Nová generace kopaček Nike Mercurial je tady!

Dva roky vývoje, dva roky čekání a konečně je to tady. Nová generace kopaček Nike Mercurial se za pár dnů objeví na pultech obchodů a mezi nimi i nové top modely – kopačky Nike Mercurial Superfly 6 a Nike Mercurial Vapor 12.

Nová generace kopaček Nike Mercurial

Kopačky Mercurial byly vždy rychlostní kopačky každým coulem a nejinak je tomu i u nové generace. Designeři v Nike se zase vyřádili a ještě více se zaměřili na to, dostat z kopaček absolutní maximum a tak se máme na co těšit.

Jaké jsou tedy hlavní změny, které nová generace kopaček Nike Mercurial přináší?

[su_note note_color=”#defed9″ text_color=”#000000″ radius=”0″]Recenze kopaček Superfly 6 Elite.[/su_note]

Kopačky Nike Mercurial Superfly VI Elite

Zcela nové je provedení svršku kopačky. Kopačky jsou stále z flyknit materiálu, jako předchozí verze. Tentokrát je ale materiál tenčí a doslova kolem celé kopačky (360°). To znamená, že ho najdeme i pod podrážkou. Je to doslova flyknit ponožka, do které vlezete. Nikde žádné švy, jen jednodílný svršek.

Na svršku kopačky najdeme ACC technologii, jak je dobrým zvykem u všech top modelů Nike a nově bude ACC technologie i na všech nižších modelech celé řady Mercurial.

Dalším novinkou jsou flyknit speedribs, které jsme měli možnost vidět už na kopačkách Mercurial Flyknit Ultra. Jsou to ty malé vystouplé (tentokrát ale vodorovné) čárky na svršku. Slouží pro lepší kontakt s balonem.

Změnila se také výška flyknit ponožky u kotníků. Už není tak vysoká, což je určitě dobrá zpráva.

Jednou z dalších velkých změn je nová podoba podrážky. U nové generace kopaček Nike Mercurial je podrážka z větší části schovaná uvnitř kopačky (pod 360° flyknit vrstvou) a venku najdeme jen dva ostrůvky vepředu a vzadu. Rozmístění a tvar špuntů (kolíků) zůstává super agresivní.

Zkus taky:
STRUNG – inovativní technologie od adidas poprvé na kopačkách

Další výraznější změnou je samotný design. Všimnout si můžeme nového provedení znaku Nike (fajfky) v přední části a nové podoby loga Mercurial na patě.

A nakonec to, co určitě uvítají snad všichni. Na rozdíl od předchozí verze Superfly V budou kopačky Superfly VI o něco levnější!

Kopačky Nike Mercurial Vapor XII Elite

Nový model kopaček Mercurial Vapor XII je až na pár drobných rozdílů úplně stejný, jako nový model Mercurial Superfly VI. Největším rozdílem je to, že jsou to nízké (low cut) kopačky bez ponožky u kotníků. Jsou to prostě nízké Superflyky. Nenajdeme tady už supertenký Teijin materiál, jako u kopaček Vapor XI, ale i tak zůstává flyknit svršek parádně tenký jako papír.

zdroj obrázků: Soccerbible

Změny nové generace kopaček Nike Mercurial v kostce

  • 360° Flyknit svršek beze švů a s vodorovnými speedribs proužky
  • podrážka z větší části skrytá uvnitř kopačky a zvenku viditelné jen dvě části
  • nižší ponožka u kotníků (u vyšších modelů) než u předchozí generace
  • ACC technologie u všech modelů celé nové generace Mercurial
  • nový design značky a detailů na kopačkách

zdroj: Nike

Nová generace kopaček Nike Mercurial nabídne také provedení Turf a indoor sálovky. Těšit se tak může každý. Nová generace kopaček Mercurial by se měla objevit na pultech obchodů a v eshopech v nejbližší době.

[su_note note_color=”#defed9″ text_color=”#000000″ radius=”0″]Porovnání kopaček Superfly 6 Elite a Vapor 12 Elite.[/su_note]

Ohodnoť článek.

Hodnocení / 5. Hlasovalo:

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo