5 nejlepších kopaček za nejlepší cenu (2018)

Nejdražší modely kopaček na trhu sice nabízejí ty nejlepší materiály, zpracování a nejvíce moderních technologií, ale ne každý do nich může nebo chce investovat. Sestavil jsem žebříček 5 nejlepších kopaček, o kterých si myslím, že za relativně dostupnou cenu nabízí opravdu velmi dobrou kvalitu. Pokud se do nich rozhodnete zainvestovat, určitě neuděláte chybu. Žebříček je aktuální k březnu 2018.

Nutno ještě zmínit, že všechny kopačky jsou z aktuálních a nejnovějších kolekcí a řad. Nabízejí tedy opravdu to nejlepší, co je dnes k mání. Samozřejmě s ohledem k ceně.

1. Nike Mercurial Vapor 12 Pro

Jedny z nejlepších kopaček Mercurial v poměru cena nabízená kvalita v historii. Je to sice až druhý model v nové generaci kopaček Mercurial Vapor 12, ale nabízí v podstatě úplně to samé, co nabízel model Vapor 11 v předchozí generaci. A co je na tom nejlepší? Je o polovinu levnější než model Vapor 11.

Kvalitní syntetický svršek z Teijin materiálu, který je velice flexibilní a i velmi pohodlný. Skvělá váha a agresivní, anatomická podrážka, nabízí v podstatě vše, co nabízí vyšší model Vapor 12 Elite, kromě flyknit materiálu. Opravdu výborné rychlostní kopačky. Ti, kteří mají rádi vyšší kopačky s ponožkou u kotníků, mohou zkusit stejně dobrý model Mercurial Superfly 6 Pro.

Výhody: skvělé zpracování a materiály, výborná váha, anatomická podrážka.

Na co si dát pozor: jako všechny kopačky Mercurial jsou těsnější, agresivní podrážka nemusí vyhovovat každému (je možné koupit i kopačky na umělku s kuželovitými špunty a použít je na trávu).

2. Nike Tiempo Legend 7 Pro

Po modelu Tiempo Legend 7 Elite je model Pro druhým nejlepším modelem v řadě. Z hlediska zpracování a nabízeného pohodlí se však téměř vyrovná Elite modelu. Nemá sice flyknit jazyk a zadní část kopačky z flyknit materiálu, které jsou nahrazeny „pouze“ syntetickými materiály, ale nabízí stejně jako top model přední část z klokaní kůže, která zajišťuje skvělý kontakt s balonem. Kopačky Nike Tiempo jsou vhodné pro všechny, kteří mají rádi pohodlí a skvělý kontakt s balonem.

Výhody: kvalitní klokaní kůže v přední části, kvalitní zpracování, velmi pohodlné.

Zkus taky:
TOP 10 - nejlepší kopačky roku 2016

3. Puma Future 18.2

Na kopačkách Puma Future 18.2 sice nenajdeme prémiový Evoknit materiál (jako na vyšším modelu řady), ale pouze syntetickou náhradu a stejně tak nevysoká ponožka u kotníků je pouze z levnějšího materiálu. I tak ale kopačky nabízí stejnou NETFIT technologii, kterou najdeme na top modelu celé řady.

Tahle technologie umožňuje vytvořit si na kopačkách vlastní styl zavazování a do značné míry si tím přizpůsobit to, jak budou kopačky ve výsledku padnou. Kopačky Puma Future 18.2 jsou jedním z nejlepších nižších modelů na trhu a jejich koupí rozhodně neprohloupíte.

Výhody: NETFIT technologie stejně jako u nejlepšího modelu celé řady, kvalitní zpracování, možnost využít na trávu i umělku.

4. Nike Premier 2

Pro všechny milovníky pohodlí skvělá volba. Měkký, kožený svršek zajišťuje výborné pohodlí a parádní kontakt s balonem. Stejně jako předchozí verze Nike Premier jsou kopačky Nike Premier 2 jedny z nejpodceňovanějších a přesto tak kvalitních kopaček. Za svou cenu nabídnou opravdu velice kvalitní materiály i zpracování.

Výhody: skvělý kožený materiál (klokaní kůže), flexibilní podrážka.

S čím počítat: celkem dost se roztáhnou, převislý jazyk stejně jako hodně flexibilní podrážka nemusí vyhovovat každému.

5. Adidas Predator 18.2

Místo Primeknit materiálu (jako u vyšších modelů) je na svršku o něco méně kvalitní primemesh materiál nebo jeho obdoba. Místo pletené ponožky u kotníků najdete jen „obyčejnou“ syntetickou, elastickou ponožku. Nic z toho ale nesnižuje celkovou kvalitu zpracování kopaček adidas Predator 18.2 a navíc skvěle padnou na nohu.

Výhody: velmi kvalitní svršek.

Nevýhody: těžší váha a tužší podrážka.

Na závěr

Samozřejmě pokud chcete ušetřit a nebude vám vadit koupit o něco málo starší kopačky, pak je jednou z nejlepších a neefektivnějších variant koupit top modely ze starších generací kopaček, které jsou již ve slevě. Pokud ale chcete něco „čerstvého“, pak vyzkoušejte některé z výše zmíněných kopaček.

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení / 5. Hlasovalo:

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo