Přehled

Kopačky adidas [INFO] – řady, řazení, modely

Kopačky adidas patří vedle kopaček Nike a kopaček Puma mezi nejoblíbenější a nejlepší na trhu. Pokud přemýšlíte o tom, že si jedny pořídíte, ale přesně nevíte které, jste na správném místě. V tomto článku najdete informace, které vám při výběru kopaček adidas pomohou.

Kopačky adidas – základní řady

Firma adidas vyrábí několik řad kopaček (říká se jim také „sila“) a každá řada má trochu jiné zaměření. Tyto řady jsou takové vlajkové lodě, které v adidas neustále zdokonalují a posouvají.

Základní řady kopaček adidas jsou:

  • Predator
  • X
  • Copa

adidas Predator

Kopačky adidas Predator nabízí díky drobným výstupkům na svršku kopačky lepší kontrolu a dotek s balonem. Nepřehlédnutelný je také celkový design kopaček. K dostání jsou v několika barevných provedení a samozřejmě s podrážkou pro různé povrchy. Se šířkou kopaček by neměl mít problémy nikdo.

kopačky adidas predator accuracy
11teamsports →
Sportfotbal →

adidas X

Lehký klasický syntetický svršek a celkově lehká váha dělá z kopaček adidas X skvělé rychlostní kopačky. Odpověď firmy adidas na rychlostní a oblíbené kopačky Nike Mercurial. Kopačky mají jakýsi „vakuum fit“, který chodidla v nich pevně a těsně obejme. Skvělé spojení oldskůlových rychlostních prvků a nových technologií. Pokud máte rádi lehké syntetické kopačky, pak jsou skvělá volba.

kopačky adidas X Speedportal
11teamsports →
Sportfotbal →

adidas Copa

Adidas Copa mají na svršku mix kůže a syntetiky. I přesto, že jsou kopačky širší v přední části, ve střední části jsou těsnější a nemusí tak být úplně vhodné pro hráče se širokými chodidly. Celkově padnou velice přirozeně. Potěší i originální design.

adidas copa Pure
11teamsports →
Sportfotbal →

V obchodech narazíte i na kopačky adidas, které nepatří do žádné z těchto řad. Většinou jde o kopačky s nějakými specifickými vlastnostmi, designem, historií, limitované edice nebo doprodej z řad, které byly zrušeny, protože se neuchytily.

Kvalita modelů kopaček adidas v řadách

V každé řadě adidas je několik modelů kopaček, které na první pohled vypadají stejně, ale liší se kvalitou použitých materiálů a technologií, což se projevuje ve výsledku i na ceně.

Například na tomto obrázku vidíte všechny modely řady adidas X seřazené od toho nejkvalitnějšího po ten nejméně dobrý.

kopačky adidas řada X

Vidíte, že v řadě je několik modelů a každý model má na konci názvu uvedenou třídu ve tvaru +, .1, .2, .3, .4. Podle tohoto označení poznáte kvalitu daného modelu. Čím nižší třída, tím méně moderních technologií a kvalitních materiálů je na kopačce použito.

Co jednotlivé třídy znamenají?

Označení + (plus)

Pluskem“ je označen vždycky ten nejvyšší model v každé řadě a vždycky jsou to kopačky bez tkaniček. Je to model, na kterém jsou použity ty nejkvalitnější materiály a nejmodernější technologie, a proto je také z celé řady vždycky nejdražší.

Označení .1

Jde o model první třídy, který je v podstatě stejný jako model +, ale má tkaničky. Používají se opět ty nejlepší materiály i technologie. Kopačky jsou o něco málo levnější než modely + bez tkaniček, u kterých je náročnější konstrukce.

Modely + a .1 jsou vždy nejvyšší modely kterékoliv řady kopaček adidas a nejčastěji je uvidíte na nohách profíků.

Označení .2

Model v kterékoliv řadě označený jako .2 je druhá třída. Na modelu druhé třídy jsou použity o něco levnější materiály a ne všechny technologie, které jsou použity na vyšších modelech.

Označení .3

Pro většinu běžných hráčů je nejdostupnější třetí třída označená jako .3. U modelů třetí třídy jsou použité zase o něco levnější materiály a ne všechny technologie.

Ve třetí třídě bývá často více modelů, které se snaží napodobit nejvyšší modely v řadě. V tomto případě vidíte, že v řadě adidas X jsou ve třetí třídě na výběr dva modely .3 a .3 LL. Oba modely jsou co do kvality stejné, ale model označený jako LL (LaceLess) je bez tkaniček.

Označení .4

Nejnižší 4. třída (označena jako .4) nabízí levné materiály a v podstatě žádné moderní technologie, které najdete na vyšších modelech. Je to možnost pro všechny s omezeným rozpočtem.

Všímejte si hlavně názvu kopaček

Pokud vybíráte nové kopačky adidas a brouzdáte oblíbenými e-shopy, všímejte si hlavně názvů kopaček. V názvu je většinou obsaženo všechno, co potřebujete vědět.

Mrkněte například na na model kopaček z řady adidas X v oblíbeném e-shopu 11teamsports.cz.

kopačky adidas X

Co z názvu vyčtete?

název kopaček adidas

Výrobce

Výrobcem kopaček je adidas, to je jasňačka.

Řada

Název řady kopaček – X

Generace

V adidas neustále pracují na vylepšování každé řady a vždy po nějakém čase (většinou jednou za rok nebo dva) vydají na trh novou generaci vybrané řady, která má oproti té předešlé určitá vylepšení a nové fičury. Nová generace má vždy nějaký hogo-fogo název (v případě řady X například Ghosted, Speedflow, Speedportal atd.).

Třída

Označuje úroveň kvality jednotlivých modelů v řadě. To už víme, co znamená.

Provedení

Nejčastěji ve třetí třídě se setkáte s tím, že je tady na výběr více možností. Kopačky označené jako LL (Laceless) jsou kopačky bez tkaniček.

Můžete se setkat také s provedením LOW (nebo jen L), které označuje nízké kopačky bez ponožky u kotníků (hodně vykrojené).

Na jaký povrch

Na každý povrch se hodí trochu jiný typ kopaček, respektive kopačky s jiným typem podrážky. To, na jaký druh povrchu jsou kopačky vhodné, najdete také v názvu kopaček. Je to většinou zkratka, kterou vidíte na konci názvu.

U kopaček adidas se setkáte s:

  • FG – (Firm Ground) kopačky lisovky na suchou nebo lehce podmáčenou přírodní trávu
  • AG – (Artificial Grass) jsou kopačky na umělou trávu
  • SG – (Soft Ground) lisokolíky na podmáčenou a mokrou přírodní trávu
  • FG/AG – kopačky na přírodní suchou trávu i na umělou trávu (označení u vyšších tříd)
  • MG – (Multiground) kopačky na přírodní suchou trávu i na umělku (označení u nižších tříd)
  • TF – (Turf) turfy jsou vhodné na kratší umělou trávu nebo tvrdší zpevněné povrchy
  • IN – (Indoor) sálovky do haly nebo na street fotbálek

Kolekce (barevné provedení)

Jedna generace kterékoliv řady kopaček adidas je na trhu zhruba jeden rok a pak ji vystřídá nová generace, která přináší určitá vylepšení.

Za ten jeden rok, co je daná generace kopaček na trhu, vystřídá několik barevných provedení. Materiály i zpracování zůstává stejné, jen se mění barvičky.

Barvičky se mění proto, abychom měli z čeho vybírat. Každému se líbí něco jiného a byla by škoda, kdyby na trhu byly celý rok kvalitní kopačky v barevném provedení, které ne každému sedne. Takhle si může vybrat každý dle libosti.

Název kolekce může a nemusí být přímo v názvu (záleží na prodejci). Na našem obrázku jsou barevné kolekce vyobrazeny jako výběr barevných možností kopaček pod názvem.

Dětské kopačky adidas

Kromě pánských a dámských kopaček adidas seženete samozřejmě i dětské kopačky adidas. V e-shopech jsou nejčastěji označeny jako dětské, kids, junior nebo jen zkratkou J v názvu.

Všechno, co bylo zmíněno v tomto článku, platí i pro dětské kopačky s tím rozdílem, že stavba a zpracování dětských kopaček se mírně liší od těch dospěláckých. Jsou uzpůsobeny pro děti.

Dětské kopačky adidas si můžete prohlédnout v e-shopech:

Kterou třídu koupit?

Záleží, co od kopaček očekáváte.

Pokud hledáte kvalitu, jsou samozřejmě nejlepší ty nejvyšší modely + nebo první třídy (.1). S nimi neuděláte chybu nikdy. Pravdou je, že jsou drahé a ne každý si je může dovolit.

Pokud chcete něco levnějšího, ale pořád hodně dobrého, kupte druhou třídu (.2), která je ve srovnání s první třídou jen o něco málo horší, ale pořád o parník lepší než třetí třída (.3).

Třetí třída (.3) není vyloženě špatná, ale rozdíl oproti druhé třídě a top modelům (+ a .1) už je hodně znát. Každopádně pořád je to ještě dobrá volba pro spoustu hráčů, kteří zkrátka nemohou nebo nechtějí utrácet za dražší modely.

Čtvrtou třídu (.4) pokud vyloženě nemusíte, neberte. Jsou to kopačky z velmi levných materiálů, které vyšší modely připomínají jen svým designem. Samozřejmě pokud nemůžete jinak, i modely čtvrté třídy jsou možností a mohou vyhovovat nenáročným nebo začínajícím hráčům. Pokud ale máte možnost, trochu si připlaťte a kupte alespoň třetí třídu.

Kde koupit kopačky adidas?

Kopačky (a je jedno které) kupujte vždy v ověřených a důvěryhodných e-shopech, které mají své produkty dobře popsané a při nejhorším nebudete mít problémy s vrácením, výměnou nebo reklamací.

Nejlepší jsou samozřejmě zavedené fotbalové speciálky, kde se prodeji fotbalového vybavení věnují a rozumí tomu, co prodávají.

V e-shopu 11teamsports.cz můžete po registraci využít slevový kód: TOPKOP a ušetřit 5 % z nákupní ceny kopaček, sportovní obuvi a oblečení.
11teamsports sleva

11teamsports.cz

Fotbalová speciálka s širokým výběrem nejen fotbalových kopaček.

sportfotbal.cz logo

Sportfotbal.cz

Fotbalová speciálka s širokým výběrem nejen fotbalových kopaček.

sportisimo logo

Sportisimo.cz

Oblíbený sportovní obchod, ve kterém najdete kopačky hlavně z nižších tříd.

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení 4.9 / 5. Hlasovalo: 31

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo