TOP 10 – nejlepší kopačky roku 2016

Máme za sebou rok 2016 a tak by nebylo od věci ohlédnout se, které TOP kopačky byly v tomto roce vydány. Žebříček TOP 10 nejlepších kopaček roku 2016 jsem sestavil podle nejlepšího vědomí a svědomí. Samozřejmě, co člověk, to názor. Pokud ti v žebříčku nějaké kopačky chybí, nebo bys žebříček postavil jinak, budu rád, když šoupneš svůj názor do komentů. Jdeme na to.

10. ADIDAS MESSI 16.1

Adidas Messi 16.1

Někdo by možná čekal, že když už tu bude některý zástupce řady Adidas Messi 16, měl by to být top model Adidas Messi 16+ Pureagility. Možná. Každopádně pro mne je nejlepším modelem celé řady právě 16.1.

Zaprvé je levnější než top model a zadruhé mu dal přednost i samotný Messi, takže mu tyhle boty vyhovují očividně nejvíc. Proč tedy nezkusit kopačky, které nosí sám mistr? Samozřejmě je dost pravděpodobné, že on je má upravené přímo na míru a to co dostaneme my v regálech obchodů se od těch jeho dost výrazně liší.

Každopádně jde o jedny z nejpohodlnějších syntetických kopaček na trhu. Jsou flexibilní, měkké a přitom dostatečně pevné. Jediná věc, která mi na nich trochu vadí, je zavazovaní tkaniček, které je posunuto do strany. Mohlo být klasicky uprostřed. 10. místo. Jdeme dál.

Kopačky koupíte zde. Aktuální ceny najdete zde.

9. NIKE HYPERVENOM PHINISH II

Nike Hypervenom Phinish II

Pohodlné a kvalitní syntetické kopačky od Nike. Jsou to v podstatě původní kopačky Nike Hypervenom Phantom s vychytanými mouchami. Jedná se o low cut. Pokud by někdo chtěl raději kopačky s ponožkou u kotníků, doporučil bych Nike Hypervenom Phantom II, které jsou však o něco dražší. Každopádně Nike Hypervenom Phinish II jsou rozhodně dobrou volbou a své místo v TOP 10 si určitě zaslouží.

8. ADIDAS COPA 17.1

Adidas Copa 17.1

Na konci roku 2016 vydala firma Adidas zcela nový model kopaček, který se se svou řadou Copa 17 zařadí vedle ostatních řad Adidas X, ACE a MESSI (NEMEZIZ). Modely Copa jsou kožené a Adidas tak v podstatě reaguje na kožené modely Nike Tiempo. Mladší generaci možná tolik nezaujmou díky svému “retro” vzhledu, který se inspiruje starými dobrými Adidas Copa Mundial, ale kvalita je kvalita.

Vyráběny jsou sice ve Vietnamu a ne v Německu, jako původní modely Copa Mundial, ale na kvalitu by to nemělo mít žádný zásadní vliv. Kopačky jsou z větší části z kvalitní klokaní kůže (o něco tenčí než na původních Mundialkách). To co vidíte na obrázku červeně (kromě jazyka) je kůže, zbytek kopačky je syntetika. Stejně jako původní model i tento má dlouhý jazyk. V tomto případě však nejde ohrnovat, což může někomu vadit, ale ve výsledku by to nemělo mít žádný vliv na výkon.

Pokud tedy sháníte tradiční kožené kopačky s kvalitní klokaní kůží, lehké, těsnější (kompresní jazyk), ale velmi pohodlné, pak jsou ideální volbou. Pokud chcete raději něco modernějšího, můžete vyzkoušet například nové Adidas ACE 17.1 Leather.

Kopačky koupíte tady.

7. NIKE TIEMPO LEGEND VI

Nike Tiempo Legend VI

Dovolím si tvrdit, že jsou to nejpohodlnější kopačky ze všech TOP 10. Kvalitní klokaní kůže, originální vnitřní konstrukce a zajímavě řešený jazyk. Kompletní recenze Nike Tiempo Legend VI zde. Jedinou kaňkou na těchto skvělých kopačkách je problém s životností.

Ačkoliv firma Nike nedávno prohlásila, že všechny problémy již odstranila, mohou se problémy s rozlepováním objevit. Jde o klasické “žraloky”, kdy se svršek odlepuje od podrážky a to již po několika týdnech. Je třeba to brát na vědomí, ale rozhodně by vás to nemělo odradit od koupě. Jde o výborné kopačky! Problém se vyskytnout může a nemusí. Jako u všech bot.

Kopačky koupíte zde. Aktuální ceny najdete zde.

[su_note note_color=”#defed9″ text_color=”#000000″ radius=”0″]Mrkni taky na článek nejlepší kopačky roku 2017![/su_note]

6. ADIDAS X 16+ PURECHAOS

Adidas X 16+ Purechaos

Kopačky složené ze dvou vrstev. Svrchní syntetická, měkká, flexibilní a velmi příjemná při kontaktu s balonem. Vnitřní elastická, která po nazutí efektivně obejme a ukotví nohu na své místo. Ač to na první pohled není vidět, kopačky mají i šněrování, které je skryto mezi vnější a vnitřní vrstvu.

Umožňují tak lepší přizpůsobení velikosti. Tím, že jsou tkaničky skryty pod svrchní vrstvu, zůstává svršek kopačky téměř “čistý”, což oceníte hlavně při kontaktu s balonem (střelbě, zpracování ..). Kopačky Purechaos byly předlohou pro nový koncept kopaček Adidas Glitch.

Kopačky Adidas X 16+ Purechaos jsou velmi oblíbené a po pravdě se není čemu divit. Kopačky lze využít jak pro přírodní, tak i umělé povrchy.

Kopačky koupíš tady.

5. PUMA EVOTOUCH PRO

Puma Evotouch Pro

Velice originální a unikátní kopačky. Vůbec první mid cut kopačky s pleteným materiálem od firmy Puma. V podstatě jsou to low cut (nízké boty), které díky elastickému pletenému vyvýšení u kotníků vypadají jako mid cut kopačky. Základem je vnitřní pletená ponožka (EVOKNIT materiál), která vyplňuje celou kopačku a na ní pak tenká, ale dostatečně kvalitní vrstva klokaní kůže na svršku. Kdybych měl kopačky přirovnat, tak nejblíže k nim jsou Adidas ACE 16.1 Primeknit. Podobný systém.

Zajímavostí také je, že v kopačkách nejsou žádné vložky. Vložky jsou přibaleny v krabici zvlášť, takže kdo chce, může je využít. Každopádně v kopačkách bez vložek máte mnohem lepší kontakt se samotnou podrážkou, což je hodně zvláštní, ale v podstatě super vychytávka. Celkově vzato jsou kopačky Puma Evotouch Pro jedny z nejlepších, ne-li nejlepší kopačky od firmy Puma a rozhodně se neztratí ani v konkurenci těch nejlepších kopaček od Adidas nebo Nike. Velice pohodlné s kvalitními materiály.

Akutální ceny najdeš zde.

[su_note note_color=”#defed9″ text_color=”#000000″ radius=”0″]Víš, jak vybrat správné kopačky?[/su_note]

4. NIKE MERCURIAL VAPOR XI

NIke Mercurial Vapor XI

Velice oblíbený model kopaček od Nike. Jednodílná syntetická konstrukce s texturou (žebrováním) na svršku kopačky. Svršek je syntetický, tenký a krásně měkký. Velice efektivní zavazování. Anatomická podrážka, která je jemně zakřivena a noha do ní příjemně zapadne, což oceníte například při změně pohybu, kdy noha nikam nelíta, neklouže.

Přední část je zvenku vyztužena v místě spojení podrážky a svršku pro delší a lepší životnost. Rozložení špuntů na podrážce je velice agresivní a kopačky tak mají perfektní záběr. Jsou velice lehké, na noze těsnější. Skvělá alternativa k Mercurial Superfly V, samozřejmě bez ponožky. Výhodou je levnější cena. Jedny z nejlepších syntetických kopaček na trhu!

Kopačky koupíte zde. Podrobnou recenzi najdete zde.

3. ADIDAS ACE 17.1 PRIMEKNIT

adidas ace 17.1 Primeknit

Původně měl být v žebříčku model ACE 16.1 Primeknit, ale vzhledem k tomu, že firma Adidas vypustila těsně před koncem roku novou řadu ACE 17, plány se trochu změnily. Už model ACE 16.1 Primeknit byl hoodně povedený a model 17.1 Primeknit je ještě o něco lepší.

V porovnání s přechozím modelem se tento o hodně více stavbou a konstrukcí přibližuje topmodelu celé řady 17+ Purecontrol. Primeknit materiál nabízí už jen v jejich přední části (na obrázku černá část), zbytek kopačky je z materiálu Controlskin, který je o něco tenčí a tužší, ale dokáže naprosto skvěle ukotvit nohu v kopačce a ta se tak stává “prakticky součástí” vaší nohy.

V porovnání s 17+ Purecontrol nabízí také hodně efektivní zavazování, které ještě umocňuje perfektní fit. Oproti předchozí verzi jsou 17.1 Primeknit zase o kus lepší a i díky zavazování si místo v TOP 10 zaslouží podle mě více než topmodel 17+ Purecontrol. Perfektní kopky.

Aktuální ceny najdeš zde.

2. NIKE MAGISTA OBRA II

Nike Magista Obra II

Momentálně jedny z nejlepších “pletených” kopaček na trhu. Originální, inovativní a velice pohodlné kopačky z měkkého a flexiblního Flyknit materiálu. V místech kde dochází nejčastěji ke kontaktu s balonem je svršek z Flyknit materiálu zvlněn.

Kopačky mají také hodně originálně a efektivně řešenou ponožku u kotníků. Nike Magista Obra II jsou kopačky, které se dají jen stěží přirovnat k jinému modelu na trhu. Pokud budete shánět pohodlné pletené kopačky, měly byste o Nike Magista Obra II rozohodně popřemýšlet.

Akutální ceny najdeš zde.

[su_note note_color=”#defed9″ text_color=”#000000″ radius=”0″]Vyber si kvalitní tkaničky do kopaček![/su_note]

1. NIKE MERCURIAL SUPERFLY V

TOP kopačky Nike Mercurial Superfly V

Stejně jako Magista Obra II i Superfly V jsou kopačky z Flyknit materiálu a stejně jako Obra i tyto mají na svršku texturu v podobě vystouplého žebrování (speed rib), které zajišťuje lepší kontakt s balonem. Kopačkám se toho nedá moc vytknout.

Materiál je skvělý, měkký a tenký. Kvalita zpracování je velmi dobrá, životnost obstojná. Pohodlí, kontakt s balonem, to jak sednou, vše na jedničku. Váha kolem 200g je optimální. Jednou z nevýhod oproti například kopačkám Adidas ACE nebo X je to, že se nedají využít na FG i AG povrchy. Je třeba pořídit si na každý povrch kopačky k tomu speciálně určené.

Stejně jako u Vapor 11 mají Superfly V anatomickou podrážku, která je jemně zakřivena. Rozložení špuntů je velice agresivní a Superfly V se tak momentálně řadí mezi “nejrychlejší” kopačky na trhu. Patří do kategorie těsnějších bot, takže nejsou příliš vhodné pro hráče s širokými chodidly.

Někoho také může odradit vyšší cena. Vhodnou alternativou pak mohou být právě Nike Mercurial Vapor XI, které jsou velmi podobné, samozřejmě bez ponožky.

Tyhle střelky koupíš tady.

Jaký je tvůj žebříček TOP kopaček roku 2016?

Přiznám se bez mučení, že mezi posledními modely v TOP3, možná i TOP5, by mohlo být pořadí v podstatě jakékoliv. Všechny kopačky jsou naprosto perfektní a více už tak záleží jen na osobních preferencích. Jakému materiálu dáváte přednost, s ponožkou/bez ponožky, design atd.

Nejpohodlnější kopačky z celých TOP10 jsou podle mě Nike Tiempo Legend VI a nebýt problémů s životností (které již firma Nike údajně odstranila), rozhodně by na žebříčku byly ještě o něco výše.

Co vy na to? Chybí v žebříčku některé kopačky, na které jsem zapomněl a rozhodně by tam měly být? Dejte vědět do komentů, budu rád. Připojit můžete i svůj žebříček nebo třeba jen vaše TOP1 😉 Díky

Ohodnoť článek.

Hodnocení 0 / 5. Hlasovalo: 0

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

4 Komentáře
  1. Dobry den,
    chtel jsem se zeptat na rozdil kopacek puma evotouch a puma evotouch 2. Dekuji

    • Řada kopaček Evotouch obsahuje modely Evotouch Pro, Evotouch 1, Evotouch 2 a Evotouch 3 seřazeny v tomhle pořadí od nejlepších po ty méně dobré. Hlavní rozdíly mezi jednotlivými modely jsou v kvalitě použitých materiálů – kvalitě kůže na svršku, materiálu elastické ponožky v kopačce, materiálu podrážky…Čím vyšší model, tím lepší kvalita, ale tím taky dražší. Pokud máš možnost, připlatil bych si za vyšší model = vyšší kvalita materiálů, větší pohodlí, lehčí a lepší při kontaktu s balonem. Samozřejmě záleží, kolik do toho chceš „vrazit“ peněz.

  2. Tak jsem EvoTouch 2 vratil a ted se rozhoduji mezi EvoTouch Pro nebo Adidas Copa 17.1. Ty pumy super jen skoda ze to clovek nemuze zkusit na trave. Trosku jsem mel tlaceni na leve pate, ale to se mozna podda. Tak nevim jit do Copa a opet adidas nebo Puma🤷‍♂️🙈.

    • Ahoj, kdyby bylo na mně, šel bych do Puma Evotouch Pro, jsou to skvělé kopačky a řekl bych lepší než Copa 17.1. Ale rozhodnutí bude na tobě 🙂

komentář

Topkopačky
Logo