Adidas Nemeziz – kopačky, které jsme tu ještě neměli!

Adidas Nemeziz je zcela nové silo kopaček Adidas. Potom co firma Adidas ukončila výrobu a distribuci sila Adidas Messi po pouhých dvou letech, rozhodla se toto silo nahradit úplně novým silem (řadou kopaček) s názvem Adidas Nemeziz. Jeho hlavní tváří nadále zůstává Lionel Messi a pro rok 2017 je připravena řada kopaček Adidas Nemeziz 17. Co nového silo přináší?

Firma Adidas momentáně nabízí sila:

  • Adidas ACE
  • Adidas X
  • Adidas Copa
  • Adidas Nemeziz (nahrazuje předchozí silo Adidas Messi)

Stejně jako u předchozího sila Adidas Messi i kopačky z řady Adidas Nemeziz jsou zaměřeny hlavně na hbitost a mrštnost. Kopačky jsou jako vždy rozděleny podle zpracování a ceny do několika úrovní. Můžeme si tak vybrat z top modelů Adidas Nemeziz 17+,  Adidas Nemeziz 17.1 a nižších modelů Adidas Nemeziz 17.2, 17.3 a 17.4.

Na jednotlivé modely se podíváme trochu blíž.

 

Adidas Nemeziz 17+ 360 Agility FG

Tohle je úplný top model nové řady Nemeziz 17 a je to svého druhu první low cut (bez ponožky) kopačka, která nemá zavazování! Mohla by se tak stát jednou z největších inovací za poslední léta. Tenhle model si bere to nejlepší z kopaček Adidas ACE Purecontrol a Adidas X Purechaos a míchá z nich velice zajímavý koktejl. Unikátní je hlavně zpracování, se kterým jsme se u kopaček ještě nesetkali.

 

 

Kopačky Adidas Nemeziz 17+ (respektive jejich svršek) jsou vyrobeny z elastické pásky, kterou firma Adidas nazvala Agility Bandage repspektive Torsion Tape (dvě elastické pásky ze stejného nebo podobného materiálu, kdy každá má na kopačce jinou funkci). Celý systém se inspiruje ve sportovním tejpování. Jednotlivé pásky jsou k sobě na kopačce spojeny švy. Páska obtáčí nohu v kopačce a vzhledem k tomu, že kopačky nemají zavazování, zajišťuje ukotvení chodidla v botě. Ukotvení je těsné, ale přesto dostatečně elastické na to, aby se kopačka přizpůsobila tvaru nohy.

Kopačky cekově jsou o něco volnější a ne tak bezpečné, jako například model 17.1 se zavazováním. I přesto jsou kopačky celkem těsné a pro hráče s širšími chodidly to nebude asi úplně eňo ňuňo.

Elastickou pásku najdeme hlavně uprostřed kopačky. V přední části u prstů a na patě je svršek kopačky vyroben z materiálu nazvaného “Agility Knit 2.0”, což je v podstatě vylepšený Primeknit materiál.

Uvnitř kopačky je po stranách slabá vrstva měkké podšívky, pata je vystlána pěknou, měkkou, umělou kůží. Kopačky asi nebudou patřit k úplně nejpohodlnějším, ale rozhodně budou dostatečně pohodlné k “běžnému provozu”.

Vyztužená podrážka nazvána Torsionframe je hodně podobná podrážce Sprintframe co do flexibility a výkonu. Špunty jsou polo-kónické. Mají z části kuželovitý tvar pro lepší manévrovatelnost a z části čepelovitý tvar pro lepší záběr a výbušnost. Velmi dobrá kombinace, která patří u kopaček Adidas momentáně k těm nejagresivnějším na trhu.

Jsou to FG/AG kopačky, které jsou vhodné pro pevné povrchy jako je přírodní nebo umělá tráva.

Váží okolo 210 gramů, což je dnes takový zlatý střed.

Jednou z velkých nevýhod je jejich cena, která se u nás momentálně pohybuje okolo 9000,- korun! K dostání jsou zatím v několika barevných provedeních, které budou postupem času přibývat. Mrkněte na Heureku (viz odkaz níže), najdete tam všechny.

 

 

 

Kdybyste měli zájem, můžete koupit kopačky také na Unisportstore zde Unisportstore zde, mají tam momentálně i zajímavé slevy a kopačky tam seženete o několik tisíc korun levněji! Návod, jak tam nakoupit je tady.

 

 

Adidas Nemeziz 17.1 FG

Hned na první pohled poznáte rozdíl. Kopačky mají zavazování. Stejně jako třeba u kopaček řady Adidas ACE i tady se dá říct, že kopačky se zavazováním budou lepší, než samotný top model Adidas Nemeziz 17+ 360 Agility. Proč? Právě proto, že mají zavazování a tedy možnost přitáhnout / povolit si kopačky podle toho, jak mi to bude vyhovovat. Další výhodou oproti top modelu 17+ je cena, kopačky jsou o několi tisíc korun levnější a to už je prostě znát.

Konstrukce kopaček je v podstatě úplně stejná, jako u vyššího modelu 17+ s tím rozdílem, že namísto pásky, která je u modelu 17+ místo zavazování, je u modelu 17.1 něco jako primemesh materiál místo jazyka pod tkaničkami. Pěna, která vystýlá vnitřek kopačky, je o něco tenčí, než u modelu 17+ což nám umožní lepší kontakt s balonem. A poslední změnou je to, že kopačky jsou o malinko vyšší než model 17+ právě díky zavazování.

Kopačky můžete opět koupit i na Unisportstore, momentálně mají i 40% slevy. Návod k nákupu.

 

 

Adidas Nemeziz 17.2 FG

Tento model bude zřejmě patřit mezi nejkupovanější. Zatímco modely 17+ a 17.1 jsou top modely celé řady, tohle je první model, který je o schůdek níž. Stále ale nabízí poměrně dost z toho, co nabízí top modely a navíc je cenově mnohem dostupnější.

Jaké jsou rozdíly oproti modelu 17.1? Namísto Agility Knit 2.0 materiálu na špičce a patě kopačky je u modelu 17.2 použit primemesh materiál. Je o něco tužší a ne tak kvalitní, ale stále vyhovující a dostačující. Je to to samé jako například u sila Adidas ACE, kde top modely jsou z primeknit materiálu, zatímco nižší modely jsou z primemesh materiálu.

Kopačky Nemeziz 17.2 jsou také širší – ne tak těsné a elastické jako vyšší modely.

Kopačky můžete koupit například zde. Anebo opět i na Unisportstore tady.

 

 

Adidas Nemeziz 17.3 FG

Asi největší skok mezi top modely a nižšími modely. Na celé kopačce najdete jen jednu elastickou pásku na přední straně přes kotník, jinak jsou celé z primemesh materiálu nebo jeho obdoby. Nejsou tak měkké. Přestože není celkový dojem z nich tak těsný, pružný a elastický, stále dostanete celkem dobré kopačky. Nadruhou stranu rozdíl ceny mezi modely 17.3 a 17.2 není tak velký a pokud chcete opravdu něco kvalitnějšího, co se více blíží top modelům celé řady, určitě bych si připlatil a koupil alespoň model 17.2.

 

Kopačky můžete koupit například zde.

 

 

Adidas Nemeziz 17.4 FG

Úplně poslední FG model celé řady. Nemá v podstatě žádné fičury, které mají vyšší modely. Pokud bych to měl říct na drzovku, tak se jedná o úplně jiné kopačky, které jako vyšší modely pouze vypadají. Pokud chcete alespoň nějakou kvalitu, tenhle model bych z hledáčku vyšoupnul pryč.

Kopačky můžete koupit například tady.

 

 

Chtěli byste podrobnější recenzi?

Tak to je celá nová řada kopaček Adidas Nemeziz 17 v takovém rychlejším přehledu. V postatě by se dalo říct, že čím víc si zaplatíš, tím víc pásky dostaneš. Pokud byste chtěli podrobnější recenzi některého modelu, zahlasujte v anketě nebo napište do komentů. Kdyby se sešlo vícero zájemců, určitě bych recenzi sfouknul.

Truny

Truny

Na trhu je dnes nepřeberné množství kopaček a vyznat se v nich je někdy kunšt. Rád bych na tomto webu sdílel recenze a články, které by snad mohly někomu pomoct při výběru a rozhodování. Pokud budete mít jakékoliv připomínky nebo návrhy, určitě napište!

Mohlo by se vám líbit...

komentáře 4

  1. L10N napsal:

    Dobrý den, byl bych rád kdybyste udělal recenzi na Adidas Nemeziz 17.3, Děkuji

  2. Anh napsal:

    Ahoj,prosil bych recenzi Nemeziz 17+ ,zajímají mě vyhody a nevýhody oproti X17+ a je to top model,tak by si ji zasloužil víc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *