TOP 10: Nejlepší protiskluzové ponožky na fotbal (2023)

Taky máš někdy pocit, že ti noha v kopačce jezdí jak namydlená i přesto, že máš správnou velikost kopaček? Každá rychlá změna pohybu je pak jak za trest. A co zkusit protiskluzové ponožky? Protiskluzové ponožky jsou výborným pomocníkem, a to nejen pro fotbalisty, ale v podstatě pro všechny sportovce. Co jsou to protiskluzové ponožky, jak fungují, jaké mají výhody a které jsou ty nejlepší?

TOP 1

Trusox

Ponožky Trusox

Mrknout na detail →

Orientační cena: 1000 Kč

Trusox byly první protiskluzové ponožky na trhu a stále patří mezi nejoblíbenější. Hlavní zbraní je u nich výborná přilnavost.

TOP 2

bu1

Ponožky Bu1

Mrknout na detail →

Orientační cena: 600 Kč

Kvalitní protiskluzové ponožky české výroby za příjemnou cenu. Svoji práci odvedou dobře.

TOP 3

Tapedesign

Ponožky Tapedesign

Mrknout na detail →

Orientační cena: 700 Kč

Protiskluzové ponožky rakouské firmy Tapedesign nosí i celá řada profesionálních fotbalistů.

Nejlepší protiskluzové ponožky

Co jsou protiskluzové ponožky

Protiskluzové ponožky jsou ponožky, které mají zabránit proklouzávání chodidla v kopačce (nebo jakékoliv jiné sportovní i nesportovní obuvi), a zlepšit tak výsledný výkon. Průkopníkem v této oblasti se staly protiskluzové ponožky Trusox, které se poprvé objevily na trhu v roce 2012 a ihned se zařadily mezi nejoblíbenější fotbalové ponožky i mezi mnoha profesionálními hráči.

protiskluzové ponožky profesionální fotbalisté

Po nevídaném úspěchu ponožek Trusox začaly se svými produkty přicházet i další firmy. Jejich produkty fungují na podobném principu s různými obměnami (vylepšeními). U všech ale zůstává cíl stejný – odbourat nechtěný pohyb chodidla v kopačce.

Jak fungují protiskluzové ponožky

Většina protiskluzových ponožek má na povrchu (nejčastěji spodní straně) malé gumové nebo silikonové polštářky různých tvarů, které v kopačce fungují jako takové „brzdy“. Některé ponožky jich mají víc, jiné míň a ty kvalitnější mají dokonce protiskluzové prvky zabudované i uvnitř ponožky, aby chodidlo neklouzalo i při styku s ponožkou, čímž se výsledný efekt ještě násobí.

Výhody protiskluzových ponožek

  • lepší trakce (záběr) chodidla v kopačce
  • vyšší přilnavost
  • lepší odvod potu
  • méně puchýřů
  • větší pohodlí

Chodidlo je v kopačce mnohem stabilnější = lepší záběr = lepší reakce = lepší výkon. Ponožky jsou ve většině případů z kvalitních materiálů, které odvádí pot lépe než klasické ponožky. Tím, že chodidlo v kopačce neklouže, se také snižuje riziko tvorby puchýřů.

Zkus taky:
Puchýře z kopaček: Jak jim předejít a jak se jich zbavit

Nevýhody protiskluzových ponožek

Některé modely protiskluzových ponožek patří mezi ty dražší fotbalové ponožky, ale vzhledem k jejich přínosu a odlišnému zpracování je to docela i pochopitelné.

S protiskluzovými ponožkami se trochu hůř leze do kopaček, což se ale dá časem vychytat. U těch levnějších a ne tak kvalitních ponožek se může stát, že gumové nebo silikonové protiskluzové polštářky začnou časem ztrácet svou přilnavost nebo se dokonce odlupovat.

Co sledovat při výběru

  • aby dobře padly – některé nabízí výběr z více velikostí (což je ideální), jiné mají jen jednu univerzální velikost
  • zpracování – některé protiskluzové ponožky jsou zaměřené především na výrazný protiskluzový efekt a neřeší tolik pohodlí a střih, jiné to mají naopak
  • výška ponožek – dají se sehnat jako klasické ponožky mírně nad kotníky, jako vyšší ponožky zhruba do půli lýtek a i jako podkolenky (stuplny)

Vyplatí se protiskluzové ponožky?

Určitě. A nejen na fotbal, ale prakticky na jakýkoliv sport nebo cvičení. Ne nadarmo nosí protiskluzové ponožky i řada profesionálních fotbalistů. Jsou si totiž moc dobře vědomi jejich přínosu. Pokud máte možnost, alespoň jedny si pořiďte. Ten rozdíl je znát.


Protiskluzové ponožky Trusox

Trusox

Přibližná cena: 900 Kč

RECENZE TRUSOX

11teamsports →
Sportftobal →

Ponožky Trusox byly první protiskluzové ponožky na trhu. Objevily se v roce 2012 a od té doby jsou považovány za jedny z nejlepších ve své kategorii. Díky protiskluzovým prvkům uvnitř i vně ponožky plní svou funkci na výbornou.

Trusox seženeš v několika velikostech (S, M, L, XL), několika barvách a provedeních – zesílené (cushion) / tenčí (thin). Vybírat můžeš z vyšších (podkolenek), nižších (mid-calf) do půli lýtek, nebo klasických nízkých ponožek.


Protiskluzové ponožky BU1

bu1

Přibližná cena: 600 Kč

11teamsports →
Sportfotbal →

Protiskluzové ponožky BU1 jsou ponožky české výroby, které mají uvnitř i zvenku malé protiskluzové panely z mikrovlákna. Ponožky jsou z větší části bavlněné, což přispívá k pohodlnému nošení a k dostání jsou ve dvou velikostech: EUR41-43 a EUR43-46.

Jestli hledáš dobrou českou alternativu k zahraničním protiskluzovým ponožkám za dostupnou cenu, vyzkoušej je.


Protiskluzové ponožky Tapedesign

Tapedesign

Přibližná cena: 700 Kč

11teamsports →
Sportfotbal →

Tapedesign je rakouská firma věnující se mimo jiné výrobě protiskluzových ponožek, které nosí i někteří profesionální fotbalisté věhlasných klubů. Protiskluzový systém je hodně podobný systému ponožek Trusox – na spodní straně jsou malé silikonové polštářky, které připomínají přísavky a které fungují v kopačce jako brzdy.

Drobné nevýhody – nemají žádnou vnitřní úpravu, nejsou rozlišeny na pravou/levou a prodávají se pouze v jedné univerzální velikosti.


Protiskluzové ponožky FOUL

Foul

Přibližná cena: 490 Kč

Sportfotbal →

Fotbalové ponožky Foul jsou české výroby a zpracováním se dost podobají rakouským ponožkám Tapedesign. I tady najdeš zespodu silikonové polštářky a ani tady bohužel nenajdeš nějakou vnitřní protiskluzovou úpravu. Ponožky koupíš ve třech velikostech (S,M,L) a cenově vyjdou kolem pětistovky, takže to může být dobrá a v porovnání s ostatními ponožkami i levnější alternativa.


NikeGrip Strike

nikegrip ponožky

Přibližná cena: 600 Kč

Netfotbal →

Místo protiskluzových polštářků využívají vlastní protiskluzový systém nazvaný NikeGrip inspirovaný chodidly gekona. Ten má na svých chodidlech tisíce malých chloupků, které mu umožňují šplhat na jakýkoliv typ povrchu. Systém NikeGrip využívá speciální nonovlákna, která tenhle princip napodobují.

Ponožky NikeGrip jsou tenčí a dobře se hodí do těsnějších bot a kopaček. NikeGrip nenabízí tolik přilnavosti, ale zaměřují se spíš na pohodlí.


Falke 4

falke 4 ponožky

Přibližná cena: 800 Kč

Top4running →

Na trhu ne tak známé ponožky Falke 4 od německého výrobce by si zasloužily mnohem víc pozornosti. Drobnější silikonové „tečky“ najdete uvnitř i zvenku ponožek a je potřeba si na ně trochu zvyknout. Prémiový materiál umožňuje nejen skvělou a pohodlnou kompresi a roztažnost, ale také slušnou absorpci vlhkosti a potu. Díky své třívrstvé konstrukci dokáží Falke 4 do určité míry regulovat i teplotu.

Celkově nemají takovou přilnavost jako ponožky Trusox, což ale může mnoha lidem naopak vyhovovat, a nejsou ani tak tlusté, takže se s nimi v pohodě vejdeš i do těsnějších kopaček.


adidas Alpha Skin Traxion

adidas alpha skin traction

Přibližná cena: 600 Kč

Teamstore →

Mají specifické levé a pravé označení. Přilnavost zajišťuje systém Traxion, kdy patu, přední část chodidla a boční část pokrývá Econyl, což je materiál používaný v rybářských sítích.

Kvalitní pár ponožek prémiové kvality s ne zas tak ohromující přilnavostí, který je nabízen v silnější a ultralehké variantě. Silnější varianta přináší dobrou kombinaci fixace a pohodlí. Dobré fotbalové ponožky.


Protiskluzové ponožky Liiteguard

liiteguard protiskluzové ponožky

Přibližná cena: 1000 Kč

Unisportstore →

Ponožky Liiteguard jsou v mnohém podobné ponožkám Falke 4. I ony byly navrženy spíše jako kompresní ponožky a i ony mají na spodní části (zevnitř i zvenku) malé silikonové „tečky“, které fungují jako jakési brzdy. Ponožky samy o sobě jsou dost tenké, což ale vůbec ničemu nevadí. Naopak se s nimi v pohodě vejdeš i do těsnějších kopaček.

Bohužel i tyhle protiskluzové ponožky u nás prakticky neseženeš, ale dají se koupit třeba v Unisportstore – tady je návod, jak nakupit.


Tabio Grip Socks

Tabio socks

Přibližná cena: 700 Kč

Tabio →

Japonské fotbalové ponožky Tabio mají jeden jediný problém a to, že je momentálně koupíte pouze ve Francii nebo v Asii. Jinak by tyhle ponožky patřily s přehledem mezi TOP3. Už na první pohled je vidět, že jsou neobvyklé, protože jsou prstové, a to je právě to, co z nich dělá skvěle padnoucí protiskluzové ponožky.

Materiál je úžasně pohodlný a ponožky dokáží velice dobře pohlcovat pot. Pohodlí zajišťuje i střední část mezi špičkami a patou, která je elastická a dokáže se skvěle přizpůsobit chodidlu. Ponožky jsou k dostání v několika velikostech a pokud budeš mít někdy někde možnost je koupit, tak to udělej.


Storelli SpeedGrips

storelli speedgrip

Přibližná cena: 800 Kč

Storelli →

Ponožky Storelli SpeedGrips jsou unikátní především v tom, že mají zespodu dvě protiskluzové zóny přesně v místech, kde chodidlo při hře nejvíce zabírá. Podobný systém nemají žádné jiné ponožky na trhu. Díky patentovanému materiálu SpeedGrip mají ponožky až 2× vyšší přilnavost než klasické ponožky. Materiál je prémiový a velice pohodlný. Ponožky jsou tenké, takže se dají navléknout i na klasické ponožky.

V žebříčku jsou umístěny až na posledním místě jen proto, že u nás bohužel nejsou k dostání. Jinak se jedná o poměrně kvalitní protiskluzové ponožky, které se dají využít například i při běhání, na cvičení nebo pro jiné pohybové a sportovní aktivity.

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení 4.7 / 5. Hlasovalo: 53

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo