SROVNÁNÍ: Adidas X 17+ Purespeed vs Adidas X 17.1

Kopačky Adidas X 17+ Purespeed nebo kopačky Adidas X 17.1. Které jsou lepší?

[mks_col]
[mks_one_half]
kopačky Adidas X 17+ Purespeed

Kopačky Adidas X 17+ Purespeed

podrobná recenze

Kopačky Adidas X 17+ Purespeed jsou top modelem celé řady kopaček Adidas X 17. V čem jsou jejich přednosti?

Svršek kopačky

Svršek kopačky je ze syntetického materiálu. Ten je příjemně měkký a má ideální tloušťku pro výborný kontakt s balonem. V porovnání se syntetickým materiálem u kopaček 17.1 je mnohem lepší – měkčí a flexiblinější. Kopačky mají skryté zavazování pod vrchní syntetickou vrstvou, takže plocha pro kontakt s balonem je téměř dokonale rovná a čistá. Na svršku syntetického materiálu kopaček je použita také NSG technologie. Kvalita materiálu svršku u kopaček 17+ Purespeed vyhrává na plné čáře.

Zavazování

Kopačky mají pod vrchní syntetickou vrstvou skryté zavazování, které je připevněno na vnitřní elastické pletené ponožce. Díky tomu, že jsou tkaničky schovány pod svrchní vrstvou, je kontakt s balonem mnohem čistší. Když kopačky zavážete, vnitřní pletená ponožka se stáhne a nohu v kopačce pevně ukotví. Malou nevýhodou je, že si tkaničky můžete utáhnout jen celé najednou. Nejde to “patro po patře”, protože se k nim prostě nedostanete.

Vnitřek kopačky

Největší část vnitřku kopačky tvoří vnitřní pletená ponožka, na které jsou připevněny seshora tkaničky. V porovnání s kopačkami 17.1 mi přišly 17+ mnohem pohodlnější i když trochu těsnější právě díky vnitřní kompresní pletené ponožce. Vložky uvnitř obou kopaček jsou v podstatě stejné, ničím okouzlující, ale čistě funkční.

Podrážka

Použita je kvalitní Sprintframe podrážka s ne až tak agresivním rozložením různě tvarovaných lisovaných špuntů. Kopačky lze využít jak na FG tak i AG povrchy. Na podrážce je tenký povlak, který se časem může postupně sedřít, na což upozorňuje sama firma Nike malou samolepkou na kopačkách. Je to malé mínus, ale na výkon ani funkci kopaček to nemá žádný vliv.

Váha

Kopačky ve velikosti EUR 43 1/3 váží 209 gramů a jsou o něco lehčí než konkurent.

Cena

Jedná se o top model celé řady a odpovídá tomu samozřejmě i cena. Vzhledem k použitým materiálům, celkovému zpracování a s ohledem na podobné kopačky ve stejné  kategorii, je to cena odpovídající – i když určitě ne nejlevnější. Za tu cenu ale dostanete opravdu kvalitní kopačky. Z celé nabídky značky Adidas určitě jedny z mála těch nejlepších.

[/mks_one_half]
[mks_one_half]
kopačky Adidas X 17.1

Kopačky Adidas X 17.1

podrobná recenze

Kopačky Adidas X 17.1 jsou v pořadí druhým “nejlepším” modelem řady Adidas X 17.

Svršek kopačky

Svršek kopaček je ze syntetického materiálu, který není zas až tak flexibilní a měkký jako u modelu 17+. V porovnání s kopačkami 17+ mi přišel mnohem víc tuhý a působil na mě dost uměle až plastově. Ten materiál není špatný, to určitě ne. Ale v porovnání s vyšším modelem je tam ten rozdíl hodně znát. Na kopačkách by měla být použita NSG technologie, i když není moc dobře vidět. Drobné tečky (tak jak NSG technologie dodnes vypadala) tady vůbec nejsou.

Zavazování

Oproti modelu X 17+ je tady zavazování klasické a není v podstatě ničím moc zvláštní. Místo dírek jsou tkaničky provléknuty malými nylonovými poutky. Jako výhoda oproti vyššímu modelu může být to, že si kopačky můžete dotáhnout nebo povolit postupně – je k nim lepší přístup. Naopak při kontaktu s balonem člověk nemá na kopačce tak čistý povrch jako se skrytými tkaničkami u X 17+.

Vnitřek kopačky

Vnitřek kopačky je vystlán semišovou podšívkou, která je celkem pohodlná. Je to sice další kus materiálu, který je postaven mezi vaší nohu a balon, ale nadruhou stranu to zvyšuje komfort v kopačce. Vložky uvnitř obou kopaček jsou v podstatě stejné, ničím okouzlující, ale čistě funkční.

Podrážka

Použita je taky kvalitní Sprintframe podrážka s ne až tak agresivním rozložením různě tvarovaných lisovaných špuntů. Kopačky lze využít jak na FG tak i AG povrchy. V tomto směru jsou na tom oboje kopačky stejně. Na rozdíl od modelu 17+ ale není podrážka potažena tenkým povlakem.

Váha

Kopačky ve velikosti EUR 43 1/3 váží 220 gramů. Jsou tak zhruba o 10 gramů těžší než konkurent 17+ Purespeed. Zanedbatelný rozdíl.

Cena

Vzhledem k tomu, že se jedná o nižší model řady Adidas X, je cena samozřejmě také lepší. I tak si myslím, že s přihlédnutím k použitým materiálům a celkovému zpracování by cena mohla být i o něco nižší.

[/mks_one_half]
[/mks_col]

A kdo tedy vyhrál? U mě to na plné čáře vyhrávají kopačky Adidas X 17+ Purespeed. I přes vyšší cenu nabízejí o trochu kvalitnější zpracování, lepší materiály a jsou mnohem pohodlnější.

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení 0 / 5. Hlasovalo: 0

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo