Adidas Glitch – revoluční kopačky nebo jen úlet?

Adidas Glitch je nový koncept, který firma adidas vypustila koncem října 2016. O co jde a k čemu je to dobré a kde to můžu sehnat?

Co je adidas Glitch?

Adidas Glitch jsou modifikovatelné kopačky. Co to znamená? V podstatě jsou to kopačky, které jsou složeny ze dvou částí. Vnitřní a vnější. Vnitřních i vnějších částí je vícero druhů, takže tyto dvě části můžete libovolně kombinovat. Cílem konceptu je poskytnout hráči možnost nakombinovat si svoje vlastní kopačky tak, jak se mu zrovna chce a líbí.

Jak to funguje?

Vnitřní část tvoří vnitřní bota do které nazujete nohu. Přes tuhle vnitřní botu pak přetáhnete vnější část – vnější botu, nebo spíš návlek. Je důležité zmínit, že kopačky nemají tkaničky, což nemusí vyhovovat úplně každému.

Celé si to můžete představit jako když jdete k doktorovi a v čekárně si na boty vezmete návleky. Obě části mají zespodu několik špuntů a když obě tyto části spojíte, špunty do sebe zapadnou tak, aby vnitřní část ve vnější nejezdila.

Dostupné by prozatím měly být kopačky v FG (pevné přírodní povrchy) a SG (měkké přírodní povrchy) verzi.

  • vnitřní části se liší designem a vykrojením u kotníků, některé jsou vyšší, některé nižší (viz obrázky)
  • vnější části – návleky – se liší designem a materiálem. Materiál může být buď čistě syntetický nebo s koženými částmi

V budoucnu můžeme určitě očekávat, že adidas bude postupně rozšiřovat nabídku vnitřních i vnějších částí kopačky a je pravděpodobné, že se dočkáme i toho, že si budeme moci vytvořit a koupit svůj vlastní design adidas.

Kolik stojí a kde kopačky koupit?

Firma adidas se rozhodla kopačky zatím neuvolnit pro širokou veřejnost, ale vypustila jen omezený počet párů na území Velké Británie (konkrétně v Londýně). V brzké době by měly následovat i další světové destinace.

Kopačky lze objednat pouze za pomocí speciální mobilní aplikace, kterou firma Adidas pro tento účel vytvořila. Cena kopaček je stanovena na 250 liber (cca 7500 Kč) a základní balíček obsahuje jednu vnitřní botu a dva vnější návleky.

Koncept je to určitě zajímavý. Uvidíme, jestli se dokáže chytit. Má šanci uspět? Co myslíte?

zroj obrázků: adidas.com

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení / 5. Hlasovalo:

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo