Adidas Nemeziz 17.2 (FG) [recenze] – mohly být lepší

7.8 Hodnocení
Tak trochu škoda, mohlo být líp

Kopačky Adidas Nemeziz 17.2 nejsou vůbec špatné, ale těch věcí, které mohly být lepší, je opravdu dost.

Zpracování
8
Pohodlí
7.5
Desgin
7.8
Líbí se mi:
 • Inovace - zcela nové zpracování a použité materiály
 • dobré rozložení a zpracování špuntů
 • celkem kvalitní agility mesh materiál na svršku
 • možnost použít je na FG i AG povrchy
Nelíbí se mi:
 • celkem dost těžké (280 gramů)
 • hodně tuhá podrážka
 • trochu hůře v nich sedí pata
 • nenabízí tolik elastické pásky jako vyšší modely
 • cena by mohla být nižší

Adidas Nemeziz 17.2 jsou zajímavé kopačky, o tom žádná. Těšil jsem se na ně, protože je to model, který následuje hned po těch TOP v celé řadě Nemeziz 17.2 Nakonec se nemůžu zbavit dojmu, že to mohlo být mnohem lepší.

Adidas Nemeziz 17.2 – představení

Když se koncem minulého roku poprvé objevily zprávy o nové řadě kopaček adidas Nemeziz 17, která měla úplně nahradit řadu adidas Messi, řikal jsem si super, zase něco novýho. Jak pak postupem času prosakovaly na povrch informace o tom, z čeho budou kopačky vyrobeny, asi sem nebyl sám, kdo si ťukal na čelo a říkal si: ” omg…co to je zase za cipovinu”. Když sem pak nakonec viděl obrázky, tak už to bylo jenom jedno velké “lol”.

Kopačky adidas Nemeziz nahrazují celé silo kopaček adidas Messi a jsou, jako většina kopaček adidas, rozděleny do několika “levelů” podle kvality zpracování, použitých materiálů a samozřejmě taky ceny.

 • Adidas Nemeziz 17+ 360 Agility
 • Adidas Nemeziz 17.1
 • Adidas Nemeziz 17.2
 • Adidas Nemeziz 17.3
 • Adidas Nemeziz 17.4

Rychlý přehled jednotlivých modelů jsem sepsal v minulém článku a na velký přehled všech kopaček adidas se můžete mrknout tady.

Pro recenzi jsem si vybral kopačky adidas Nemeziz 17.2. Proč? Nejsou tak drahé jako top modely 17+ a 17.1 a ani ne moc levné, takže na nich najdeme celkem dost serepetiček z top modelů, které už u nižších verzí nenajdeme nebo jen v hodně úsporném provedení. Je to takový zlatý střed a myslím, že pokud budete chtít kopačky z téhle řady a na top modely nemáte, nebo je prostě nechcete, 17.2 jsou schůdnou volbou.

Jdeme na to.

Zpracování – z čeho to proboha je

Kopačky adidas Nemeziz nabízejí materiály a zpracování, které jsme do dnešního dne ještě u žádných kopaček neviděli. Mohli bychom řict, že jsou do jisté míry revoluční a jenom čas ukáže, jestli se tomuhle konceptu podaří prorazit a přežít.

Jako vždy si firma adidas vymyslela spoustu nových, technologicky epicky znějících slovíček, názvů a pojmenování použitých materiálů, ve kterém aby se prasátko vyznalo. My se v tom ale nebudeme zas tak moc rochnit. Technologické názvy vždycky uvedu a pokud bude někdo chtít, může si podrobnosti dohledat v techkoutku, kde už buď jsou, nebo je tam v nebližší době doplním. My se na to všechno podíváme trochu obecněji a řeknem si, v čem je co dobré a v čem ne.

Svršek kopačky – zombie se vrací

Tohle je to, co je na kopačkách v současnoti jedinečný a co u jiných (zatím) kopaček vůbec nenajdeme. Na kopačkách je použit systém elastických pásek Agility Bandage. V podstatě jde o to, že celý svršek (nebo jeho část) je vyrobena z elastických syntetických pásek, které známe třeba ze sportovního tejpování (bandáže).

Místo kůže, Flyknit, Primeknit a kdejakého jiného materiálu, jsou tady použity tyhle syntetické elastické pásky. Co je na celém systému dobré? Svršek kopačky je měkký, pružný, poddajný a přitom dokáže nohu v kopačce pevně sevřít.

Samozřejmě u každého modelu v celé řadě je použito jiné množství pásky. Čím nižší model, tím méně pásky. Top model celé řady nemá žádné zavazování a elastické pásky tak tvoří většinu svršku kopačky. V podstatě obepínají skoro celé chodidlo kolem dokola a proto má model v názvu číslo 360. U druhého top modelu 17.1 už zavazování je a pásky tak tvoří už jen menší část a u modelu adidas Nemeziz 17.2 je pásků zase ještě o něco méně.

[su_note note_color=”#defed9″ text_color=”#000000″ radius=”0″]TOP10 nejlepších kopaček roku 2017.[/su_note]

Svršek kopaček 17.2 je vyroben ze dvou částí – nebo řekněme materiálů. Za prvé z elastických pásků a za druhé ze syntetického materiálu Agility Mesh. Všechny jednotlivé části jsou dohromady spojeny silnými švy.

Elastické pásky jsou tu dva druhy, Agility Bandage a Torsion Tape. Páska Agility Bandage je širší a více elastická a je tady jenom jedna (viz obrázek). Torsion Tape pásky jsou užší a pevnější – ne tak elastické a mají za úkol kopačku (a nohu v ní) více zpevnit celkově (viz obrázek).

Adidas Nemeziz 17.2 - použité materiály

Zbytek kopačky je vyroben ze syntetického Agility Mesh materiálu, což je v podstatě vylepšený Primemesh materiál, který najdeme u starších kopaček. Agility Mesh materiál je příjemně měkký a v kontaktu s balonem bude hodně dobrý. Tenhle materiál má na sobě texturu v podobě černých pruhů, takže to vypadá, že je celý svršek z pásek, ale prostě není.

Skoro celý svršek kopačky (kromě elastického jazkyka) je pokryt ještě slabou vrstvou silikonu. Ten chrání celý svršek před špatným počasím a opotřebením.

Jazyk a zavazování

Místo klasického jazyka je tady elastický kus materiálu, který je v horní části zakončen vystouplou agility bandage páskou. Do kopačky se leze o trochu hůře než do klasických nízkých kopaček, ale není to nic nepřekonatelného. Elastický kus materiálu i agility bandage páska jsou dostatečně pružné, takže se při nazouvání roztáhnou. Klasické tkaničky pak celou kopačku zpevňují a narozdíl od modelu 17+ (bez zavazování) si tak můžete kopačky dotáhnout podle potřeby, což je podle mě lepší. Ale je to samozřejmě věc názoru.

[su_note note_color=”#defed9″ text_color=”#000000″ radius=”0″]Kvalitní tkaničky do kopaček.[/su_note]

Vnitřek kopačky

Vnitřek kopačky je vystlán syntetickou podšívkou a na patě a po stranách je umělá kůže, která zlepšuje celkové pohodlí. Uvnitř paty je pak zabudována pevná plastová destička, která celou patu vyztužuje a chrání. Osobně jsem měl pocit, že mi pata v kopačce trochu plave. Ne že by úplně lítala nahoru dolu, ale spíš že není úplně stoprocentně usazena. Vložka kopačky je kvalitní – stejná jako u vyšších modelů a svoji práci odvede velmi dobře. Jediné, co se mi moc nezamlouvalo bylo to, že nejde vyjmout. U kopaček v téhle cenové třídě bych čekal, že tomu tak bude.

Zkus taky:
Adidas X 16 – velký přehled všech kopaček

Suma sumárum, vnitřek kopačky bez problémů.

Podrážka

U vyšších modelů 17+ a 17.1 najdeme kvalitní Torsion Frame podrážku. U modelu adidas Nemeziz 17.2 najdeme podrážku, která se jí pouze podobá. Ve skutečnosti jde o plastovou, těžší, tlustší a mnohem méně ohebnou podrážku, až skoro bych řekl hodně tuhou a neforemnou. Celkově? Dá se s tím žít, ale mohlo být líp.

Rozmístění a tvar špuntů je momentálně asi to nejlepší a nejagresivnější, co firma adidas u všech svých modelů nabízí. S kombinací různě tvarovaných špuntů se bude dobře zabírat, brzdit i měnit směr. Určitě patří k tomu lepšímu. Délka špuntů umožňuje kopačky využít na FG i AG povrchy, což je super.

Váha – není to zrovna střízlík

Kopačky adidas Nemeziz 17.2 FG ve velikosti EUR 43 1/3 (UK9) váží 278 gramů, což opravdu není úplně nejlehčí váha. Oproti vyšším modelům jsou o dost těžší a celkově bych je zařadil do horšího průměru až lepího podprůměru. Svou roli tady jednoznačně hraje težší podrážka.

adidas nemeziz 17.2 - váha

Pohodlí – bačkůrky vypadají jinak

Copak o to, svršek a vnitřek kopaček je celkem kvalitní, lehký a dá se říct i pohodlný. Co však trochu kazí celkový dojem je fakt dost tuhá a težká podrážka, která to prostě všechno zabíjí. Další věcí, která mě trochu zklamala je celkově to, jak kopačky padnou. Možná je to jen u mě, ale stále mám pocit, že pata v kopačce prostě nesedí dobře. Nechci, aby to vyznělo až příliš negativně, svršek i vnitřek je opravdu velmi dobrý, ale celkově to za mě osobně není nic extra.

[su_note note_color=”#defed9″ text_color=”#000000″ radius=”0″]Jaký zvolit materiál kopaček?[/su_note]

Kopačky mají díky Agility Bandage pásce na horní straně u kotníku vyšší profil, takže se do nich i trochu hůře leze. Když už je ale máte na nohou, tak to samozřejmě nevnímáte. Celkově jsou kopačky spíše těsnější a pro někoho s opravdu širšími chodidly to nebude to pravé ořechové. Velikosti odpovídají skutečnosti. Suma sumárum kopačky jsou co do pohodlnosti někde v průměru.

Co je pro mě tak trochu otázkou je životnost. Nějak si nedokážu představit, co se stane s kopačkami potom, co elastické pásky ztratí svou pružnost. Na nějaké předčasné závěry je ale ještě brzy. To všechno ukáže až čas.

Design

Když jsem je viděl poprvé na obrázku, tak jsem si říkal, co to je za šílenost. Jakmile sem je ale měl v ruce a na noze a trochu se s nima sžíval, už mi nepřišly tak … divný. Je to hlavně tím, že jsou prostě jiný, hodně osobitý a nezaměnitelný. Nakonec se mi docela začaly i líbit. Každopádně, láska to nebude 🙂 ale to už je věc osobního názoru a vkusu.

K dostání jsou samozřejmě v několika barvách a do budoucna se určitě dočkáme i dalších barevných provedení. U mě zabodoval design svou netradičností a použitím pouze několika základních barev. Nejsou nijak přeplácané i když vypadají trochu divoce. Jako u všech kopaček. Někomu se zalíbí, jinému ne. Vyloženě propadák to není, ale soutěž krásy asi taky nevyhrajou.

Adidas Nemeziz 17.2 – cena

Cena kopaček adidas Nemeziz 17.2 se momentálně pohybuje v rozmezí od 3500 do 4000 Kč.

Vzhledem k tomu, že se jedná po top modelech 17+ a 17.1 o první kopačky, které jsou jenom o stupínek níž, je cena dá se říct odpovídající. S přihlédnutím k celkové kvalitě, pohodlnosti a použitým materiálům sem osobně trochu na pochybách a za tu cenu jsem čekal o něco víc.

Adidas Nemeziz 17.2 – hodnocení

Celá řada kopaček adidas Nemeziz přináší do hry zase úplně něco nového. Zpracování a materiály, které jsme tu ještě neměli. Za inovace rozhodně palec nahoru. Top modely celé řady 17+ a 17.1 určitě budou patřit k tomu lepšímu, co od firmy adidas můžeme dostat. Diskutabilní je ale kvalita u nižších modelů, jak už to tak u adidas bývá.

Kopačky adidas Nemeziz 17.2 nejsou vůbec špatné. Agility Mesh materiál na svršku je pohodlný, měkký a flexibilní a pásky na kopačkách taky hrají svou roli dobře. Co bych považoval za jedno z největších mínus je váha cca 280 gramů, což mi u kopaček za téměř 4000 Kč přijde až moc. Na vysoké váze má největší podíl hlavně dost těžká a pro mě až nesmyslně tuhá, plastová podrážka. Co se týče špuntů a jejich rozložení, tam naopak velké plus. Design nenadchne ani neurazí. Každopádně je hodně svérázný.

Kdybych to měl shrnout, tak kopačky adidas Nemeziz 17.2 nejsou špatné, ale nenadchnou. Za tu cenu se, myslím, dají pořídit i lepší kopačky. Pokud se například poohlédnete po starších top modelech například z minulého roku, které už se postupně vyprodávají a jsou ve slevách, uděláte podle mě líp. Jestli ale chcete vyzkoušet zase něco nového a nemůžete nebo nechcete pořizovat top modely z této řady, pak se model 17.2 nabízí jako dobrá volba.

Celkový koncept Agility Bandage je určitě zajímavý a uvidíme, čeho se dočkáme v budoucnu.

7.8 Hodnocení
Tak trochu škoda, mohlo být líp

Kopačky Adidas Nemeziz 17.2 nejsou vůbec špatné, ale těch věcí, které mohly být lepší, je opravdu dost.

Zpracování
8
Pohodlí
7.5
Desgin
7.8
Líbí se mi:
 • Inovace - zcela nové zpracování a použité materiály
 • dobré rozložení a zpracování špuntů
 • celkem kvalitní agility mesh materiál na svršku
 • možnost použít je na FG i AG povrchy
Nelíbí se mi:
 • celkem dost těžké (280 gramů)
 • hodně tuhá podrážka
 • trochu hůře v nich sedí pata
 • nenabízí tolik elastické pásky jako vyšší modely
 • cena by mohla být nižší
Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo