Adidas Glitch – revoluční kopačky?

Co je Adidas Glitch?

Na konci října vypustila firma Adidas do světa své nové dílo – koncept kopaček s názvem Adidas Glitch. Adidas Glitch jsou modifikovatelné kopačky. Co to znamená? V podstatě jsou to kopačky, které jsou složeny ze dvou částí. Vnitřní a vnější. Vnitřních i vnějších částí je vícero druhů, takže tyto dvě části můžete libovolně kombinovat. Cílem tohoto konceptu je poskytnout hráči možnost nakombinovat si svoje vlastní kopačky tak, jak se mu zrovna chce a líbí.

Jak to funguje?

Vnitřní část tvoří vnitřní bota do které nazujete nohu. Přes tuhle vnitřní botu pak přetáhnete vnější část – vnější botu, nebo spíš návlek. Je důležité zmínit, že kopačky nemají tkaničky, což nemusí vyhovovat úplně každému. Celé si to můžete představit jako když jdete k doktorovi a na boty si vezmete návleky. Obě části mají zespodu několik špuntů a když obě tyto části spojíte, špunty do sebe zapadnou tak, aby vnitřní část ve vnější nejezdila. Dostupné by prozatím měly být kopačky v FG (pevné přírodní povrchy) a SG (měkké přírodní povrchy) verzi.

Vnitřní části se liší designem a vykrojením u kotníků, některé jsou vyšší, některé nižší (viz obrázky). Vnější části – návleky – se liší designem a materiálem. Materiál může být buď čistě syntetický nebo s koženými částmi. V budoucnu můžeme určitě očekávat, že Adidas bude postupně rozšiřovat nabídku vnitřních i vnějších částí kopačky a je pravděpodobné, že se dočkáme i toho, že si budeme moci vytvořit a koupit svůj vlastní design.

Kolik stojí a kde kopačky koupit?

Firma Adidas se rozhodla kopačky zatím neuvolnit pro širokou veřejnost, ale vypustila jen omezený počet párů na území Velké Británie (konkrétně v Londýně). V brzké době by měly následovat i další světové destinace. Kopačky lze objednat pouze za pomocí speciální mobilní aplikace, kterou firma Adidas pro tento účel vytvořila. Cena kopaček je stanovena na 250 liber (cca 7500 Kč) a základní balíček obsahuje jednu vnitřní botu a dva vnější návleky.

Koncept je to určitě zajímavý. Uvidíme, jestli se dokáže chytit. Má šanci uspět? Co myslíte?

zroj obrázků: adidas.com

Truny

Truny

Na trhu je dnes nepřeberné množství kopaček a vyznat se v nich je někdy kunšt. Rád bych na tomto webu sdílel recenze a články, které by snad mohly někomu pomoct při výběru a rozhodování. Pokud budete mít jakékoliv připomínky nebo návrhy, určitě napište!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *