Nike Premier 2.0 opět s retro nádechem

Kopačky Nike Premier 2 jsou druhou generací úspěšných kopaček Nike Premier, které se svým zpracováním, použitými materiály a hlavně cenou staly velmi oblíbeným kouskem.

Kopačky patří do kategorie Heritage. Kategorie, ve které mají kopačky určitý retro nádech s odkazem na minulost. Celkový design i zpracování je skoro úplně stejné jako u první generace. Celou recenzi kopaček Nike Premier najdeš tady.

Stejně jako u první generace i tady je použita na svršku jedna z nejkvalitnějších klokaních kůží. Možná ne tak kvalitní, jako u první generace, ale stále špičková. Vnitřek kopačky je stejný. Plně vyjímatelná vložka také. Jedna z nejflexibilnějších podrážek, kterou jsem kdy viděl, je také převzata z “jedniček”. Kónické (kruhové) špunty ve stejném rozložení. Vzhledem k jejich kratšímu profilu vhodné i na umělé povrchy.

Nike Premier 2 - nové kopačky od Nike

Samozřejmě tady určité změny oproti první generaci jsou, jinak bychom nemohli mluvit o druhé generaci. Mezi nejviditelnější změny patří přidání ohrnovacího jazyka. Část, která se ohrnuje přes tkaničky, je z klokaní kůže. Zbylá část pod zavazováním je syntetická kůže a oproti první generaci není zespodu vystlána paměťovou pěnou, což ale ničemu nijak výrazně nevadí.

Velký přehled kopaček těch nejlepších značek

Na jazyku je suchý zip, takže při ohrnutí drží a neplandá, jako třeba u kopaček Copa Mundial. Každopádně ohrnovací jazyk nemusí být úplně pro každého. U kopaček Nike Premier 2 ale dokresluje celkovou retro siluetu. Možná není úplně efektivní, ale vypadá cool. Žejo.

Nike Premier 2 pata kopaček

Na patě nám přibyl velký nápis NIKE, který opět dodává určitý retro nádech a ke kopačkám se hodí. Kopačky Nike Premier 2 seženete v základní černo-bílé kombinaci, která nikdy nic nezkazí. Na obzoru jsou i další barevná provedení, tak se nechme překvapit.

Váha kopaček Nike Premier 2 se pohybuje kolem 240 gramů, což je zhruba stejné jako u předchozí verze. Nejsou úplně nejlehčí, ale nejsou ani extra těžké. Je to takový průměr, který se u obecně těžších kožených kopaček dá pochopit.

Kopačky jsou kožené, takže se samozřejmě časem trochu roztáhnou, s tím je potřeba počítat. Tak jako tak, kopačky Nike Premier II mají trochu nestandardní číslování. Jsou o půl čísla menší. Pokud kupujete, vemte o půl čísla větší.

Nike Premier 2 - podrážka

K dostání jsou v FG verzi pro přírodní travnaté a umělé povrchy, v SG verzi pro měkké přírodní povrchy a SG PRO Anti Clog verzi pro blátivé a mokré povrchy (Nike Anti Clog technologie).

Nike Premier 2 – vyplatí se?

Nike Premier 2 jsou vzhledem ke své ceně jedny z nejlepších a hlavně nejdostupnějších kožených kopaček na trhu. Jestli jste nikdy kožené kopačky nevyzkoušeli a uvažujete o tom, pak jsou pro vás ideální volbou. Výborné zpracování, kvalitní materiály zajišťující dostatečný komfort, dobrá životnost, efektivní výkon a velmi příznivá cena, co víc si přát? Osobně si myslím, že než kupovat některé nižší modely ostatních značek, je lepší koupit tenhle kvalitní kousek. Určitě nebudete litovat.

 

 

Truny

Truny

Na trhu je dnes nepřeberné množství kopaček a vyznat se v nich je někdy kunšt. Rád bych na tomto webu sdílel recenze a články, které by snad mohly někomu pomoct při výběru a rozhodování. Pokud budete mít jakékoliv připomínky nebo návrhy, určitě napište!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *