Nike Premier II opět s retro nádechem

Kopačky Nike Premier II jsou druhou generací úspěšných kopaček Nike Premier, které se svým zpracováním, použitými materiály a hlavně cenou staly velmi oblíbeným kouskem. Co přináší druhá generace a je lepší než ta první?

Nike Premier II – představení

Kopačky patří do kategorie Heritage. Kategorie, ve které mají kopačky určitý retro nádech s odkazem na minulost. Celkový design i zpracování je skoro úplně stejné jako u první generace. Celou recenzi kopaček Nike Premier najdeš tady.

Kde koupit?

Stejně jako u první generace i tady je použita na svršku jedna z nejkvalitnějších klokaních kůží. Možná ne tak kvalitní, jako u první generace, ale stále špičková. Vnitřek kopačky je stejný. Plně vyjímatelná vložka také. Jedna z nejflexibilnějších podrážek, kterou jsem kdy viděl, je také převzata z “jedniček”. Kónické (kulaté) špunty ve stejném rozložení. Vzhledem k jejich kratšímu profilu vhodné i na umělé povrchy.

Nike Premier 2 - nové kopačky od Nike

Určité změny oproti první generaci tady jsou, jinak bychom nemohli mluvit o druhé generaci. Mezi nejviditelnější změny patří přidání ohrnovacího jazyka. Část, která se ohrnuje přes tkaničky, je z klokaní kůže. Zbylá část pod zavazováním je syntetická kůže a oproti první generaci není zespodu vystlána paměťovou pěnou, což ale ničemu nijak výrazně nevadí.

Velký přehled kopaček těch nejlepších značek.

Na jazyku je suchý zip, takže při ohrnutí drží a neplandá, jako třeba u kopaček Copa Mundial. Každopádně ohrnovací jazyk nemusí být úplně pro každého. U kopaček Nike Premier II ale dokresluje celkovou retro siluetu. Možná není úplně efektivní, ale vypadá cool. Žejo.

Nike Premier 2 pata kopaček

Na patě nám přibyl velký nápis NIKE, který opět dodává určitý retro nádech a ke kopačkám se hodí. Kopačky Nike Premier 2 seženete v základní černo-bílé kombinaci, která nikdy nic nezkazí. Na obzoru jsou i další barevná provedení, tak se nechme překvapit.

Váha kopaček Nike Premier 2 se pohybuje kolem 240 gramů, což je zhruba stejné jako u předchozí verze. Nejsou úplně nejlehčí, ale nejsou ani extra těžké. Je to takový průměr, který se u obecně těžších kožených kopaček dá pochopit.

Nike Premier 2 - podrážka

Kopačky jsou kožené, takže se samozřejmě časem trochu roztáhnou, s tím je potřeba počítat. Tak jako tak, kopačky Nike Premier II mají trochu nestandardní číslování. Jsou o půl čísla menší. Pokud kupujete, vemte o půl čísla větší.

Nike Premier 2 – vyplatí se?

Nike Premier 2 jsou vzhledem ke své ceně jedny z nejlepších a hlavně nejdostupnějších kožených kopaček na trhu. Jestli jste nikdy kožené kopačky nevyzkoušeli a uvažujete o tom, pak jsou pro vás ideální volbou.

Kde koupit?

Výborné zpracování, kvalitní materiály zajišťující dostatečný komfort, dobrá životnost, efektivní výkon a velmi příznivá cena, co víc si přát? Osobně si myslím, že než kupovat některé nižší modely ostatních značek, je lepší koupit tenhle kvalitní kousek. Určitě nebudete litovat.

K dostání jsou v FG verzi pro přírodní travnaté a umělé povrchy, v SG verzi pro měkké přírodní povrchy a SG PRO Anti Clog verzi pro blátivé a mokré povrchy (Nike Anti Clog technologie).

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení / 5. Hlasovalo:

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo