Adidas Glitch – revoluční kopačky nebo jen úlet?

Aktualizováno 16. 1. 2021

Adidas Glitch je nový koncept, který firma adidas vypustila koncem října 2016. O co jde a k čemu je to dobré a kde to můžu sehnat?

Co je adidas Glitch?

Adidas Glitch jsou modifikovatelné kopačky. Co to znamená? V podstatě jsou to kopačky, které jsou složeny ze dvou částí. Vnitřní a vnější. Vnitřních i vnějších částí je vícero druhů, takže tyto dvě části můžete libovolně kombinovat. Cílem konceptu je poskytnout hráči možnost nakombinovat si svoje vlastní kopačky tak, jak se mu zrovna chce a líbí.

Jak to funguje?

Vnitřní část tvoří vnitřní bota do které nazujete nohu. Přes tuhle vnitřní botu pak přetáhnete vnější část – vnější botu, nebo spíš návlek. Je důležité zmínit, že kopačky nemají tkaničky, což nemusí vyhovovat úplně každému.

Celé si to můžete představit jako když jdete k doktorovi a v čekárně si na boty vezmete návleky. Obě části mají zespodu několik špuntů a když obě tyto části spojíte, špunty do sebe zapadnou tak, aby vnitřní část ve vnější nejezdila.

Dostupné by prozatím měly být kopačky v FG (pevné přírodní povrchy) a SG (měkké přírodní povrchy) verzi.

  • vnitřní části se liší designem a vykrojením u kotníků, některé jsou vyšší, některé nižší (viz obrázky)
  • vnější části – návleky – se liší designem a materiálem. Materiál může být buď čistě syntetický nebo s koženými částmi

V budoucnu můžeme určitě očekávat, že adidas bude postupně rozšiřovat nabídku vnitřních i vnějších částí kopačky a je pravděpodobné, že se dočkáme i toho, že si budeme moci vytvořit a koupit svůj vlastní design adidas.

Kolik stojí a kde kopačky koupit?

Firma adidas se rozhodla kopačky zatím neuvolnit pro širokou veřejnost, ale vypustila jen omezený počet párů na území Velké Británie (konkrétně v Londýně). V brzké době by měly následovat i další světové destinace.

Zkus taky:
Nejlepší dětské fotbalové branky na zahradu (2023)

Kopačky lze objednat pouze za pomocí speciální mobilní aplikace, kterou firma Adidas pro tento účel vytvořila. Cena kopaček je stanovena na 250 liber (cca 7500 Kč) a základní balíček obsahuje jednu vnitřní botu a dva vnější návleky.

Koncept je to určitě zajímavý. Uvidíme, jestli se dokáže chytit. Má šanci uspět? Co myslíte?

zroj obrázků: adidas.com

Ohodnoť článek.

Hodnocení / 5. Hlasovalo:

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo