Adidas Predator 18.1 [RECENZE] – nejlepší predátorky

8.7 Hodnocení
Nejlepší kopačky Predator z modelové řady 18.

Nejlepší Primeknit materiál současnosti, flexibilní a přesto dostatečně pevná podrážka, možnost využít kopačky jak na AG i FG povrchy, zabíjácký design. Momentálně (2018) patří mezi TOP 5 všech kopaček adidas.

Zpracování
8.7
Pohodlí
8.8
Design
8.7
Líbí se mi:
 • krásně měkký svršek kopačky a pohodlná výstelka uvnitř
 • zavazování
 • kvalitní Controlframe podrážka
 • použití na FG i AG povrchy
 • povedený design
Nelíbí se mi:
 • vyšší váha

Kopačky adidas Predator 18.1 jsou po top modelu 18+ v pořadí druhým modelem celé nové řady kopaček adidas Predator. Jenže my tady na pořadí moc nehrajeme. U nás vyhrává co? Kvalita. Kvalita materiálů, kvalita zpracování, pohodlí a celkový dojem. A jak na tom teda model 18.1 je? Zjistíme dneska, čtěte dál …

Adidas Predator 18.1 unboxing

Adidas Predator 18.1 recenze

Přehled kopaček řady adidas Predator:

 • adidas Predator 18+
 • adidas Predator 18.1
 • adidas Predator 18.2
 • adidas Predator 18.3

Jak se to stalo, že se ikonické predátorky vrátily na scénu, jsme si řekli v minulé recenzi kopaček adidas Predator 18+. Dneska se proto pustíme rovnou do recenze druhého modelu v hierarchii řady adidas Predator – adidas Predator 18.1. Jdeme na to.

Design

Stejně jako u top modelu je i tady vzhled hodně povedený. Úvodní černo-bílo-oranžová barevná kombinace z kolekce SkyStalker pack je jednoduchá, vyvážená a nepřeplácaná. Samozřejmě k dostaní jsou i jiné barevné kombinace a další budou časem přibývat, takže na své si přijde každý.

Když se na kopačky člověk podívá, tak si uvědomí, že se k nim název Predator opravdu dost dobře hodí. Ostře řezané rysy, šikmo seseknutá špička ponožky u kotníků, celkově tak trochu agresivní vzhled. Jo. Takhle bych si kopačky s názvem Predator docela i představoval. U mě určitě dobrý.

Adidas Predator 18.1

Svršek kopaček

Tím hlavním a na první pohled jasným rozdílem oproti top modelu 18+ je to, že kopačky 18.1 mají zavazování. Tím, že mají zavazování, nemusí být kopačky zase až tak moc zpevněny, jako tomu je u modelu 18+ bez zavazování. Z toho důvodu jsou na svrkšu kopačky použity jen dva materiály (oproti třem na 18+) a to Primeknit materiál a Controlskin vrstva.

Primeknit materiál je pletený materiál, který na svých kopačkách používá firma adidas. Na kopačkách adidas Predator si troufám říct, že je to nejlepší podoba a zpracování tohoto materiálu, kterou jsme tu zatím měly. Svršek je krásně měkký (ne tak tuhý jako například u předchozích kopaček adidas ACE) – ideální pro kontakt s balonem.

Primeknit vrstva je pokryta (kromě jazyka a ponožky u kotníků) slabou Controlskin vrstvou. Controlskin vrstva je vrstva polyuretanu (plastu), která má za úkol pomáhat a chránit (ups) Primeknit vrstvu pod ní. Je to prostě takový potah – kabátek na Primeknit vrstvu, který zlepšuje její životnost a chrání jí před opotřebením a nepříznivým počasím.

Tahle Controlskin vrstva je také to, co vytváří na povrchu zvrásněnou texturu, kterou vidíme v přední části v podobě „schůdků“ a různých vystouplých čar po stranách. Nemají žádnou extra funkci, jsou spíš dokreslením celkového designu. Samozřejmě budou mít malý vliv při kontaktu s balonem, ale není to nic, co by nějak výrazně ovlivňovalo celkový výkon.

Jazyk, ponožka u kotníků a zavazování

Jazyk a ponožka u kotníků tvoří jeden celek z elastického Primeknit materiálu. Vše je dostatečně pružné na to, abyste se do kopaček dostali bez větších problémů. Tady je vše bez problémů.

Možná někoho napadla otázka, jestli je možný sundat z kopačky tkaničky a používat je jako model 18+ bez zavazování. Možný je všechno, ale je to nepoužitelný. Kopačka je prostě stavěna na používání s tkaničkami. Nemá žádné zpevnění jako model 18+, takže tohle fakt neklapne. Smolík.

Zavazování je klasické a je to to, co podle mě dělá z těchto kopaček mnohem lepší variantu než je vyšší model 18+. Právě možnost si kopačky dotáhnout nebo povolit podle svých představ, je to zásadní. Noha v kopačce mnohem lépe sedí, je mnohem lépe ukotvena. U kopaček 18+ jsem měl trochu problém s tím, jak seděla noha v kopačce hlavně na patě. U modelu 18.1 absolutně bez problémů.

Zkus taky:
Adidas X 17.1 (FG) – staronové kopačky – RECENZE

Vnitřek kopačky

Vnitřek kopačky je stejně jako u vyšší verze 18+ vystlán pohodlnou podešívkou ze syntetického semiše. Vložku je možné z kopačky vyndat a je složená ze dvou vrstev. Horní semišové a spodní pěnové. Oproti verzi u kopaček 18+ nenabízí BOOST vrstvu, ale zdá se mi celkově pohodlnější – měkčí.

Podrážka

Podrážka Controlframe je vylepšená Sprintframe podrážka z předchozích verzí kopaček adidas ACE a až na dva rozdíly je úplně stejná jako u modelu 18+. Tím prvním rozdílem je, že uvnitř nenajdeme zabudovanou BOOST technologii v přední části, jejíž funkcí je zlepšené využití energie při došlapu a odrazu.

V podstatě to není nic, kvůli čemu byste měli brečet. I bez toho se dá celkem slušně žít. Druhým rozdílem je to, že podrážka má jinou barvu. To je ale tak nepodstatený rozdíl, že je skoro škoda o tom mluvit.

Rozmístění špuntů (kolíků) je víceméně stejné, jaké najdeme v současné době skoro na všech kopačkách adidas. Rozdílem je, že špunty tady mají trochu jiný tvar. Nejsou ani kulaté, ani hranaté, je to něco mezi. Až na tuhle změnu je to ve výsledku celkem tradiční zpracování od adidas, které svojí práci odvede velmi dobře.

Jednou z dalších velkých výhod je, že kopačky je možné využít jak na FG tak i AG povrchy. Kopačky samozřejmě seženete i v SG verzi pro měkké povrchy, jako sálovky a k dostání jsou i dětské kopačky adidas Predator.

Váha

Vzhledem k tomu, že je na kopačkách použito méně materiálu než u vyšší verze 18+, jsou kopačky i lehčí. Kopačky váží 234 gramů (velikost EUR 43 1/3) a oproti 246 gramům u modelu 18+ je to určité zlepšení. I tak kopačky nepatří k těm úplně nejlehčím. Při dnešním průměrném standardu kolem 200 – 210 gramů jsou v tomhle ohledu spíš trochu horší průměr.

Adidas Predator 18.1 FG

Pohodlí

Díky vnitřní semišové výstelce, celkem pohodlné vložce a hlavně díky možnosti zavazování, jsou podle mého názoru mnohem pohodlnější než verze 18+. U kopaček adidas asi zatím vůbec nejlepší provedení Primeknit vsrtvy na svršku a flexibilní a přesto pevné a dobře tvar držící podrážce nabízí dostatečný komfort pro optimální výkon.

Jsou to velice pohodlné kopačky, které budou vyžadovat jenom minimální čas na to, abyste se v nich cítili bezvadně. Číslování odpovídá skutečnosti, takže můžete s klidem vzít svou obvyklou velikost.

Adidas Predator 18.1 – cena

Kopačky seženete za cenu mírně pod 6000 Kč (leden 2018), což v porovnání s ostatními kopačkami této kategorie je cena odpovídající. Rozhodně nemusíte mít strach, že byste investovali do něčeho nekvalitního. Naopak, v porovnání s cenou vyššího modelu 18+ (cena 8000 Kč) je to velmi dobrá cena za, podle mého názoru, lepší kopačky.

Adidas Predator 18.1 – shrnutí

Kopačky adidas Predator 18.1 jsou podle mého názoru nejlepšími kopačkami Predator ze současné řady. V porovnání s vyšším modelem 18+ nabízí až na malé – téměř zanedbatelné – rozdíly stejné materiály i zpracování, lepší váhu a to vše za mnohem lepší cenu a navíc s možností zavazování, které je zásadní pro kvalitnější pohodlí a to jak padnou celkově.

Použitý Primeknit materiál na svršku je ten nejlepší, který byl zatím kdy na kopačkách adidas použit. Flexibilní a přesto dostatečně pevná podrážka, možnost využít kopačky jak na AG i FG povrchy, zabíjácký design. To vše jsou výhody, které staví kopačky adidas Predator 18.1 (společně s modely adidas X 17+ Purespeed a adidas Nemeziz 17.1) na pomyslný trůn nejlepších kopaček adidas k dnešnímu dni.

8.7 Hodnocení
Nejlepší kopačky Predator z modelové řady 18.

Nejlepší Primeknit materiál současnosti, flexibilní a přesto dostatečně pevná podrážka, možnost využít kopačky jak na AG i FG povrchy, zabíjácký design. Momentálně (2018) patří mezi TOP 5 všech kopaček adidas.

Zpracování
8.7
Pohodlí
8.8
Design
8.7
Líbí se mi:
 • krásně měkký svršek kopačky a pohodlná výstelka uvnitř
 • zavazování
 • kvalitní Controlframe podrážka
 • použití na FG i AG povrchy
 • povedený design
Nelíbí se mi:
 • vyšší váha
Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo