Nejlepší kopačky pro širší a široká chodidla (2022)

Víš o tom, že máš širší nebo široká chodidla a většina kopaček ti dělá problémy? V tomhle seznamu najdeš kopačky, které by ti těch problémů měly dělat minimum.

Kopačky v seznamu nejsou seřazeny od nejlepších po nejhorší, ale jako výběr možností.

Nejlepší kopačky pro širší a široká chodidla:

adidas Copa Mundial

kopačky adidas copa mundial
 • Přibližná cena (leden 2022): 3000 Kč
 • Levnější možnost: adidas Kaiser

Kopačky adidas Copa Mundial jsou nestárnoucí klasika. Oldschoolovky s klasickým designem, které sice nenabízí moderní technologie, ale všechno dohání pohodlností. Kvalitní klokaní kůže na svršku se dokáže za poměrně krátkou dobu perfektně roztáhnout a přizpůsobit tvaru chodidla. Skvělé kopačky pro širokou nohu. O něco levnější variantou jsou pak kopačky adidas Kaiser.


adidas X Speedflow .1

adidas x speedflow .1
 • Přibližná cena (leden 2022): 5500 Kč
 • Barevné varianty: několik
 • Levnější možnost: adidas X Speedflow .2

Rychlostní kopačky bývají obecně o něco těsnější. Kopačky adidas X Speedflow .1 ale nejsou tak úzké, jako rychlostní kopačky ostatních značek. Určitě nebudou vhodné vyloženě pro široká chodidla, ale se širšími chodidly bys v nich neměl mít velké problémy. Pokud chceš něco z toho momentálně nejlepšího a nejmodernějšího na trhu, je to dobrá volba.


New Balance Furon V6+ Pro

new balance furon 6 pro – nejlepší pletené kopačky 2021
 • Přibližná cena (leden 2022): 4000 Kč
 • Barevné varianty: několik

Kopačky New Balance Furon V6+ Pro jsou momentálně to nejlepší pletené na trhu. Svršek kopačky je úžasně měkký a flexibilní a kopačky krásně, přirozeně padnou. Mají agresivní podrážku a lehkou váhu a i to z nich dělá přímého konkurenta rychlostním kopačkám ostatních značek, a co víc, jsou oproti ostatním rychlostním kopačkám poměrně levné.

Dají se sehnat i v provedení WIDE, které padne i na široká chodidla. Každopádně v klasickém REGULAR provedení jsou vhodné i pro širší chodidla. Chceš rychlostní pletené kopačky za dobrou cenu? Super možnost.


Nike Phantom GT 2 Elite

kopačky Nike Phantom GT 2 Elite
 • Přibližná cena (leden 2022): 6000 Kč
 • Barevné varianty: několik
 • Levnější varianta: Phantom GT 2 Pro

Řada kopaček Nike Phantom GT je poslední vyloženě pletenou řadou kopaček Nike. Svršek z flyknit materiálu je sice pevný, ale také flexibilní, což mu umožňuje se celkem lehce roztáhnout podle potřeby. Kopačky se směrem ke špičce více zužují, takže je dobré s tím počítat.


Nike Tiempo Legend 9 Elite

kopačky nike tiempo legend 9 elite

Celá řada kopaček Nike Tiempo Legend je ze všech kopaček Nike nejširší. Kvalitní klokaní kůže na svršku se dokáže časem hezky roztáhnout a vytvarovat podle chodidla. Pokud nemáš opravdu extra široká chodidla, kopačky by ti neměly dělat žádné problémy.

Skvělou volbou je i o něco levnější model Nike Tiempo Legend 9 Pro, který na svršku nemá sice klokaní kůži, ale jen telecí, ale i tak se krásně přizpůsobí.


Nike Premier 2 (3)

nike premier 2 – nejlepší kopačky v poměru cena/výkon 2021
 • Přibližná cena (leden 2022): 2500 Kč
 • Barevné varianty: několik

Jedny z nejvíce podceňovaných kopaček na trhu a přitom v kvalitě použitých materiálů a zpracování nijak nezaostávají za top modely jiných řad a značek.

Kvalitní kožené kopačky, kterým nedělá problém se roztáhnout. Základní tvar kopačky není úzký a i když může prošlápnutí chvíli trvat, kopačky se nakonec dokáží vytvarovat do požadované podoby. V obchodech seženete nejčastěji druhou generaci, připravuje se třetí. Za tu cenu skvělý kousek.


Puma Future Z 1.2

Puma Future Z 1.2
 • Přibližná cena (leden 2022): 5000 Kč
 • Barevné varianty: několik
 • Levnější varianta: Puma Future Z 2.2

Další typ pletené kopačky, která bude padnout skoro každému. Ve střední části „obtáčí“ kopačku elastická pletená páska, která se dokáže dostatečně roztáhnout a kopačky jsou tak vhodné i pro všechny, kteří mají širší chodidla a potřebují více prostoru právě uprostřed kopačky.


Mizuno Morelia II Made in Japan

Mizuno Morelia II Made in Japan

Mizuno prostě umí dělat kvalitní kožené kopačky. Jo, nejsou nejlevnější, ale ta cena opravdu odpovídá kvalitě. Pokud hledáš to nejpohodlnější na trhu, žádná jiná značka ti nic podobného nenabídne.

Úžasně měkká, flexibilní a pohodlná klokaní kůže té nejvyšší kvality na svršku kopačky se dokáže perfektně přizpůsobit tvaru chodidla. I když dokáže mnohé odradit svým tak trochu oldschoolovým designem, jde o extrémně pohodlné a výborně zpracované kopačky.

Kterékoliv kožené kopačky od Mizuna jsou vhodné pro širší a široká chodidla.


Závěrem

U kopaček se nedá zobecňovat. Nedá se říct, že tohle jsou vyložené široké kopačky a tohle ne. Všechny kopačky jsou vyráběny tak, aby padly co nejširšímu okruhu hráčů.

Samozřejmě jsou mezi jednotlivými modely rozdíly, například rychlostní syntetické kopačky mívají užší profil, kožené kopačky zase o něco širší. To ale vůbec neznamená, že by rychlostní kopačky nemohly padnout i někomu s širšími chodidly nebo širokým nártem.

Každý máme jiný tvar chodidla a nejlepší je samozřejmě vždy všechno pořádně vyzkoušet. Pokud se v kopačkách budeš cítit pohodlně, tak tě názor druhých vůbec nemusí zajímat.

Nejčastější dotazy

Mám širší chodidla, můžu koupit o číslo větší kopačky?

Ne. Poohlédni se po jiném modelu. Větší kopačky ti nebudou dobře sedět a nakonec víc uškodí, než pomůžou.

Pro širší nohy jsou lepší kožené nebo syntetické kopačky?

Rozhodně kožené. Časem se používáním roztáhnou a vytvarují podle chodidla. Kůže povolí, syntetika ne.

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení 4.8 / 5. Hlasovalo: 6

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo