, co bylo zmíněno v tomto článku, platí i pro dětské kopačky Puma s tím rozdílem, že stavba a zpracování dětských kopaček se mírně liší od těch dospěláckých. Jsou uzpůsobeny pro děti.

Dětské kopačky Puma najdete zde:

Kterou třídu kopaček Puma koupit

Záleží, co od kopaček očekáváte.

Pokud hledáte kvalitu, jsou samozřejmě nejlepší modely první (nejvyšší) třídy, se kterými nikdy neuděláte chybu. Pravdou je, že jsou drahé a ne každý si je může dovolit.

Pokud chcete něco levnějšího, ale pořád hodně dobrého, kupte druhou třídu, která je ve srovnání s první třídou jen o něco málo horší a ve většině případů nabízí většinu toho, co první třída, jen o trochu levněji zpracované.

Třetí třída není vyloženě špatná, ale rozdíl oproti první a druhé třídě už je znatelný. Každopádně pořád je to dobrá volba pro všechny, kteří zkrátka nemohou nebo nechtějí utrácet za dražší modely i za cenu toho, že se spokojí s levnějšími materiály svršku i podrážky a hrstkou osekaných technologií.

Čtvrtá třída jsou kopačky z velmi levných materiálů, které vyšší modely připomínají jen svým designem. Samozřejmě pokud nemůžete jinak, i tyto modely jsou možností a mohou vyhovovat nenáročným nebo začínajícím hráčům.

Volba je na vás.

Kde koupíte kopačky Puma

Kopačky (a je jedno které) kupujte vždy v ověřených a důvěryhodných e-shopech, které mají své produkty dobře popsané a při nejhorším nebudete mít problémy s vrácením, výměnou nebo reklamací.

Nejlepší jsou samozřejmě zavedené fotbalové speciálky, kde se prodeji fotbalového vybavení věnují a rozumí tomu, co prodávají.

V e-shopu 11teamsports.cz můžete po registraci využít slevový kód: TOPKOP a ušetřit 5 % z nákupní ceny kopaček, sportovní obuvi a oblečení.
11teamsports sleva
11teamsports.cz
Česká fotbalová speciálka s širokou nabídkou kopaček. Pro 5% extra slevu využij slevový kód TOPKOP v košíku.
sportfotbal.cz logo
Sportfotbal.cz
Oblíbená česká fotbalová speciálka s širokým sortimentem dobře popsaného zboží.
Unisportstore.com
Přední evropská fotbalová speciálka s obrovským množstvím fotbalového vybavení.

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení 4.8 / 5. Hlasovalo: 26

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo