Adidas X 17 – opravdu nová řada, nebo jen drobný facelift?

Nová řada kopaček adidas X 17 je již třetí generací kopaček adidas X, která přesně po roce nahrazuje předchozí genereaci X 16. Co nového přináší a vyplatí se do nich investovat?

Adidas X 17 – představení

Nová řada kopaček se už nejmenuje adidas X Purechaos (jako předchozí verze 16), ale nově nese název adidas X 17 Purespeed. Z chaosu jsme se posunuli k rychlosti a je to asi ta největší změna, kterou kopačky prodělaly.

No joke! Nová řada kopaček adidas X 17 doznala oproti předchozí řadě adidas X 16 víceméně jen drobných – kosmetických změn. Od firmy adidas, která neustále hlásá, jak revoluční jejich kopačky jsou, je to tak trochu s podivem.

Kde koupit?

Adidas X 17+ Purespeed

Kopačky Adiadas X 16+ Purechaos patřily k jedněm z nejlepších kopaček (ne-li vůbec nejlepší) adidas minulého roku. Klucí v adidas to moc dobře vědí a proto se u modelu adidas X 17+ Purespeed nepouštěli do nějakých větších akcí a na novém modelu udělali jen několik ne moc výrazných změn.

Kopačky stále mají tkaničky, které jsou schované pod vrchní vrstvou a to je dobrá zpráva, protože tak máme možnost si kopky přitáhnout nebo povolit přesně tak, jak potřebujeme. Na celém svršku od paty až ke špičce kopačky je NSG technologie a celý svršek kopačky je velmi hladký.

Uvnitř kopačky je stále stejná podšívka, jen o něco tenčí. To, že je tam méně materiálu, dělá kopačky tenčí a lehčí, což se projeví hlavně lepším konktaktem s balonem. Podrážka zůstává stejná, jako u přechozího modelu X16 i co do rozmístění špuntů.

Není to asi to nejlepší, co momentálně firma adidas nabízí (lepší najdeme u nového sila adidas Nemeziz), jde ale o stále kvalitní Sprintframe podrážku, která svou práci odvede výborně.

Všechny kopačky v celé řade adidas X 17 jsou FG/AG, takže je můžete směle využít jak na přírodní trávě tak na umělce, což je určitě výhoda. Nevýhodou pak může být trochu vyšší cena.

Kopačky adidas X 17+ Purespeed budou stále patřit k tomu nejlepšímu, co firma adidas nabízí. Je jen trochu škoda, že nebylo zapracováno trochu více změn, což by člověk od nové řady tak trochu očekával.

kopačky Adidas X 17+ Purespeed

Adidas X 17.1

Druhý top model celé řady, který je až na několik málo drobných změn skoro stejný jako předchozí model adidas X 16.1. Svršek kopaček je mírně odlišný, ale jsou použity téměř stejné materiály. Podrážka je na chlup stejná, jako u modelu předchozí generace.

Firma adidas tvrdí, že je na kopačkách použita také NSG technologie. Vzhledem k tomu, že u starších modelů je NSG technologie viditelná jako drobné malé tečky, u tohoto modelu tak viditelné nejsou. Je tak otázkou, jestli tomu tak doopravdy je. Firma adidas je u popisů svých modelů vždy trochu “zmatená”.

I tady najdeme Spritframe podrážku s klasickým rozmístěním špuntů. Kopačky se dají opět použít na FG i AG povrchy.

Adidas X 17.1

Adidas X 17.2

Největším rozdílem oproti modellu X 16.2 je materiál svršku kopačky, který je zde lepší a dokonce je i lepší, než u modelu X 17.1, což je trochu podivuhodný. Materiál je opravdu krásně měkký. Uvidíme, jestli bude tenhle materiál použit i u následujích verzích modelu X 17.2.

Bohužel už tady nenajdeme Spritframe podrážku (jako vyšší modely), ale jen klasickou TPU podrážku. Kopačky jsou tak mnohem těžší a méně flexibilní až skoro tuhé. Nemají vnější zpevnění paty, které má Spritframe podrážka, ale mají patu zpěvněnou zevnitř – vnitřní plastovou výstelkou.

Opět by zde měla být NSG technologie, ale je těžko říct, jestli tomu tak doopravdy je. Kopačky by nebyly špatné (co se týče materiálu svršku kopačky, tak by byly velmi dobré), kdyby vše nekazila neforemná a těžká TPU podrážka.

kopačky Adidas X 17.2

Adidas X 17.3

Firma adidas tvrdí, že je svršek stejný, jako u všech vyšších modelů, což je nesmysl a dost dobře nechápu, proč firma adidas takhle klame. Nebudeme chodit kolem horké kaše a rovnou si řekeneme, že tenhle model prostě není moc dobrý. Za cenu, kterou za ně zaplatíte, seženete určitě lepší kopačky (doporučuji například Nike Hypervenom Phelon 3).

Kopačky celkově vypadají dost levně a levné je i zpracování. Co je na tomto modelu (jediné) dobré, je podrážka, která je překvapivě lepší než u modelu 17.2. Je lehčí a mnohem více pružná než u modelu 17.2.

Design je stejný, jako u modelu X 16.3. Svršek kopačky je z levnějšího TPU materiálu a celkový pocit a dojem z kopaček je takový “levný”.

kopačky Adidas X 17.3

Adidas X 17.4

Nejlevnější model z celé řady. Jde především o dětské kopačky. Ceně samozřejmě odpovídá také kvalita, což jak si určitě domyslíte, není žádná sláva. Nemají žádnou ponožku u kotníků, mají tlustší syntetický svršek a klasickou TPU podrážku. S vyššími modely mají kromě designu jenom pramálo společného. Firma adidas nikdy neměla moc dobré nižší modely ve svých řadách, o těch nejnižších ani nemluvě.

kopačky Adidas X 17.4 FG

Celou novou řadu kopaček adidas X 17 můžete koupit již v několika barevných provedních. Oproti předchozí generaci X 16 doznala celá nová řada X 17 jen drobných – spíš kosmetických změn. Určitě by se vyplatilo investovat do top modelů celé řady, o nižších modelech zase tak přesvědčený nejsem. Za ceny, které se pohybují u nižších modelu, se dají sehnat na trhu určitě lepší kopačky.

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení 0 / 5. Hlasovalo: 0

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo