Co je a jak funguje Nike Anti Clog technologie

V průběhu března 2016 představila firma Nike svou novou technologii Anti Clog. Co to je a jak to funguje?

Co je Anti Clog technologie

Určitě to znáte. Podzim nebo zima. Sychravé počasí. Podmáčený a blátivý terén. Bláto se vám při hře lepí na podrážky a vy si připadáte, jako když hrajete v lyžákách. Tuna bahna na kopačkách není žádný luxus. Kopačky jsou těžké, špatně se v nich běhá, podkluzují, nezabírají, když to nejvíce potřebujete a čistit je po zápase nebo tréninku taky není žádná hitparáda. Problém, který se chtě nechtě týká prostě každého. A proto si firma Nike řekla, že je na čase s tím něco udělat a vyvinula zcela novou technologii podrážky, která by tomu měla udělat utrum. Technologie Anti Clog je v podstatě použití poupravených kolíků a speciální podrážky pro to, aby se bahno a jiné nečistoty na podrážce nezachytávaly a nezůstávaly tam přilepené. Na podrážce je speciální polymer, který se aktivuje při kontaktu s vodou a vytvoří na podrážce tenkou kluzkou vrstvu, která začne fungovat jako určitá bariera a nedovolí nečistotám se na kopačce zachytit.

Funguje nejlépe za mokra

Jak už jsme zmínili výše a jak hlásá každá krabice od kopaček s anti clog technologií – funguje nejlépe za mokra. Zkrátka vždy, když je na přírodním povrchu voda, která celý systém aktivuje.

 

Od firmy Nike je to určitě parádní tah a skvělá inovace. Je to taková ta věc, o které si řeknete, proč to sakra nevymyslel někdo už dávno. V současné době seženete s touto technologií zatím pouze kopačky Hypervenom Phantom II, Magista Obra a Tiempo Legend VI všechny samozřejmě v SG (soft ground) verzi, tedy verzi pro měkké přírodní povrchy. Uvidíme, u kterých dalších kopaček se této technologie dočkáme a jestli se stane standardem u všech top modelů firmy Nike. Bude opravdu fungovat a bude opravdu přínosem? Našlápnuto má hezky. Nechme se překvapit.

Pokud máte vlastní zkušenost s touto technologií, určitě se podělte v komentářích. Díky!

Zdroj obrázků: Nike.com

Truny

Truny

Na trhu je dnes nepřeberné množství kopaček a vyznat se v nich je někdy kunšt. Rád bych na tomto webu sdílel recenze a články, které by snad mohly někomu pomoct při výběru a rozhodování. Pokud budete mít jakékoliv připomínky nebo návrhy, určitě napište!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *