Nike Tiempo Legend VII [RECENZE] – zatím nejlepší Tiempa

8.7 Hodnocení
Výrazný skok kupředu

Kopačky Nike Tiempo Legend 7 jsou oproti předchozí verzi 6 opravdu výrazným skokem kupředu a budou perfektní volbou pro všechny, kteří mají rádi pohodlné, kvalitní a lehké kopačky s klasickým designem.

Zpracování
8.6
Pohodlí
8.8
Design
8.8
Líbí se mi:
 • kvalitní materiály a zpracování
 • zařezení moderních technologií
 • lehká váha
 • pohodlné
 • vhodné i pro širší chodidla
Nelíbí se mi:
 • nemusí vyhovovat vnitřní výstelka na patě

Kopačky Nike Tiempo Legend VII přistály na pultech obchodů poměrně nedávno, ale už se stihly stát velmi oblíbenými. Celá rodina kopaček Nike Tiempo vždy nabízela perfektní kožené zpracování. Poslední model Nike Tiempo Legend VII ale nabízí ještě něco víc. Designérům a vývojářům se totiž povedlo spojit tradiční kožený materiál s dnes oblíbeným pleteným flyknit materiálem a vznikly tak hodně unikátní kopačky.

Video recenze – Nike Tiempo Legend VII (FG)

Recenze kopaček Nike Tiempo Legend VII (FG)

Jako vždy se podíváme na všechno důležité detailněji. Jdeme na to.

Design – jednoduchý, nepřeplácaný

Do recenze jsem použil jednu z prvních barevných variant – černo-bílo-zlatou, která je hodně povedená. Samozřejmě můžete vybírat z mnoha dalších a další budou určitě přibývat i časem.

Nike Tiempo Legend VII barevné vairanty

Kopačky mají nízký profil a verzi s ponožkou nehledejte. Všechny zatím vydané barevné varianty jsou vždy kombinací maximálně 3 barev a kopačky tak působí střízlivým, vyváženým a nepřepláceným dojmem. Mají stále takový ten retro nádech i když se jedná o technologicky zcela moderní kopačky.

Celkovému designu dodává hodně unikátní vzhled také vnitřní podpurná konstrukce (kostra), která je vidět – prosvítá – skrze svršek kopaček jako žebrování.

Svršek kopačky – kůže a flyknit

To jsou hlavní dva materiály, o kterých je celá tahle show. V minulosti jsme byli u kopaček Tiempo vždy zvyklí na kvalitní kožené provedení. Poslední model Tiempo Legend 7 ale přináší zcela něco nového. Použití kůže a dnes hodně oblíbeného flyknit materiálu současně.

Přední a střední část kopačky je z velmi kvalitní klokaní kůže tak, jak jsme na ní u Tiempek zvyklí. Zadní část (z obou stran od fajky dozadu) je z Flyknit materiálu pokrytého tenkou NikeSkin vrstvou.

Přední část je z klokaní kůže a je samozřejmě té nejlepší kvality. Krásně měkká, o něco tlustší než u předešlého modelu Tiempo Legend 6, ale ve výsledku zase o něco lepší.

Zadní část z Flyknit materiálu dodává kopačce pevnost a trochu více lehkosti.

Nike Tiempo Legend VII

Na kopačce je použita také ACC technologie, ale nato už jsme u TOP modelů značky Nike zvyklí. Každopádně je fajn, že tady je.

Další věcí, kterou si hned všimete je, že na kopačkách nejsou prakticky žádné švy. Kopačka má krásně hladký povrch a při kontaktu s balonem tak nedochází k žádnmu “rušení”. To, že na kopačce nejsou žádné švy má na svědomí vnitřní kostra. Je to speciální pěnová konstukce, kterou můžeme vidět prosvítat skrze kopačky jako jakási žebra.

Takhle konsturkce je do kopaček zabudována tak důmyslně, že ji necítíte když máte kopačky na noze a ani při kontaktu s balonem. Její hlavní funkcí je držet stálý tvar kopačky a zabránit tomu, že se bude kůže při rychlejších změnách pohybu příliš roztahovat. Něco podobného jsme už viděli i u předchozí verze, ale tady je to dotažené zase o chlup blíž k dokonalosti.

[su_note note_color=”#e2fed9″ text_color=”#000000″ radius=”0″]Mohlo by tě zajímat: žebříček TOP 10 nejlepších kopaček roku 2017.[/su_note]

Jazyk a zavazování – opět něco nového

Model kopaček Nike Tiempo Legend 7 opravdu nešetří novinkami. Jednou z dalších je jazyk z elastického Flyknit materiálu. Nejdřív jsem k němu byl trochu skeptický, ale nakonec si mě získal. Tím, že je elastický, umožňuje noze do kopačky mnohem lépe vklouznout a navíc má tendenci se krásně přizpůsobit tvaru nohy v kopačce. Na vrchní straně má ještě drobné hrbolky. Tyhle hrbolky dělají jazyk trochu tlustším (stejně tlustým jako okolní kůže), bytelnějším a v podstatě dotváří celkový jednotný vzhled.

Zkus taky:
Adidas ACE 16 kopačky – přehled a srovnání
Kopačky Nike Tiempo Legend VII

Zavazování je klasické, narozdíl od předchozí verze tady nenajdeme vždy dvě dírky vedle sebe, takže určitě malé zjednodušení. Co je také nové, jsou Flywire provázky, které najdeme u posledních tří dírek zavazování. Flywire provázky vedou od podrážky směrek ke tkaničkám, kde je obtočí a zase zpět. Když tkaničky přitáhnete, celá kopačka se trochu stáhne a nohu pěkně ukotví.

Jak tkaničky tak jazyk jsou naprosto bez problémů.

[su_note note_color=”#defed9″ text_color=”#000000″ radius=”0″]Potřebuješ kvalitní tkaničky do kopaček?[/su_note]

Vnitřek kopačky Nike Tiempo Legend VII

Uvniř kopačky je to jako v obýváčku. Pohoda klídek. V přední části kopačky je nová fitmesh podešívka, která nohu v kopačce pěkně zachytí a nepustí. Zadní část kopačky je vystálna umělou semišovou vrstvou a navíc jsou tady také drobné boule ve tvaru slziček, které nohu v kopačce ještě více ukotví tak, aby se v botě co nejméně pohybovala.

Kopačky Nike Tiempo Legend VII

Vložka jde z kopačky vyjmout. Má zespodu dvě vrstvy pro lepší tlumení a odpružení z poron materiálu, jinak není ničím extra výjimečná. Uvnitř kopačky pod vložkou jsou v přední části a na patě speciální místa, která jsou součástí NikeGrip technologie. Jsou to protizkluzová ložiska, která jsou tam proto, aby vložka v botě necestovala, neklouzala. Dobrá vychytávka.

Podrážka Hyperstability

Podrážka je další věc, která doznala změny. Designem se teď víc podobá podrážkám používaným u kopaček Nike Mercurial. Je pevná a přesto dostatečně flexibilní. Rozložení “špuntů” je vícemeně stejné s předchozí verzí a stejné jako u většiny modelů Tiempo. Rozdíl je v tom, že jsou přidány některé rychlsotní prvky. V přední části hlavně dva menší čepelovité špunty vpředu a jeden uprsotřed, které zlepšují odpich. Kopačky jsou tak oproti předchozí verzi o trochu agresivnější.

Kopačky Nike Tiempo Legend VII podrážka

Váha

Kopačky Nike Tiempo Legend 7 váží skvělých 212 gramů, což je na kožené kopačky naprostá paráda. Jsou opravdu znatelně lehčí, než předchozí verze a to hlavně i díky použití flyknit materiálu. Řadí se tak po bok kopaček jako Mercurial Superfly V nebo kopaček Hypervenom. Opravdu skvělé zlepšení! Klobouk dolu.

Kopačky Nike Tiempo Legend VII vaha

Pohodlí

Kopačky Tiempo a kožené kopačky obecně vždy patří k tomu nejpohodlnějšímu na trhu. Nejinak je tomu i u kopaček Nike Tiempo Legend VII. Pokud zvolíte správnou velikost, na nohu padnou prakticky ihned po vyndání z krabice a vyžadují jen minimální čas na prošlápnutí. S kopačkami jsem neměl žádné problémy, co se pohodlí týče, ale jednu věc je potřeba určitě zmínit.

Stejně jako u předchozí verze i u verze kopaček Nike Tiempo Legend 7 všechno nasvědčuje tomu, že kopačky jsou o 1/2 čísla menší než běžná velikost. Pokud budete kupovat, vzal bych spíše o něco větší a to i přesto, že kopačky jsou kožené a časem se roztáhnou. Pokud máte možnost, určitě bych doporučoval před koupí nejdříve pořádně vyzkoušet obě varianty.

Kopačky jsou o trochu širší, než předchozí verze 6, ale vyhovovat by měly skoro každému a to i těm, kteří mají širší chodidla.

Cena

Vzhledem k tomu, že na trhu je již celá řada barevných provedení, dají se ta „starší“ sehnat už za hodně zajímavou cenu. Mrkněte sami.

Nike Tiempo Legend VII – shrnutí a závěr

Kopačky Nike Tiempo Legend VII jsou oproti předchozí verzi 6 opravdu výrazným skokem kupředu a budou perfektní volbou pro všechny, kteří mají rádi:

 • pohodlné, kvalitní a lehké kopačky s klasickým designem
 • krásně měkký kožený svršek společně s lehkým flyknit materiálem
 • precizní zpracování skvělých materiálů, agresivnější podrážku
 • čistý design, bezešvý svršek, flyknit jazyk
 • zařazení dalších moderních prvků jako Flywire provázků, Nikegrip technologie nebo vnitřní pěnové konstrukce

Kopačky Nike Tiempo Legend VII jsou skvělé kopačky.

8.7 Hodnocení
Výrazný skok kupředu

Kopačky Nike Tiempo Legend 7 jsou oproti předchozí verzi 6 opravdu výrazným skokem kupředu a budou perfektní volbou pro všechny, kteří mají rádi pohodlné, kvalitní a lehké kopačky s klasickým designem.

Zpracování
8.6
Pohodlí
8.8
Design
8.8
Líbí se mi:
 • kvalitní materiály a zpracování
 • zařezení moderních technologií
 • lehká váha
 • pohodlné
 • vhodné i pro širší chodidla
Nelíbí se mi:
 • nemusí vyhovovat vnitřní výstelka na patě
Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo