Přehled

Kopačky Puma [INFO] – řady, řazení, modely

Kopačky Puma byly dlouhou dobu ve stínu svých největších konkurentů Nike a adidas. V posledních letech se ale kvalita kopaček Puma zvedla natolik, že už je nemůže přehlížet nikdo. Některé modely Puma se zařadily k tomu absolutně nejlepšímu, co je v obchodech k dostání.

Kopačky Puma – základní řady

Firma Puma vyrábí několik řad kopaček (říká se jim také „sila“) a každá řada má trochu jiné zaměření. Tyto řady jsou takové vlajkové lodě, které neustále zdokonalují a posouvají.

Základní řady kopaček Puma jsou:

  • Future
  • Ultra
  • King

Puma Future

Kopačky Puma Future jsou jedny z absolutně nejpohodlnějších pletených kopaček na trhu. Puma Future mají hodně originálně řešený střed kopačky, který obtáčí elastická páska (FUSION FIT + BAND), která dokonale obejme a ukotví chodidlo. Dokonce tak dokonale, že ty nejvyšší a nejpropracovanější modely v řadě je možné nosit i bez tkaniček. V porovnání s podobnými modely konkurence od Nike nebo adidas jsou navíc i levnější. Pokud hledáte především pohodlí a skvělé zpracování, jsou výborné.

kopačky Puma Future

Puma Ultra

Lehoučké pletené rychlostní kopačky Puma Ultra jsou přímým konkurentem rychlostních kopaček Nike Mercurial a adidas X. Extra tenký pletený svršek kopaček z nich dělá extra lehké kopačky, ve kterých chodidlo skvěle sedí. Minimalistický design bez zbytečných nesmyslů. Oproti konkurenci rychlostních kopaček ostatních značek stejně dobré a za nižší cenu.

kopačky Puma Ultra

Puma King

Puma King jsou legendární kopačky, ve kterých hrávaly hvězdy jako Pelé, Eusebio nebo Maradona. Jde o kožené kopačky s retro nádechem v moderním provedení.

Puma King kopačky

Kvalita modelů kopaček Puma v řadách

V každé řadě kopaček Puma je několik modelů kopaček, které na první pohled vypadají stejně, ale liší se kvalitou použitých materiálů a technologií, což se projevuje ve výsledku i na ceně.

Například na tomhle obrázku vidíte všechny modely kopaček řady Puma Future ve verzi FG (na suchou přírodní trávu) seřazené od nejlepšího po ten nejméně dobrý.

kopačky Puma úrovně kvality

Vidíte, že v řadě jsou celkem 4 modely, které kromě názvu nesou číselné označení, které určuje jejich úroveň (kvalitu a cenu). V případě kopaček Puma Future první číslice znamená úroveň kvality modelu (třídu) a druhá číslice za tečkou pak generaci kopaček.

Co znamenají jednotlivé úrovně (třídy)?

Označení 1.x

Kopačky s označením 1.x jsou modely první třídy. Jsou to elitní kopačky, na kterých jsou použity ty nemodernější technologie a nejkvalitnější materiály. Jsou proto z celé řady také nejdražší. Tohle jsou modely, které vidíte na nohách profesionálních fotbalistů.

Označení 2.x

Kopačky s označením 2.x jsou modely druhé třídy. Na nich jsou použity také moderní technologie, ale často ne všechny, které jsou použity v první třídě. Jsou na nich použity také o něco málo levnější materiály, a i proto jsou kopačky ve výsledku o něco levnější.

Označení 3.x

Modely 3.x jsou modely třetí třídy, které nabízí už jen základní technologie a levnější materiály na svršku kopaček i podrážkách. Cenově dostupná varianta pro širší okruh hráčů, kteří nepotřebují to nejlepší na trhu.

Označení 4.x

Kopačky s označením 4.x jsou modely čtvrté třídy, které nemají žádné moderní technologie a jsou jen z těch nejlevnějších a cenově nejdostupnějších materiálů.

Různé značení v různých řadách

Bohužel Puma dělá ráda chaos a v označování svých modelů kopaček v jednotlivých řadách není jednotná. Například v řadě Puma Ultra tak najdete modely s označením Ultimate, Pro, Match a Play a v řadě Puma King zase Platinum, Top, Pro a Hero (mrkněte na velký přehled kopaček, kde to je dobře vidět).

Každopádně to rozdělení na třídy platí pro všechny řady stejně, jen jsou ty třídy vždycky jinak označené.

Co najdete v názvu kopaček Puma

Pokud vybíráte nové kopačky Nike a brouzdáte oblíbenými e-shopy, všímejte si hlavně názvů kopaček. V názvu je většinou obsaženo všechno, co potřebujete vědět.

Mrkněte například na na model kopaček z řady Puma Future v oblíbeném e-shopu 11teamsports.cz.

detail produktu Puma Future Z 1.4

Co z názvu vyčtete?

Výrobce

Výrobcem je Puma.

Řada

Název řady kopaček – Future. Upřesnění řady – Z.

Úroveň kvality a generace

V označení 1.4 znamená první číslice úroveň kvality (třídu) daného modelu. Úrovně kvality jsme si už vysvětlili.

Druhá číslice za tečkou pak označuje generaci.

V Pumě neustále pracují na vylepšování každé řady a vždy po nějakém čase (většinou jednou za rok nebo dva) vydají na trh novou generaci vybrané řady, která má oproti té předešlé určitá vylepšení a nové fičury. V tomto případě se jedná o čtvrtou generaci kopaček Puma Future Z.

Na jaký povrch

Na každý povrch se hodí trochu jiný typ kopaček, respektive kopačky s jiným typem podrážky. To, na jaký druh povrchu jsou kopačky vhodné, najdete také v názvu kopaček. Je to většinou zkratka, kterou vidíte na konci názvu.

U kopaček Puma se setkáte s:

  • FG/AG – kopačky lisovky vhodné na suchou nebo lehce podmáčenou přírodní trávu a na umělou trávu
  • MxSG (Mixed SG) – lisokolíky na podmáčenou a mokrou přírodní trávu
  • MG – kopačky na tvrdší přírodní povrchy a na umělku
  • TT – turfy jsou vhodné na kratší umělou trávu nebo tvrdší zpevněné povrchy
  • IT – sálovky vhodné na pevné vnitřní i vnější povrchy

Dětské kopačky Puma

Kromě pánských a dámských kopaček Puma seženete samozřejmě i dětské kopačky Puma. V e-shopech jsou nejčastěji označeny jako dětské, kids, junior nebo jen zkratkou J v názvu.

Všechno, co bylo zmíněno v tomto článku, platí i pro dětské kopačky Puma s tím rozdílem, že stavba a zpracování dětských kopaček se mírně liší od těch dospěláckých. Jsou uzpůsobeny pro děti.

Dětské kopačky Puma najdete zde:

Kterou třídu kopaček Puma koupit

Záleží, co od kopaček očekáváte.

Pokud hledáte kvalitu, jsou samozřejmě nejlepší modely první a nejvyšší třídy, se kterými nikdy neuděláte chybu. Pravdou je, že jsou drahé a ne každý si je může dovolit.

Pokud chcete něco levnějšího, ale pořád hodně dobrého, kupte druhou třídu, která je ve srovnání s první třídou jen o něco málo horší a ve většině případů nabízí většinu toho, co první třída, jen o trochu levněji zpracované.

Třetí třída není vyloženě špatná, ale rozdíl oproti první a druhé třídě už je znatelný. Každopádně pořád je to dobrá volba pro všechny, kteří zkrátka nemohou nebo nechtějí utrácet za dražší modely i za cenu toho, že se spokojí s levnějšími materiály svršku i podrážky a hrstkou osekaných technologií.

Čtvrtá třída jsou kopačky z velmi levných materiálů, které vyšší modely připomínají jen svým designem. Samozřejmě pokud nemůžete jinak, i tyto modely jsou možností a mohou vyhovovat nenáročným nebo začínajícím hráčům.

Volba je na vás.

Kde koupíte kopačky Puma

Kopačky (a je jedno které) kupujte vždy v ověřených a důvěryhodných e-shopech, které mají své produkty dobře popsané a při nejhorším nebudete mít problémy s vrácením, výměnou nebo reklamací.

Nejlepší jsou samozřejmě zavedené fotbalové speciálky, kde se prodeji fotbalového vybavení věnují a rozumí tomu, co prodávají.

V e-shopu 11teamsports.cz můžete po registraci využít slevový kód: TOPKOP a ušetřit 5 % z nákupní ceny kopaček, sportovní obuvi a oblečení.
11teamsports sleva

11teamsports.cz

Fotbalová speciálka s širokým výběrem nejen fotbalových kopaček.

sportfotbal.cz logo

Sportfotbal.cz

Fotbalová speciálka s širokým výběrem nejen fotbalových kopaček.

sportisimo logo

Sportisimo.cz

Oblíbený sportovní obchod, ve kterém najdete kopačky hlavně z nižších tříd.

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení 4.8 / 5. Hlasovalo: 26

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo