TOP 6: Nejlepší kopačky bez tkaniček (2022)

Kopačky bez tkaniček tady už s námi nějakou tu dobu jsou. Za těch skoro 16 let se výrazně posunuly hlavně v kvalitě zpracování. Každá firma s nimi tak trochu laškovala, ale jen jedna se jim věnuje dlouhodobě – kopačky bez tkaniček adidas patří mezi ty nejznámější a na trhu nejčastější. Patří ale i mezi ty nejlepší?

TOP 1

kopačky bez tkaniček adidas X Speedflow+

adidas X Speedflow+

Přibližná cena: 7000 Kč

Lepší kopačky bez tkaniček do dnešního dne zatím ještě nikdo nikdy nevyrobil. Skvěle sedí a jsou perfektně zpracované.

TOP 2

kopačky bez tkaniček Puma Future Z 1.3

Puma Future Z 1.3

Přibližná cena: 5000 Kč

Nenechte se zmást obrázkem, kopačky Puma Future Z 1.3 totiž můžete nosit i bez tkaniček. Extra pohodlí jako bonus.

TOP 3

kopačky bez tkaniček new balance tekela

New Balance Tekela Pro

Přibližná cena: 5000 Kč

New Balance sice není tak profláklá značka kopaček, ale přesto patří jejich model New Balance Tekela Pro k těm nejlepším.

Nejlepší kopačky bez tkaniček

Co jsou kopačky bez tkaniček

Jak už název napovídá, kopačky bez tkaniček nemají tkaničky. V současné době je na trhu několik modelů od několika firem, z nichž nejznámější jsou kopačky bez tkaniček adidas. Celá sranda je založená na tom, že v místech, kde se normálně nacházejí tkaničky, je místo nich flexibilní materiál, který se dokáže roztáhnout podle potřeby, ale přitom chodidlo pevně obejmout a sevřít.

Některé modely mají beztkaničkové ukotvení chodidla v kopačce vyřešené velmi dobře (většinou bohužel ty dražší modely) a kopačky pak opravdu dobře sedí. Některé modely (hlavně ty levnější) naopak nejsou moc dobré a bývají s nimi problémy.

Výhody kopaček bez tkaniček

Nevýhody beztkaničkových kopaček

  • nemožnost si kopačky dotáhnout nebo povolit dle potřeby
  • když nesedí, dělají neplechu
  • vyšší riziko tvorby puchýřů
  • většinou se do nich hůř leze

Na co dávat pozor při výběru

Kopačky bez tkaniček musí dokonale sedět a dokonale objímat vaše chodidlo, protože u nich nemáte možnost si je jakkoliv přizpůsobit – dotáhnout nebo povolit. Proto je nesmírně důležité, abyste vybrali správnou velikost kopaček hned napoprvé. Kopačky kupte bez zbytečného místa navíc tak, aby padly co nejtěsněji, ale přitom byly pořád dostatečně pohodlné a netlačily.

Tomu, aby vám kopačky bez tkaniček dokonale seděly na noze, pomáhají také protiskluzové ponožky, které jsou v tomhle případě skvělým pomocníkem. Sice se v nich trochu hůř leze do kopaček (do těch beztkaničkových obzvlášť), ale chodidlo v nich pak perfektně drží.

Kopačky bez tkaniček – dražší nebo levnější?

Na trhu najdete od stejné značky (například adidas) podobné kopačky bez tkaniček, které na první pohled vypadají stejně, ale liší se cenou a kvalitou. Například modelová řada kopaček adidas Copa Sense obsahuje několik modelů seřazených podle kvality. Mezi těmito modely najdete beztkaničkový top model adidas Copa Sense+ a také nižší beztkaničkový model adidas Copa Sense.3 LL, který je mnohem levnější.

Bohužel rozdíl mezi těmito dvěma modely je jako nebe a dudy. Zpracování levnějšího modelu Copa Sense.3 LL není moc kvalitní a to se pak odráží jednak na pohodlí a druhak na tom, jak sedí – špatně. U kopaček bez zavazování se snažte kupovat vždy ty nejlepší modely. Jsou sice drahé, ale máte jistotu, že s nimi nebude tolik problémů. Levnější modely beztkaničkových kopaček bohužel nejsou ve většině případů tak kvalitní a nesedí dobře.


adidas X Speedflow+

kopačky bez tkaniček adidas X Speedflow+

více barevných variant, orientační cena: 7000 Kč

Kopačky bez tkaniček adidas X Speedflow+ jsou momentálně ty nejlepší beztkaničkové kopačky na trhu. Jednoduché, syntetické, tenké a lehké (pod 200 g) kopačky, které mají ukotvení chodidla vyřešené ze všech modelů na trhu absolutně nejlépe. Trochu hůř se do nich leze, ale když už v nich jste, padnou skvěle. Perfektní je i agresivní podrážka s karbonovým vyztužením v přední části, které nabízí skvělé odpružení.


Puma Future Z 1.3

kopačky bez tkaniček Puma Future Z 1.3

více barevných variant, orientační cena: 5000 Kč

Obrázek sice může na první pohled trochu mást, ale kopačky Puma Future Z 1.3 se dají nosit s tkaničkami i bez, což je super, protože vám nabízí možnost si vybrat, co vám bude víc vyhovovat. Pletené kopačky, které patří k těm vůbec nejpohodlnějším na trhu. Jedinou jejich nevýhodou (ne pro každého) je, že jsou trochu širší v přední části u prstů, což nemusí vyhovovat úplně každému.


New Balance Tekela v3+ Pro

new balance tekela V3+ Pro

více barevných variant, orientační cena: 5000 Kč

Kopačky New Balance sice nepatří mezi top hráče na poli kopaček, ale to neznamená, že neumí udělat kvalitní model a tím kopačky New Balance Tekela Pro určitě jsou. Kopačky mají pletený svršek a hodně se podobají tomu, co dostanete od kopaček adidas Copa Sense+ nebo Predator Edge+ s tím rozdílem, že jsou levnější a mají mnohem lepší ukotvení chodidla. V obchodech se dají pořídit i ve verzi WIDE (široké) pro širší a široká chodidla. Skvělý poměr cena/kvalita.


Lotto Solista 100 IV Gravity

beztkaničkové kopačky lotto

více barevných variant, orientační cena: 4000 Kč

Lotto představilo své první kopačky bez tkaniček v roce 2006 modelem Lotto Zero Gravity a model Lotto Solista 100 IV Gravity na něj nyní navazuje. Pletený svršek, komfort, dobře padnou a jsou krásně lehké. Skvělý poměr cena/kvalita.


adidas Copa Sense+

kopačky adidas Copa Sense plus

více barevných variant, orientační cena: 7000 Kč

Beztkaničkové kopačky adidas Copa Sense+ patří svým vzhledem k těm nejoriginálnějším modelům. Jsou z části z klokaní kůže, které je tady ale po hříchu málo (jen v části na špičce), zbytek kopačky je pletený. Ne moc povedená je podrážka, který je možná zbytečně tlustá a masivní, což kopačkám přidává dost na váze. Pokud se vám líbí především design, není co řešit.


adidas Predator Edge+

adidas Predator Edge +

více barevných variant, orientační cena: 7500 Kč

Ikonické predátorky s extra přilnavými prvky na svršku nabízí hodně zajímavý pocit při kontaktu s balonem. Svršek kopaček je trochu tužší a beztkaničkový systém není úplně dokonale vyřešený. Pokud se vám predátorky líbí a chcete model bez tkaniček, zkuste se ještě poohlédnout po předchozí generaci, konkrétně modelu Predator Freak+, která byla o něco lepší a navíc už bude ve slevách.


Kopačky bez tkaniček nejsou pro každého

Beztkaničkové kopačky nemusí a nebudou vyhovovat úplně každému. K tomu, abyste z nich měli opravdu dobrý pocit, se budete muset poohlédnout po těch dražších a kvalitnějších modelech, které mají dobře propracovaný systém ukotvení chodidla. To ty levnější kopačky bez zavazování bohužel nenabízí. Pokud máte na kopačky jenom omezený rozpočet, poohlédněte se spíš po levnějších modelech s klasickými tkaničkami, ušetříte si tím spoustu starostí.

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení 4.8 / 5. Hlasovalo: 18

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

1 komentář
  1. ty na prvnim miste mam jupíííííííííí

komentář

Topkopačky
Logo