Mercurial Superfly 6 Pro [Recenze] – nejlepší poměr cena / kvalita

8.4 Hodnocení
Nejlepší Superfly z řady 6

Z řady Superfly 6 – tedy kopaček Mercurial s ponožkou – jsou tohle nejlepší kopačky v poměru cena / výkon.

Zpracování
8.4
Pohodlí
8.4
Design
8.4
Klady
 • kvalitní zpracování
 • Flyknit ponožka u kotníků
 • anatomická podrážka, agresivní
 • velmi dobrá váha
 • výborná cena
Zápory
 • jako všechny Mercurial - těsnější
 • trochu tužší pata
 • agresivní podrážka nemusí vyhovovat každému
User Rating: Pomoz ostatním a ohodnoť produkt jako první, díky!

Kopačky Nike Mercurial Superfly 6 PRO jsou v pořadí druhým nejlepším modelem v nové řadě kopaček Superfly 6. Nenabízí sice úplně ty top prémiové materiály, které najdeme u vyššího modelu Superfly 6 ELITE, ale rozhodně se nemá za co stydět. Naopak. Za svou cenu nabízí výborné materiály i zpracování a v celé řadě kopaček Superfly 6 jsou pro mě vítězem v poměru cena / nabízená kvalita.

Unboxing kopaček Superfly 6 pro – 3 minuty popcorn

Superfly 6 Pro – psaná recenze

Pokud si chcete pořídit rychlostní kopačky z nové řady Superfly 6 a nechcete utrácet za nejdražší model, pak jsou kopačky Superfly 6 PRO skvělou volbou.

Svršek kopaček

Zatímco u nejlepšího modelu celé řady – kopaček Superfly 6 ELITE najdeme na svršku kopačky kvalitní flyknit materiál, na kopačkách Superfly 6 PRO najdeme pouze flyknit ponožku u kotníků. Nutno ale říct, že tenhle flyknit materiál je stejně kvalitní jako ten na vyšším modelu.

kopačky Nike Mercurial Superfly 6 Pro

Zbytek celého svršku kopačky je ze syntetického materiálu, který je velmi podobný Teijin materiálu, známého z úspěšných kopaček Mercurial Vapor 11. I když je uvnitř kopačky ještě podešívka i tak je celkově svršek kopačky příjemně měkký a flexibilní. Na dotek určitě nejsou takové plastové, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jasně. Není to takové žůžo jako flyknit materiál u kopaček Superfly 6 ELITE, ale i tak je to velmi dobré.

kopačky Nike Mercurial Superfly 6 Pro

Na svršku najdeme stejně jako na vyšším modelu drobnou texturu v podobě vystouplých vodorovných proužků. Ty spíše jen dotváří celkový design, než že by měly vyloženě zásadní vliv na výkon.

Je tu i ACC technologie, což je celkem překvapení, protože to bývala výsada pouze top modelů, takže super.

Vnitřek kopaček

Uvnitř kopaček najdeme ve střední a přední části hladkou syntetickou podšívku a na patě syntetickou kůži pro lepší pohodlí. Plně vyjímatelná vložka je složena ze dvou části a na spodku má ještě drobnou 3D texturu. Stejná textura je pak i uvnitř kopaček na podrážce, takže když dáte vložku do kopaček, textury do sebe zapadnou a vložka se v nich nehýbe, neklouže, necestuje.

kopačky Nike Mercurial Superfly 6 Pro vnitřek

Podrážka

Podrážka je stejně jako u vyššího modelu ze dvou částí. Vnější část je rozdělena na dva kusy – přední a zadní. Druhá část (zbytek) podrážky je potom uvnitř kopačky.

Vnější část složená ze dvou kusů je inspirována tlapami geparda a má i takový design. V porovnání s vyšším modelem je tady použit trochu jiný materiál a podrážka nemá barevné chromování. Rozložení a tvar špuntů je stejné jako u všech kopaček Mercurial, zaměřené čistě rychlostně, jedno z nejagresivnějších na trhu vůbec.

kopačky Nike Mercurial Superfly 6 Pro

Vnitřní část podrážky je anatomická, což znamená, že není úplně placatá, ale je mírně zakřivená a snaží se kopírovat přirozený tvar chodidla. Celkově je podrážka pěkně flexibilní.

Recenze kopaček Nike Mercurial Vapor 12 PRO, stejně dobré a ještě levnější.

Design

Zatímco nejvyšší model Superfly 6 Elite je celý z flyknit materiálu, model Superfly 6 pro je má flyknit pouze ponožku, svršek kopačky je klasická „plastová“ syntetika. Na kopačkách je to poznat, i tak si ale myslím, že levně rozhodně nevypadají.

kopačky Nike Mercurial Superfly 6 Pro

Všechny ostatní prvky jako znak Nike v přední části a z boku a znak Mercurial na patě jsou víceméně stejné a stejně jako u vyššího modelu se tenhle design někomu bude líbit a někomu zase ne.

Pohodlí

Uvnitř kopačky najdeme syntetickou podšívku a kopačky na nohu padnou celkem dobře hned po vyndání z krabice. Samozřejmě nějakou dobu bude trvat, než si na ně vaše noha zvykne a ony si zvyknou na vás, ale měla by to být otázka několika tréninků. Nejsou tak pohodlné, jako vyšší model ELITE a znát je to především v oblasti paty, kde se mohou zdát jako celkem tuhé.

Jako všechny kopačky Mercurial i tady je potřeba počítat s tím, že jsou trochu těsnější a nebudou úplně vhodné pro ty, kteří mají široká chodidla. Berte to na vědomí. Celkově je to ale na syntetické kopačky velmi dobré. Číslování odpovídá skutečnosti a vzít můžete s klidem svojí běžnou velikost.

Váha

Kopačky Nike Mercurial Superfly 6 PRO váží 213 gramů (velikost EUR 42,5), což je stále výborná váha. Nejsou sice tak lehké jako vyšší flyknit model, ale stále s přehledem spadají do kategorie lehkých a lehčích kopaček.

Cena

Za cenu 3990 Kč (březen 2018) dostanete opravdu hodně kvalitní kopačky. Podle mě nejlepší poměr cena / výkon ze všech modelů Mercurial Superfly 6. A pokud chcete ještě nižší cenu, stejnou kvalitu a o malinko lepší pohodlí, vemte bezkonkureční model Mercurial Vapor 12 Pro, který je v poměru cena / výkon nejlepší úplně ze všech nových kopaček Mercurial.

Shrnutí a závěr

 • Dostanete stejně kvalitní flyknit ponožku u kotníků jako má vyšší model.
 • Dostanete syntetický svršek, který je co do kvality hodně podobný výbornému materiálu Teijin na předešlých modelech Mercurial Vapor 10 a 11.
 • Dostanete nejagresivnější podrážku na trhu, která jenom podtrhuje funkci rychlostních kopaček.
 • Dostanete lehkou váhu a jednoduchý design.
 • A za to všechno zaplatíte velmi slušnou cenu.

Na férovku.

Pokud bych si měl z řady Mercurial Superfly 6 vybrat kopačky s ohledem na poměr cena / kvalita, pak by to byly jednoznačně kopačky Nike Mercurial Superfly 6 PRO!

8.4 Hodnocení
Nejlepší Superfly z řady 6

Z řady Superfly 6 – tedy kopaček Mercurial s ponožkou – jsou tohle nejlepší kopačky v poměru cena / výkon.

Zpracování
8.4
Pohodlí
8.4
Design
8.4
Klady
 • kvalitní zpracování
 • Flyknit ponožka u kotníků
 • anatomická podrážka, agresivní
 • velmi dobrá váha
 • výborná cena
Zápory
 • jako všechny Mercurial - těsnější
 • trochu tužší pata
 • agresivní podrážka nemusí vyhovovat každému
User Rating: Pomoz ostatním a ohodnoť produkt jako první, díky!

Truny

Na trhu je dnes nepřeberné množství kopaček a vyznat se v nich je někdy kunšt. Rád bych na tomto webu sdílel recenze a články, které by snad mohly někomu pomoct při výběru a rozhodování. Pokud budete mít jakékoliv připomínky nebo návrhy, určitě napište!

Můžu ti nějak pomoct nebo mi chceš něco říct?

   komentář

   Topkopačky
   Logo