Nejlehčí fotbalové kopačky 2017 – žebříček TOP 10

Aktualizováno 26. 6. 2022

Nejlehčí fotbalové kopačky – pokud hledáte ideální rychlostní kopačky, pak pro vás bude váha jedním z důležitých faktorů při výběru. Mrkneme se na 10 nejlehčích fotbalových kopaček, které momentálně (2017) seženete na trhu.

Nejlehčí fotbalové kopačky

Myslete na to, že je to žebříček nejlehčí fotbalové kopačky, ne nejlepší lehké kopačky! Tam by bylo pořadí trochu odlišné.

Všechny uvedené váhy jsou váhy kopaček se stejnou velikostí. Takže srovnání je dost přesné, i když drobné odchylky jsou samozřejmě možné.

Jdeme na to.

10. Umbro Medusae II Elite – 204 gramů

Umbro Medusae II Elite

Přední část kopačky je z krásně měkoučké a příjemné klokaní kůže pro super dotyk na balonu. Střední a zadní část potom ze syntetické síťoviny, která celou kopačku výborně odlehčuje a zároveň zpevňuje. Lehoučká podrážka z jednodílného Pebax materiálu a kvalitní rozložení a tvar mixu kónických a čepelovitých špuntů pak dodává kopačkám skvělý odpich a manévrovatelnost. Kopačky seženete v HG provedení, které se dá využít jak na přírodní trávě tak i umělce.

Kopačky u nás s největší pravděpodobností neseženete. Doporučuji web Unisport. Jak nakoupit najdete tady.

9. Puma Evopower Vigor I – 202 gramů

Puma evoPower Vigor 1

Vylepšený svršek z lehkého materiálu s názvem AdaptLite a vnitřní konstrukce s elastanovou ponožkou dělá z těchto kopaček výborný kousek, který stojí za povšimnutí. Všechno ještě dotváří lehká Pebax podrážka.

8. Adidas X 17+ Purespeed – 201 gramů

Adidas X 17+ Purespeed

Jak už název napovídá, mělo by se jednat o rychlosntí kopačky, které sice nejsou úplně nejlehčí v žebříčku, ale patří k tomu naprosto nejlehčímu, co firma Adidas nabízí. Jsou skvělou kombinací pohodlných materiálů, velmi dobrého zpracování a lehké váhy. Od Adidas momentálně jedny z nejlepších kopaček na trhu. Podrobná recenze kopaček.

7. Umbro Velocita III – 194 gramů

Umbro Velocita 3

Krásně tenoučká syntetická síťovina na svršku pokrytá slabou vrstvou silikonu v kombinaci s lehkou Pebax podrážkou, na které je celkem agresivní rozložení mixu kónických a čepelovitých špuntů, dělá z těchto kopaček jedny z nejlehčích kopaček Umbro vůbec. Pokud máte tuhle značku rádi a hledáte lehké kopačky, pak budou Umbro Velocita III skvělou volbou.

Opět doporučuji Unisport. Návod jak nakoupit.

Zkus taky:
Jak vybrat kopačky – podrobný návod krok za krokem

6. Nike Mercurial Superfly V – 191 gramů

Nike Mercurial Superfly V

Kdo by neznal ikonické kopačky Nike Mercurial Superfly V, které obouvá například Cristiano Ronaldo a spousta dalších top fotbalistů. Sestaveny z nejlepších a přitom nejlehčích dostupných materiálů. Svršek z tenkého Flyknit materiálu a extrémně lehká a tenká anatomická podrážka s nejagresivnějším rozložením a tvarem špuntů an trhu. Všechny kopačky v silu Mercurial jsou považovány za rychlostní kopačky a poprávu také jedny z nejlepších.

5. Nike Magista Opus II – 191 gramů

Nike Magista Opus II

Zaměřeny spíše na pohodlí a dokonalý kontakt s balonem. I přesto díky použití Kanga-Lite syntetického materiálu na svršku, který je úžasně lehký, jsou tyhle kopačky skvělou volbou.

4. Nike Hypervenom Phantom III DF – 189 gramů

Nike Hypervenom Phantom 3 DF čtvrté nejlehčí kopačky 2017

Stejně jako na kopačkách Nike Mercurial Superfly V je i tady použit tenký a krásně flexibilní Flyknit materiál na svršku, který je ještě potažen tenkou vrstvou silikonu. Všechno to opět sedí na lehké a tenoučké podrážce. Nike v tomto směru opět boduje. Silo Hypervenom není tak úplně o rychlosti, jako je silo Mercurial, i přesto jsou lehčí, než vyložené rychlostní kopačky Nike Mercurial Superfly.

[su_note note_color=”#defed9″ text_color=”#000000″ radius=”0″]Vyber si kvalitní a levné tkaničky do kopaček![/su_note]

3. Nike Hypervenom Phatom III – 187 gramů

Nike Hypervenom Phantom 3 třetí nejlehčí kopačky 2017

Menší bráška kopaček Nike Hypervenom Phantom III. Stejná kvalita materiálů i zpracování jako u předešlého modelu jen bez ponožky. Pro ty, komu vyhovují spíše nízké kopačky s ne až tak těsným sevřením, které najdeme například u kopaček Mercurial, jsou super volbou.

2. Mizuno Morelia Neo II – 180 gramů

Mizuno Morelia Neo 2 druhé nejlehčí kopačky 2017

U nás trochu opomíjená a méně známá značka Mizuno, která ovšem nabízí výtečné kopačky. Model Morelia Neo II vyráběný v Japonsku slučuje dokonalý dotyk s balonem díky měkké klokaní kůži na svršku a extrémně lehké a precizní zpracování.

Tyhle kopačky nejenom že patří k jedněm z vůbec nejlehčích , ale taky k jedněm z vůbec nejlepších a nejvalitnějších mezi lehkými kopačkami. Velice pohodlné a kvalitní kopačky se skvělou váhou!

1. Nike Mercurial Vapor XI – 176 gramů – nejlehčí fotbalové kopačky

Nike Mercurial Vapor XI nejlehčí kopačky 2017

Super tenký a lehký syntetický Teijin materiál na svršku s extrémně tenkou a lehkou podrážkou z nich dělá dokonale tenké a lehké kopačky celkově. Na těchto kopačkách nanejdete moc materiálu nazbyt. Všemu ještě nasazuje korunu agresivní rozložení a tvar špuntů.

Momentálně nejlehčí fotbalové kopačky a také jedny z nejkvalitnějších rychlostních kopaček na trhu. Nike Mercurial Vapor XI mají potenciál dostat se do žebříčku TOP10 kopaček v kterémkoliv ohledu! Podrobná recenze zde.

Nejlehčí kopačky – které ještě zmínit

Žebříček je sestaven pouze z kopaček, které se stále vyrábějí a jsou k dostání na trhu. Zmínit můžeme ale ještě například kopačky Adidas Adizero 99 G, které už se sice nevyrábí, ale vážily neuvěřitelných 100 gramů. Takhle váha jim tak trochu zlomila vaz. Čím méně materiálu, tím lepší váha, ovšem tím méně odolné a tím méně i bezpečné.

Dalšími kopačkami, které se dají ještě sehnat, ale už se přestaly vyrábět, je celé silo kopaček Puma evoSPEED. Konkrétně pak například kopačky Puma evoSPEED SL. Celé tohle silo bylo letos zrušeno a už se s ním bohužel v budoucnu nesetkáme.

Z lehkých kopaček, které se vyrábějí, ale už se do žebříčku 10 nejlehčích fotbalových kopaček nedostaly, můžeme zmínit Adidas Nemeziz 17+ Agility nebo Mizuno Rebula. Oboje kvalitní a celkem lehké modely.

Skoro všechny firmy vyrábějící kopačky si už v minulosti vyzkoušely několik extra lehkých modelů, ale jak je vidět i ze žebříčku, ideální váha kopaček se celkem ustálila někde kolem těch 200 gramů. Samozřejmě záleží také na zvolené velikosti. Všechny kopačky pod 200 gramů už jsou hodně lehké a je potom otázkou, co od takových kopaček očekáváte.

V některém z příštích článků se mrkneme na to, na co se přesně zaměřit, pokud si budu vybírat ty nejlepší rychlostní kopačky. Váha tam samozřejmě bude hrát taky svoji důležitou roli.

Ohodnoť článek.

Hodnocení 0 / 5. Hlasovalo: 0

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo