Nejlepší fotbalové pomůcky pro trénink a regeneraci [TOP20]

Některé fotbalové pomůcky by prostě ve výbavě fotbalisty neměly chybět. Jiné je dobré mít, ale nejsou úplně nutností a o některých je dobré aspoň vědět, protože by se mohly hodit do budoucna. Tohle je seznam těch nejlepších.

Nejlepší fotbalové pomůcky


Fotbalový míč

fotbalové pomůcky - míč na fotbal
Prohlédnout míče →

Jasně, můžeš si udělat trénink i bez míče, ale s míčem je to kvalitnější a zábavnější. K fotbalu toho člověk moc nepotřebuje, ale míč je něco, co je nutnost. A ideálně je mít míčů hned několik.

Návod, jak vybrat fotbalový míč.


Rebounder, odrazová stěna, odrazová síť

Omrknout rebounder →

Rebounder, odrazová stěna nebo odrážecí síť jsou super pomůcky pro trénink prvního doteku, zpracování, nahrávky. Pokud trénuješ sám, nahradí ti parťáka, ale využít se dají i při klasickém skupinovém tréninku. Seženeš je v různém provedení a za různé ceny.


Vytyčovací mety, kužely

vytyčovací mety jako fotbalové pomůcky
Prohlédnout mety →

Ani vytyčovací mety nebo kužely by neměly chybět ve výbavě a je jedno, jestli trénuješ sám, nebo v partě. Vymezí se s nimi hrací nebo tréninková plocha, dají se využít třeba jako mety pro sprinty nebo slalom s míčem. Všestranná a užitečná pomůcka.


Branka nebo síť

fotbalové pomůcky - mini branka sklz
Omrknout branku →

Mít s sebou malou branku nebo alespoň síť, do které je možné střílet, se vždycky hodí. Ať už trénuješ sám, ve dvojici, nebo ve více lidech. Branka může sloužit jako terč pro přesnou střelbu, nácvik kopací techniky nebo prostě jen jako branka pro fotbálek. Dají se sehnat v různých velikostech a provedeních.

Nejlepší branky na zahradu.


Odporový padák

fotbalové pomůcky - odporový padák
Mrknout na detail →

Fantastická věc pro nácvik rychlosti, zrychlení a celkové síly. Odporový padák není něco, co je naprosto nezbytný, ale může to mít skvělý vliv na tvoje zlepšení.


Odporová guma

posilovací odporové gumy
Mrknout na gumy →

Odporové gumy jsou dobrým pomocníkem při rozcvičce pro aktivaci svalů, ale poslouží i jako posilovací náčiní. Malé, skladné, pro efektivní protáhnutí účinné.

Videonávod s cviky například zde.


Švihadlo

švihadlo
Omrknout švihadla→

Obyčejné švihadlo není drahé, do batohu se vejde s přehledem a je to skvělá pomůcka, kterou využiješ třeba při rozcvičení a zahřátí. Hodně muziky za málo peněz.


Tréninková síť

fotbalové pomůcky - tréninková síť
Mrknout na sítě →

Tréninková síť je hodně podobná tenisové síti, ale je určená na fotbalové hřiště. Je super pro trénink 1na1 nebo 2na2, při kterém se všichni skvěle zabaví, procvičí postřeh, rychlost, koordinaci a přesnost. Koupit se dají v různých velikostech.


Masážní válec

masážní válec
Omrknout válce →

Super věc pro zahřátí a protažení svalů před tréninkem, ale výborně poslouží i k regeneraci a uvolnění svalů po tréninku. Moc nestojí, cviky jsou jednoduché a účinné.

Videonávod, jak používat masážní válec.


Agility překážky

fotbalové pomůcky - agility překážky
Mrknout na překážky →

Agility překážky patří mezi fotbalové pomůcky, které rozvíjí rychlost, výbušnost a celkovou sílu nohou. V porovnání třeba s vytyčovacími metami tě překážky nutí víc zvedat nohy. Seženeš je v různých velikostech a můžeš je kupovat i po jednom kusu. Stačí pár takových překážek a postavíš si super trénink.

Videonávodů je na netu dost.


Rychlostní koordinační žebřík

agility rychlostní žebřík
Mrknout na detail →

Rychlostní nebo taky koordinační žebřík je jako dělaný pro trénink a rozvoj rychlosti, výbušnosti a koordinace. Jednoduchá pomůcka, která asi není úplně nezbytná, ale mít ji není vůbec na škodu.

Videonávody s cviky.


Masážní pistole

Mrknout na pistole →

Masážní pistole umožňují lepší regeneraci svalů, šlach a ostatních měkkých tkání. Lepší a rychlejší regenerace znamená taky lepší výkonnost. Fungují dobře i v prevenci výskytu sportovních zranění a poškození pohybového aparátu. Užitečná věcička, do které bys to možná ani neřekl.


Kompresní masážní boty

masážní boty Reboots fotbalová pomůcka
Mrknout na boty →

Pokud to myslíš s regenerací opravdu vážně, tak masážní boty jsou pecka. Sice trochu dražší sranda, ale výsledky jsou super. Masážní nohavice slouží k rychlejší regeneraci namáhaných svalů a používá je i celá řada vrcholových sportovců.


Odporové lano

Mrknout na detail →

Odporové lano slouží jako pomůcka k tréninku a zlepšení výbušnosti, rychlosti a celkové síly. Na jedné straně si ho připevníš k pasu a na druhé buď k nějakému pevnému bodu (např. brankové tyči) nebo k parťákovi. Zbytek už si musíš odmakat sám.


Tréninková síť na přesnost střelby

tréninková síť na fotbal s dírami
Mrknout na sítě →

Fotbalové pomůcky v podobě tréninkových sítí, které se připevní do branky a díky dírám v určitých místech sítě slouží jako terč pro nácvik přesné střelby a kopací techniky, jsou super zpestřením každého tréninku.


Tréninková figurína

tréninkové figuríny
Mrknout na figuríny →

Samostatná figurína může sloužit jako „překážka“ při tréninku, kdy představuje soupeře. V sadě potom poslouží jako pevná nebo flexibilní zeď při nácviku střelby.


Bosu

bosu míč
Mrknout na detail →

Možná nejlepší fotbalová pomůcka pro nácvik a zlepšení stability, rovnováhy a celkového postoje, kterou používají ve všech špičkových klubech ve světě i u nás.

Video návody s cviky zde.


Blazepods

Mrknout na detail →

Blazepods je sice trochu dražší, ale zajímavá tréninková pomůcka. Základem jsou malé svítící mety, které se ovládají a nastavují přes chytrý telefon. Účelem je trénovat rychlost reakcí, koordinaci, flexibilitu. Není to určitě nutnost, ale jako doplněk to může být zajímavé.


GPS vesta

GPS vesta na fotbal Statsports fotbalová pomůcka
Mrknout na vestu →

GPS vesta dokáže pomocí malé GPS krabičky připevněné na vestě měřit při výkonu sportovce spoustu zajímavých údajů. Dosaženou nejvyšší rychlost, průměrnou rychlost, naběhanou vzdálenost a mnoho dalšího. Naměřené výsledky je možné si porovnávat s ostatními buď v rámci týmu nebo se všemi uživateli GPS vest v systému. Pro trénink to není nutnost, ale je to moc hezký bonus.


Fotbalový trenažér na gumě

fotbalový míč na gumě
Mrknout na detail →

S fotbalovým trenažérem na gumě se dá procvičovat postřeh, rychlost, dotek s balonem, ale úplně nutnost to určitě není. Spíš než pro kvalitní trénink je to věcička pro zábavu nebo zpestření na cesty.


Sestav si svůj vlastní trénink a začni makat. Inspirace je na netu víc než dost.

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení 4.6 / 5. Hlasovalo: 48

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo