TOP 6: Nejlepší kopačky bez tkaniček (2023)

Aktualizováno 24. 4. 2023

Kopačky bez tkaniček tady už s námi nějakou tu dobu jsou. Za těch skoro 16 let se výrazně posunuly hlavně v kvalitě zpracování. Každá firma s nimi tak trochu laškovala, ale jen jedna se jim věnuje dlouhodobě – kopačky bez tkaniček adidas patří mezi ty nejznámější a na trhu nejčastější. Patří ale i mezi ty nejlepší?

Aktualizováno duben 2023.

Pros
1
New Balance Tekela V4 Pro
New Balance Tekela V4 Pro
víc barev v eshopu
Mrknout do eshopu
Pros
Zdaleka nejlepší ukotvení chodidla v kopačce a celkově skvělé zpracování.
2
adidas Copa Pure +
adidas Copa Pure+
víc barev v eshopu
Mrknout do eshopu
Pros
Nejlepší kožené beztkaničkové kopačky na trhu.
3
adidas Predator Accuracy+
víc barev v eshopu
Mrknout do eshopu
Pros
Jestli máš širší až široká chodidla, tak tenhle model je pro tebe jako dělanej.

Nejlepší kopačky bez tkaniček

Co jsou kopačky bez tkaniček

Jak už název napovídá, kopačky bez tkaniček nemají tkaničky. V současné době je na trhu několik modelů od několika firem, z nichž nejznámější jsou kopačky bez tkaniček adidas. Celá sranda je založená na tom, že v místech, kde se normálně nacházejí tkaničky, je místo nich flexibilní materiál, který se dokáže roztáhnout podle potřeby, ale přitom chodidlo pevně obejmout a sevřít.

prohlédnout všechny kopačky →

Některé modely mají beztkaničkové ukotvení chodidla v kopačce vyřešené velmi dobře (většinou bohužel ty dražší modely) a kopačky pak opravdu celkem dobře sedí. Některé modely (hlavně ty levnější) naopak nejsou moc dobré a bývají s nimi problémy.

Výhody kopaček bez tkaniček

  • nepotřebuješ tkaničky do kopaček
  • čistší plocha pro kontakt s balonem
  • o něco snadnější údržba

Nevýhody beztkaničkových kopaček

  • nemožnost si kopačky dotáhnout nebo povolit podle potřeby
  • když nesedí, dělají neplechu
  • většinou se do nich hůř leze

Na co dávat pozor při výběru

Kopačky bez tkaniček musí dokonale sedět a dokonale objímat tvoje chodidlo, protože u nich nemáš jinou možnost si je jakkoliv přizpůsobit – dotáhnout nebo povolit. Je důležité, abys vybral správnou velikost kopaček hned napoprvé. Kopačky kup bez zbytečného místa navíc tak, aby padly co nejtěsněji, ale přitom byly pořád dostatečně pohodlné a netlačily.

Tomu, aby ti kopačky bez tkaniček dokonale seděly na noze, pomáhají také protiskluzové ponožky, které jsou v tomhle případě skvělým pomocníkem. Sice se v nich trochu hůř leze do kopaček (do těch beztkaničkových obzvlášť), ale chodidlo v nich pak perfektně drží.

Kopačky bez tkaniček – dražší nebo levnější?

Značky mají ve svém arzenálu dražší a levnější beztkaničkové kopačky. Ty dražší jsou co do kvality zpracování a hlavně ukotvení chodidla už na hodně dobré úrovni. Bohužel ty levnější modely používají levnější materiály a celkově to zpracování a ukotvení chodidla často není vůbec dobré.

Jestli máš možnost, vem ty kvalitnější kousky. Ja vim, jsou drahé, ale máš u nich větší jistotu, že těch problémů na noze budou dělat jenom minimum.


New Balance Tekela V4 Pro

Tekela V4 Pro kopačky bez tkaniček

Dělal jsem na ně recenzi a fakt mě překvapilo, že nejlepší kopačky bez tkaniček představí firma, která se na ně vůbec nespecializuje. New Balance Tekela V4 Pro sedí na noze skvěle a celkové zpracování je víc než dobrý. Navíc v porovnání s ostatními kopačkami (hlavně adidas) jsou taky o dost levnější. Pecka.

11teamsports →
Sportfotbal →
New Balance →

adidas Copa Pure+

adidas Copa Pure+

V porovnání s předchozí verzí adidas Copa Sense+ je nový model Copa Pure+ o parník lepší co do použitých materiálů (o 52 % více kůže) a celkového zpracování. Krásně měkká telecí kůže na svršku a dobře vyřešené ukotvení chodidla. Jestli máš rád kožené kopačky a chceš něco beztkaničkového, tohle je nejlepší volba.

11teamsports →
Sportfotbal →
Unisportstore →

adidas Predator Accuracy+

adidas Predator Accuracy+ beztkaničkové

Máš širší chodidla a chceš beztkaničkové kopačky? Pak jsou kopačky adidas Predator Accuracy+ momentálně tou úplně nejlepší možností na trhu. Dostatečně široké, pohodlné a s extra gripem na balonu hlavně při střelbě a nahrávkách. Super kousek.

11teamsports →
Sportfotbal →
Unisportstore →

Puma Future Ultimate

Puma Future Ultimate se dají nosit jako beztkaničkové

Nenech se zmást obrázkem. Kopačky Puma Future Ultimate se dají nosit s i bez tkaniček. Střední část kopačky tvoří elastická páska zvaná FUSION BAND, která obtáčí chodidlo kolem dokola a perfektně ho v kopačce ukotví. Sevření je dostatečně těsný, ale přitom nijak neomezuje. Jsou vhodné i pro hráče s širšími chodidly a navíc jsou oproti například modelům adidas i levnější. Dělal jsem na ně recenzi.

11teamsports →
Sportfotbal →
Unisportstore →

Lotto Solista 100 Gravity VI

Lotto Solista 100 Gravity kopačky bez tkaniček

Lotto představilo své první beztkaničkové kopačky v roce 2006 a od té doby neustále maká na jejich zlepšování. Jestli hledáš něco trochu víc netradičního a už tě nebaví profláklé značky, jsou skvělou možností. Super poměr cena/kvalita.

11teamsports →
Unisportstore →

adidas Speedportal+

adidas Speedportal + kopačky bez tkaniček

Starší model adidas Speedflow+ byl skoro dokonalý a byly to jednu dobu nejlepší kopačky bez tkaniček na trhu. Nový model adidas Speedportal+ za ním bohužel trošku překvapivě zaostává. Pokud ale hledáš lehké syntetické rychlostní kopačky bez tkaniček, pak jsou nejlepší volbou na trhu.

11teamsports →
Sportfotbal →
Unisportstore →

Kopačky bez tkaniček nejsou pro každého

Beztkaničkové kopačky nemusí a nebudou vyhovovat úplně každému. K tomu, abys z nich měl opravdu dobrý pocit, se budeš muset poohlédnout po těch dražších a kvalitnějších modelech, které mají dobře propracovaný systém ukotvení chodidla. To ty nižší modely bez zavazování bohužel nenabízí. Pokud máš na kopačky jenom omezený rozpočet, poohlédněte se spíš po modelech s klasickými tkaničkami nebo po nejvyšších modelech bez tkaniček ze starších generací, které už jsou ve slevách. Ušetříš si tím spoustu starostí.

Ohodnoť článek.

Hodnocení 4.8 / 5. Hlasovalo: 18

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Truny
Truny

Od roku 2016 pro vás sleduju, co se kde šustne ve světe fotbalových kopaček. Mějte přehled a neztrácejte zbytečně čas. Novinky, recenze, tipy, zajímavosti.

1 komentář
  1. ty na prvnim miste mam jupíííííííííí

komentář

Topkopačky
Logo