Mercurial Superfly 6 Pro [Recenze]- nejlepší poměr cena / kvalita

Kopačky Nike Mercurial Superfly 6 PRO jsou v pořadí druhým nejlepším modelem v nové řadě kopaček Superfly 6. Nenabízí sice úplně ty top prémiové materiály, které najdeme u vyššího modelu Superfly 6 ELITE, ale rozhodně se nemá za co stydět. Naopak. Za svou cenu nabízí výborné materiály i zpracování a v celé řadě kopaček Superfly 6 jsou pro mě vítězem v poměru cena / nabízená kvalita.

Pokud si chcete pořídit rychlostní kopačky z nové řady Superfly 6 a nechcete utrácet za nejdražší model, pak jsou kopačky Superfly 6 PRO skvělou volbou. Pojdmě se na ně podívat trochu blíž.

 

Obsah:

 1. Video unboxing kopaček (3 minuty popcorn)
 2. Podrobnější recenze (9 minut čtení)

Unboxing kopaček

 

Podrobnější recenze

Jako vždy se podíváme na všechno podstatné trochu blíž.

 

Svršek kopaček

Zatímco u nejlepšího modelu celé řady – kopaček Superfly 6 ELITE najdeme na svršku kopačky kvalitní flyknit materiál, na kopačkách Superfly 6 PRO najdeme pouze flyknit ponožku u kotníků. Nutno ale říct, že tenhle flyknit materiál je stejně kvalitní jako ten na vyšším modelu.

kopačky Nike Mercurial Superfly 6 Pro

Zbytek celého svršku kopačky je ze syntetického materiálu, který je velmi podobný Teijin materiálu, známého z úspěšných kopaček Mercurial Vapor 11. I když je uvnitř kopačky ještě podešívka i tak je celkově svršek kopačky příjemně měkký a flexibilní. Na dotek určitě nejsou takové plastové, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jasně. Není to takové žůžo jako flyknit materiál u kopaček Superfly 6 ELITE, ale i tak je to velmi dobré.

kopačky Nike Mercurial Superfly 6 Pro

 

Na svršku najdeme stejně jako na vyšším modelu drobnou texturu v podobě vystouplých vodorovných proužků. Ty spíše jen dotváří celkový design, než že by měly nějakou vyloženě zásadní funkci na výkon nebo dotek s balonem.

Je tu i ACC technologie, což je celkem překvapení, protože to bývala výsada pouze top modelů, takže super.

 

 

Vnitřek kopaček

Uvnitř kopaček najdeme ve střední a přední části hladkou syntetickou podšívku a na patě syntetickou kůži pro lepší pohodlí. Plně vyjímatelná vložka je složena ze dvou části a na spodku má ještě drobnou 3D texturu. Stejná textura je pak i uvnitř kopaček na podrážce, takže když dáte vložku do kopaček, textury do sebe zapadnou a vložka se v nich nehýbe, neklouže, necestuje.

kopačky Nike Mercurial Superfly 6 Pro vnitřek

 

 

Podrážka

Podrážka je stejně jako u vyššího modelu ze dvou částí. Vnější část je rozdělena na dva kusy – přední a zadní. Druhá část (zbytek) podrážky je potom uvnitř kopačky.

Vnější část složená ze dvou kusů je inspirována tlapami geparda a má i takový design. V porovnání s vyšším modelem je zde použit trochu jiný materiál a podrážka nemá barevné chromování. Rozložení a tvar špuntů je stejné jako u všech kopaček Mercurial, zaměřené čistě rychlostně, jedno z nejagresivnějších na trhu vůbec.

kopačky Nike Mercurial Superfly 6 Pro

Vnitřní část podrážky je anatomická, což znamená, že není úplně placatá, ale je mírně zakřivená a snaží se kopírovat přirozený tvar chodidla. Celkově je podrážka pěkně flexibilní.

 

Recenze kopaček Nike Mercurial Vapor 12 PRO, stejně dobré a ještě levnější.

 

Design

To co odlišuje z hlediska designu vyšší kopačky Superfly 6 ELITE a nižší model Superfly 6 PRO, je hlavně to, že svršek kopaček PRO je složen ze dvou materiálů – flyknit ponožka a syntetický zbytek. Na kopačkách je to prostě poznat, ale i tak si nemyslím, že by vypadaly jakkoliv levně.

kopačky Nike Mercurial Superfly 6 Pro

Všechny ostatní prvky jako znak Nike v přední části a z boku a znak Mercurial na patě jsou víceméně stejné a stejně jako u vyššího modelu se tenhle design někomu bude líbit a někomu zase ne.

 

Pohodlí

Uvnitř kopačky najdeme syntetickou podšívku a kopačky na nohu padnou celkem dobře hned po vyndání z krabice. Samozřejmě nějakou dobu bude trvat, než si na ně vaše noha zvykne a ony si zvyknou na vás, ale měla by to být otázka několika tréninků. Nejsou tak pohodlné, jako vyšší model ELITE a znát je to především v oblasti paty, kde se mohou jevit jako celkem tuhé.

Jako všechny kopačky Mercurial i tady je potřeba počítat s tím, že jsou trochu těsnější a nebudou úplně vhodné pro ty, kteří mají široká chodidla. Berte to na vědomí. Celkově je to ale na syntetické kopačky velmi dobré. Číslování odpovídá skutečnosti a vzít můžete s klidem svojí běžnou velikost.

 

Váha

Kopačky Nike Mercurial Superfly 6 PRO váží 213 gramů (velikost EUR 42,5), což je stále výborná váha. Nejsou sice tak lehké jako vyšší flyknit model, ale stále s přehledem spadají do kategorie lehkých a lehčích kopaček.

 

Cena

Za cenu 3990 Kč (březen 2018) dostanete opravdu hodně kvalitní kopačky. Podle mě nejlepší poměr cena / výkon ze všech modelů Mercurial Superfly 6. A pokud chcete ještě nižší cenu, stejnou kvalitu a o malinko lepší pohodlí, vemte bezkonkureční model Mercurial Vapor 12 Pro, který je v poměru cena / výkon nejlepší úplně ze všech nových kopaček Mercurial.

 

 

 

Shrnutí a závěr

Dostanete stejně kvalitní flyknit ponožku u kotníků jako má vyšší model. Dostanete syntetický svršek, který je co do kvality hodně podobný výbornému materiálu Teijin na modelu Mercurial Vapor 10 a 11. Dostanete nejagresivnější podrážku na trhu, která jenom podtrhuje funkci rychlostních kopaček. Dostanete lehkou váhu a jednoduchý design. A za to všechno zaplatíte velmi slušnou cenu. Pokud bych si měl z řady Mercurial Superfly 6 vybrat kopačky s ohledem na poměr cena / kvalita, pak by to byly jednoznačně kopačky Nike Mercurial Superfly 6 PRO!

Mercurial Superfly 6 Pro

Mercurial Superfly 6 Pro
84

Zpracování

8/10

  Pohodlí

  8/10

   Design

   8/10

    Klady

    • kvalitní zpracování
    • Flyknit ponožka u kotníků
    • anatomická podrážka, agresivní
    • velmi dobrá váha
    • výborná cena

    Zápory

    • jako všechny Mercurial - těsnější
    • trochu tužší pata
    • agresivní podrážka nemusí vyhovovat každému
    Truny

    Truny

    Na trhu je dnes nepřeberné množství kopaček a vyznat se v nich je někdy kunšt. Rád bych na tomto webu sdílel recenze a články, které by snad mohly někomu pomoct při výběru a rozhodování. Pokud budete mít jakékoliv připomínky nebo návrhy, určitě napište!

    Mohlo by se vám líbit...

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *