Nejlepší kopačky roku 2021

Další rok je za námi. Pojďte se se mnou ohlédnout za tím nejlepším, co nám rok 2021 přinesl na trhu s kopačkami. V článku najdete nejlepší kopačky, které byly v obchodech k dostání v roce 2021 s výjimkou limitovaných edic. Jdeme na to.

Cílem článku není ukázat nejpopulárnější nebo nejhezčí kopačky, ale kopačky, které jsou v dané „kategorii“ tím momentálně nejlepším na trhu. Ano, občas jsou to i dost drahé kopačky, ale tak už to u kvalitního zboží bývá.

Nejlepší kopačky (2021)

 1. Puma Ultra 1.3 – nejlepší rychlostní kopačky
 2. Mizuno Morelia DNA Japan – nejlepší kožené kopačky
 3. New Balance Furon V6+ Pro – nejlepší pletené kopačky
 4. Puma Ultra 2.3 – nejlepší kopačky v poměru cena/výkon
 5. adidas X Speedflow+ – nejlepší beztkaničkové kopačky
 6. Mizuno Morelia II Made in Japan – nejpohodlnější kopačky
 7. adidas X Speedflow .1 – nejlépe hodnocené kopačky (podle recenzí)

Puma Ultra 1.3 – nejlepší rychlostní kopačky

Puma Ultra 1.3 – nejlepší rychlostní kopačky 2021
 • Přibližná cena (prosinec 2021): 4000 Kč
 • Barevné varianty: několik
 • Levnější možnost: Puma Ultra 2.3

Podrobnosti (klikni)

Dříve, když chtěl někdo kvalitní rychlostní kopačky, bez váhání sáhnul po kopačkách Nike Mercurial Superfly nebo Nike Mercurial Vapor. To byly kopačky, které měly na poli rychlosti neotřesitelnou pozici. Dnes už se ale síly hódně vyrovnávají a největší konkurenti adidas a Puma začaly na trh dodávat extrémně kvalitní rychlostní kopačky (adidas X a Puma Ultra), které v mnoha ohledech kopačky Nike Mercurial překonávají.

Co se týče technologií, zpracování, pohodlí, váhy, celkového padnutí a hlavně poměru cena/výkon jsou kopačky Puma Ultra 1.3 v žebříčku rychlostních kopaček vítězem. Jsou mnohem levnější než nejlepší modely konkurence od Nike nebo adidas a jsou to také nejlehčí kopačky na trhu. Seženete je hned v několika barevných provedeních. Pokud potřebujete levnější variantu, sáhněte po nižším modelu Puma Ultra 2.3, který je top modelu kvalitou hodně blízko.

Mizuno Morelia DNA Japan – nejlepší kožené kopačky

Mizuno Morelia DNA Japan – nejlepší kožené kopačky 2021

Podrobnosti (klikni)

Kožené kopačky jsou poslední dobou bohužel stále méně populární a proto jsme nových modelů na trhu v roce 2021 moc neviděli. Je to škoda. Kožené kopačky jsou to nejpohodlnější, co na trhu najdete.

Výjimkou nejsou ani kopačky Mizuno Morelia DNA Japan. Možná si řeknete, že jsou drahé jako prase a že jsem se zbláznil. Ano, jsou drahé, ale jsou také to nejlepší, co z kožených kopaček na trhu seženete. Extrémně pohodlné kopačky ze super kvalitní klokaní kůže. Tohle je opravdu špička mezi koženými kopačkami.

Pokud hledáte dostupnější variantu, sáhněte po kopačkách Nike Tiempo Legend 9 Elite nebo ještě levnějším modelu Nike Tiempo Legend 9 Pro. Oba modely sice nejsou co do kvality tak dechberoucí jako Mizuno, ale stále úžasné.

New Balance Furon V6+ Pro – nejlepší pletené kopačky

new balance furon 6 pro – nejlepší pletené kopačky 2021
 • Přibližná cena (prosinec 2021): 4000 Kč
 • Barevné varianty: několik

Podrobnosti (klikni)

Pletené kopačky v roce 2021 trochu ustoupily ze scény – neviděli jsme jich zase tolik. Důvodem je hlavně „šílenství“ kolem rychlostních kopaček, které jsou momentálně na vrcholu popularity a jsou vyráběny převážně z klasických syntetických materiálů.

Kopačky New Balance Furon V6+ Pro nejsou jen nejlepší pletené kopačky na trhu, ale zároveň taky jedny z nejpodceňovanějších. Bohužel ne každý chce sáhnout po méně známé značce a přitom se vůbec není čeho bát.

Kopačky New Balance Furon V6+ Pro jsou momentálně to nejlepší pletené na trhu. Svršek kopačky je úžasně měkký a flexibilní a kopačky krásně, přirozeně padnou. Mají agresivní podrážku a lehkou váhu a i to z nich dělá přímého konkurenta rychlostním kopačkám ostatních značek, a co víc, jsou oproti ostatním rychlostním kopačkám poměrně levné.

Puma Ultra 2.3 – nejlepší kopačky v poměru cena/výkon

puma ultra 2.3 – nejlepší kopačky v poměru cena/výkon 2021
 • Přibližná cena (prosinec 2021): 3000 Kč
 • Barevné varianty: několik

Podrobnosti (klikni)

Ne každý má možnost utrácet za ty nejdražší kopačky na trhu. Pokud hledáte kvalitní, ale cenově dostupnější možnosti, pak se nabízí několik možností, mezi které patří i kopačky Puma Ultra 2.3.

Je to v pořadí druhý nejlepší model z řady Puma Ultra a od toho nejlepšího modelu se liší jen v několika „drobnostech“, které byste na noze stejně jen stěží poznali. Na to, že to není ten nejlepší model z celé řady jsou kopačky Puma Ultra 2.3 úžasným kouskem za přijatelnou cenu.

Lehké, pohodlné, se skvělou podrážkou a materiály svršku. V poměru cena/výkon pro mě jasným vítězem. Neváhal bych.

Nike Tiempo Legend 9 Pro

nike tiempo legend 9 pro – nejlepší kopačky v poměru cena/výkon 2021
 • Přibližná cena (prosinec 2021): 3000 Kč
 • Barevné varianty: několik

Podrobnosti (klikni)

Další skvělý kup za rozumnou cenu. Kopačky Nike Tiempo Legend 9 Pro jsou druhým nejlepším modelem z řady Tiempo Legend a od top modelu celé řady se liší jen v několika ohledech (telecí kůže místo klokaní, o něco levnější druh materiálu na podrážce). Stejně jako u kopaček Puma Ultra 2.3 je to ale výborný kup pro všechny, kteří hledají pohodlné kožené kopačky za dobrou cenu.

Nike Premier 2 (3)

nike premier 2 – nejlepší kopačky v poměru cena/výkon 2021
 • Přibližná cena (prosinec 2021): 2500 Kč
 • Barevné varianty: několik

Podrobnosti (klikni)

Jedny z nejvíce podceňovaných kopaček na trhu a přitom v kvalitě použitých materiálů a zpracování nijak nezaostávají za top modely jiných řad a značek.

Nike Premier jsou kvalitní kožené kopačky, které jsou tu s námi už řadu let a pořád se drží. Za tu cenu skvělý kousek.

adidas X Speedflow+ – nejlepší beztkaničkové kopačky

adidas x speedflow +
 • Přibližná cena (prosinec 2021): 6500 Kč
 • Barevné varianty: několik

Podrobnosti (klikni)

Beztkaničkové kopačky jsou pořád ještě poměrně mladým trendem, který začal teprve nedávno. První modely budily rozpaky a nebyly příliš kvalitní ani pohodlné a špatně seděly na noze (bez možnosti si je jakkoliv přitáhnout nebo povolit). Postupem času začaly výrobci tenhle trend zdokonalovat a nejdále se zatím dostala firma adidas, která v roce 2021 představila kopačky adidas X Speedlfow +.

Tyhle kopačky jsou mezi beztkaničkovými kopačkami naprosto to nejlepší. Skvělé materiály, skvělá a agresivní Speedflow podrážka, skvělá váha a to nejdůležitější – výborně padnou na nohu. Noha v botě nikam necestuje, ale opravdu krásně a pevně v ní drží. Člověku se až nechce věřit, kam to adidas s touhle kopačkou dotáhla a jestli na ní v budoucnu bude ještě co zlepšovat. Velký palec nahoru.

Mizuno Morelia II Made in Japan – nejpohodlnější kopačky

Mizuno Morelia II Made in Japan
 • Přibližná cena (prosinec 2021): 7000 Kč
 • Barevné varianty: několik

Podrobnosti (klikni)

Mizuno prostě umí dělat kvalitní kožené kopačky. Jo, nejsou nejlevnější, ale ta cena opravdu odpovídá kvalitě. Pokud hledáte to nejpohodlnější na trhu, žádná jiná značka vám nic podobného nenabídne.

Úžasně měkká, flexibilní a pohodlná klokaní kůže té nejvyšší kvality na svršku kopačky. Podrážka s klasickými kuželovitými špunty. Perfektní fit.

adidas X Speedflow .1 – nejlépe hodnocené kopačky

adidas x speedflow .1
 • Přibližná cena (prosinec 2021): 5500 Kč
 • Barevné varianty: několik

Podrobnosti (klikni)

Prošel jsem řadu fór, e-shopů a jiných zdrojů, abych našel kopačky, se kterými jsou kupující nejvíce spokojeni a které jsou pro ně ty best of. Názory se samozřejmě různí, ale jedny kopačky se neustále opakovaly prakticky všude. Kopačky adidas X Speedflow .1, což je po beztkaničkovém modelu Speedflow + aktuálně top model řady adidas X.

Hodnocení a recenzím se není vůbec co divit. Tyhle kopačky mají naprosto vše, co byste od těch nejlepších kopaček čekali. Po kopačkách Puma Ultra 1.3 jsou to nejlepší rychlostní kopačky na trhu. Adidas s novou generací kopaček X boduje a nasazuje laťku hodně vysoko.

Závěrem

Jak vidíte, v přehledu nejlepších kopaček chybí oblíbené modely Nike Mercurial (Superfly a Vapor), stejně jako například adidas Predator nebo Puma Future. Neznamená to, že jsou to špatné kopačky, jenom se našly kopačky, které jsou v některých ohledech prostě lepší. Přehled nejlepších kopaček berte jen jako vodítko, konečné rozhodnutí bude stejně vždy jen na vás.

Hodně štěstí do nového roku a pevné zdraví.

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení 3.8 / 5. Hlasovalo: 4

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo