adidas Copa Mundial [RECENZE] – pohodlná legenda mezi kopačkami

Aktualizováno 22. 8. 2023

Kopačky adidas Copa Mundial nabízí především pohodlí, vynikající pocit při hře s balonem a kvalitní zpracování, které vydrží víc jak jednu nebo dvě sezony. Ne nadarmo jsou to stále nejprodávanější kopačky v historii.

8.6 Hodnocení
Léty prověřená německá kvalita

Kopačky adidas Copa Mundial nabízí díky prvotřídní klokaní kůži výjimečný pocit při práci s balonem, rychlé prošlápnutí a celkově velmi pohodlné nošení. Bytelné zpracování pak výbornou ochranu a dlouhou životnost. Při správném zacházení a aspoň minimální údržbě není problém, aby kopačky vydržely i několik let. Kopačky jsou vhodné i pro širší chodidla a vyšší nárty. Skvělé kopačky.

Svršek kopaček
9.5
Podrážka
8.3
Váha
7.5
Pohodlí
9
Líbí se mi:
 • prvotřídní klokaní kůže
 • rychlé prošlápnutí a pohodlné nošení
 • měkký a přirozený kontakt s balonem
 • kvalitní zpracování
 • dlouhá životnost a odolnost
 • vhodné pro širší chodidla
Nelíbí se mi:
 • náročnější údržba (jako u všech kožených kopaček)
 • těžší váha kolem 300g
 • není výběr z více barev

Koupíš v obchodech:

11teamsports logo CZ
11teamsports.cz
Oblíbená česká fotbalová speciálka. V obchodě si můžeš vybrat z více barevných variant. Pro 5% extra slevu využij slevový kód TOPKOP.
11teamsports SK logo
11teamsports.sk
Slovenská pobočka. Pro 5% extra slevu využij slevový kód TOPKOP.
Sportfotbal.cz
Oblíbená česká fotbalová speciálka. Vybírat můžeš z více barevných variant.
decathlon logo černé
Decathlon.cz
Český eshop se širokou nabídkou sportovního vybavení.
Unisportstore.com
Přední evropská fotbalová speciálka s obrovským množstvím fotbalového vybavení.

adidas Copa Mundial – kde se vzaly

Kopačky adidas Copa Mundial byly poprvé vyrobeny v roce 1979 pro nadcházející mistrovství světa ve Španělsku konané v roce 1982. Proto také dostaly název Copa Mundial, což ve španělštině znamená „světový pohár“.

fifa world cup 1982

Kopačky jsou natolik oblíbené, že se v prakticky nezměněné podobě prodávají i dnes po více jak 40 letech. Celosvětově se jich prodalo více jak 10 milionů kusů a radost dělaly hvězdám jako Maradona, Pelé, Franz Beckenbauer, Michel Platini, Zinedine Zidane a dalším.

Mnoho lidí považuje kopačky adidas Copa Mundial i v dnešní době hi-tech kopaček za ty nejlepší kopačky na trhu a má to své důvody. Pohodlí, kvalitní zpracování, životnost.

Kopačky adidas Copa Mundial vždycky byly a stále jsou vyráběny v Německu, což vypovídá o tom, že adidas si opravdu zakládá na jejich kvalitě, ze které nechce slevit.

adidas Copa Mundial – recenze

Design kopaček

Kopačky adidas Copa Mundial nepatří k tomu nejnápaditějšímu na trhu, ale to by asi nikdo po víc jak 40 let starých kopačkách ani chtít nemohl. Je to taková ta stará dobrá retro klasika v černobílém provedení.

adidas Copa Mundial design kopaček

Vzhledem k tomu, že celý svršek je z přírodní kůže, není u nich možné si moc hrát s designem a barvičkami jako například u syntetických materiálů. I přesto se na trhu sem tam objeví limitované edice v bílé, červené nebo modré barvě.

kolekce adidas copa mundial samba
V roce 2014 se k příležitosti MS v Brazílii objevila kolekce nazvaná Samba v různobarevném provedení.

Svršek kopaček

Svršek kopaček je jeden z největších důvodů, proč jsou adidas Copa Mundial tak oblíbené. Celý svršek pokrývá super kvalitní a měkoučká klokaní kůže, která se dokáže během krátké doby vytvarovat podle chodidla a kopačky pak perfektně padnou.

klokaní kůže na svršku

Přírodní kůže nabízí přirozený a měkký kontakt s balonem, který prostě žádná syntetika nenahradí. Navíc kůže je na svršku dvakrát pevně prošívaná, takže svršek opravdu něco vydrží.

dvojité prošívání svršku kopaček adidas Copa Mundial

Najdou se ale i nevýhody. Kůže není nijak ošetřena, jako je tomu u moderních kožených kopaček. To se projevuje hlavně dvěma způsoby. Kopačky do sebe natahují vodu a například za deště ztěžknou. A kůže není ošetřena proti nadměrnému roztáhnutí, takže se může stát, že kopačky se roztáhnou víc, než by člověk chtěl a potřeboval. I proto je dobré je kupovat hodně těsné, roztáhnou se.

pata kopaček adidas copa mundial

Zavazování a jazyk

Zavazování je klasicky uprostřed, na tom není nic zvláštního. Zvláštní je ale extrémní délka tkaniček. Tkaničky jsou tak dlouhé, že je člověk musí jednou obtočit kolem podrážky nebo vymyslet nějakou jinou vychytávku, jako například na tomhle videu.

Dalším poznávacím znakem je dlouhý jazyk, který viditelně vyčnívá z kopaček. Někomu to nevadí, někoho to bude štvát. Já si u nich jazyk vždycky ufiknu nůžkami. Sice přijdu o možnost reklamace, ale Mundialky se stejně nikdy nereklamují. Ty se po několik letech věrné služby s úctou pochovávají v rodinné hrobce.

Můžete využít i malý trik. Vždycky když kopačky nebudete mít na nohou, přicvakněte jazyk k botě kolíčkem na prádlo. Jazyk se časem přizpůsobí a zůstane ohnutý.

Vnitřek boty

Uvnitř boty je syntetická podšívka, která umožňuje dobré a rychlé schnutí a pohodlná pěnová EVA vložka. Nenašel jsem nic, co by mi vyloženě vadilo nebo překáželo. Celkově je bota uvnitř pohodlná už při prvním nazutí a po prošlápnutí je to ještě lepší.

Podrážka

Podrážka z polyuretanu je už od pohledu bytelná, odolná a trochu tužší. Na špičce podrážky jsou tři malé nýty, které ještě víc zpevňují spojení podrážky se svrškem boty, takže nějaké odlepení podrážky je u Mundialek skoro nemožné.

podrážka

Na podrážce je klasicky 12 lisovaných kolíků kónického (kuželovitého) tvaru. Celkově zajišťují dobrou stabilitu a plynulé změny směru pohybu.

K dostání jsou také v provedení:

 • SG pro měkké povrchy pod názvem Mundial World Cup
 • sálovky pod názvem Mundial Goal
 • turfy pod názvem Mundial Team
omkrnout všechny →

Váha

Kopačky adidas Copa Mundial rozhodně nepatří k těm nejlehčím. Se svou průměrnou váhou 300 gramů se řadí až někam na samotný konec pomyslného žebříčku. V roce 1979 to však byly nejlehčí kopačky na trhu. Další obdivuhodná věc, která dokazuje, jak už tenkrát byly kopačky adidas Copa Mundial výjimečné.

Copa Mundial váha
Váha 307 g (velikost US9 / UK8,5).

adidas Copa Mundial – hodnocení

Mundialky si prošly zkouškou času a nutno říct, že obstály na výbornou. Prvotřídní klokaní kůže nabízí výjimečný pocit při práci s balonem, rychlé prošlápnutí a celkově velmi pohodlné nošení. Až budete vybírat kopačky a hledat takové, které vám vydrží déle než jednu nebo dvě sezony, nebude vám vadit jednoduchý design a retro vzhled, určitě s nimi budete nad míru spokojeni. Léty prověřená kvalita made in Germany za to stojí.

11teamsports logo CZ
11teamsports.cz
Oblíbená česká fotbalová speciálka. V obchodě si můžeš vybrat z více barevných variant. Pro 5% extra slevu využij slevový kód TOPKOP.
11teamsports SK logo
11teamsports.sk
Slovenská pobočka. Pro 5% extra slevu využij slevový kód TOPKOP.
Sportfotbal.cz
Oblíbená česká fotbalová speciálka. Vybírat můžeš z více barevných variant.
decathlon logo černé
Decathlon.cz
Český eshop se širokou nabídkou sportovního vybavení.
Unisportstore.com
Přední evropská fotbalová speciálka s obrovským množstvím fotbalového vybavení.
3 Komentáře
 1. Měl sem už několikery kopačky, ale vždycky se stejně vrátím k mundialkam. Podle mě nejlepší kopačky, který vydrží i několik let.

 2. Mě se teď roztrhly podél nártu po min. 12, možná i 14 letech používání…
  Celou dobu od dubna do listopadu 1 týdně cca 100 minutový fotbal, + 3x za sezonu vesnické celodenní turnaje…
  Používané za sucha i mokra.., nikdy jsem je nečistil ani nijak neošetřoval…blato spadlo při příštím utkání… Nejlepší kopačky co jsem kdy měl…do té doby mi vydržely různé jiné kopačky 1-2, max. 3 roky..
  Jsem rád že se stále vyrábí… není co řešit, beru je znovu😃

komentář

Topkopačky
Logo