Nike Anti Clog technologie – co to je a potřebuju to?

V průběhu března 2016 představila firma Nike svou novou technologii Anti Clog. Co to je a jak to funguje?

Co je Anti Clog technologie?

Určitě to znáte. Podzim nebo zima. Sychravé počasí. Podmáčený terén. Bláto se vám při hře lepí na podrážky a vy si připadáte, jako když hrajete v lyžákách.

Tuna bahna na kopačkách není žádný luxus. Kopačky jsou těžké, špatně se v nich běhá, podkluzují, nezabírají, když to nejvíce potřebujete. Navíc čistit kopačky po zápase nebo tréninku taky není žádná hitparáda.

A proto si firma Nike řekla, že je na čase s tím něco udělat a vyvinula zcela novou technologii podrážky, která by tomu měla udělat utrum.

Technologie Anti Clog je v podstatě použití poupravených kolíků a speciální podrážky pro to, aby se bahno a jiné nečistoty na podrážce nezachytávaly a nezůstávaly tam přilepené. Na podrážce je speciální chemická látka, která se aktivuje při kontaktu s vodou a vytvoří na podrážce tenkou kluzkou vrstvu, která začne fungovat jako určitá bariera a nedovolí nečistotám se na kopačce zachytit.

Funguje nejlépe za mokra

Anti clog technologie funguje nejlépe za mokra. Aby se celý systém aktivoval, je potřeba, aby byla na hracím povrchu voda.

Od firmy Nike je to určitě parádní tah a skvělá inovace. Je to taková ta věc, o které si řeknete:„ Proč to sakra nevymyslel někdo už dávno“.

V současné době seženete s touto technologií zatím jen kopačky Hypervenom Phantom II, Magista Obra a Tiempo Legend VI. Všechny samozřejmě v SG (soft ground) verzi, tedy verzi pro měkké přírodní povrchy, kde se voda vyskytuje nejčastěji.

Zkus taky:
Jak se starat o kopačky

Uvidíme, u kterých dalších kopaček se této technologie dočkáme, a jestli se stane standardem u všech top modelů firmy Nike. Bude opravdu fungovat a bude opravdu přínosem? Našlápnuto má dobře. Nechme se překvapit.

Obrázky kopaček Nike Tiempo Legend VI, Hypervenom Phantom II a Magista Obra s anti-clog technologií.

Zdroj obrázků: Nike.com

Ohodnoť článek.

Hodnocení 0 / 5. Hlasovalo: 0

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo