Puro Fenomeno – fenomenální Neymarovy kopačky

Puro Fenomeno jsou v pořadí druhé kopačky slavného fotbalisty Neymara. Potom co nedávno představil své první vlastní kopačky Mercurial Vapor – Written in the Stars se dočkal dalších. Na závěr letošního roku představil kopačky Nike Mercurial Vapor XI tentokrát s názvem Puro fenomeno (čistý fenomén).

Puro Fenomeno – o čem to je?

Kopačky Nike Mercurial Vapor XI Puro fenomeno NJR jsou kopačky dvou tváří. Inspirují se hned dvěma okamžiky ve fotbalové historii. Přesněji v brazilské fotbalové historii.

Vnější strana kopačky svými barvami odkazuje na úplně první kopačky Mercurial, které před více než 20 lety oblékl slavný brazilec Ronaldo na Mistrovství světa ve fotbale 1998. Ronaldo, přezdívaný také jako “O Fenômeno” (fenomén), se tenkrát stal nejlepším hráčem turnaje a vzhlíželi k němu děti z celého světa. Jeho kopačky chtěl mít tenkrát každý včetně tehdy šestiletého Neymara.

Mercurial Vapor Ronaldo 1998

Puro Fenomeno – jak vypadají?

Proto je na nových Neymarových kopačkách vnější strana v chromově šedé a modré barvě. Stejně tak tady najdeme i “vlnku”, která se táhne od paty kopačky až ke špičce. Další shodou je znak Nike, který je designován stejně jako na kopačkách z roku 1998 (u klasických kopaček Vapor se znak Nike táhne až na špičku kopačky). Porovnejte sami.

Naopak vnitřní strana nových Nemyarových kopaček se inspiruje jeho vlastním slavným okamžikem, kdy ve svých 18 letech poprvé nastoupil za národní tým Brazílie. Tenkrát měl na sobě kopačky Mercurial Superfly II, ve kterých dal také svůj první gól za nároďák. Jak je vidět z obrázků, na starých kopačkách Superfly II najdeme tenké čáry, které se rozbíhají od paty dopředu. Stejný design najdeme při bližším pohledu i na nových kopačkách Nike Mercurial Vapor XI Puro fenomeno NJR.

Zkus taky:
Adidas Turbocharge Pack – trochu nesourodá kolekce

Na vnitřní straně kopaček najdeme v horní části pod tkaničkami také nápisy “Alegria” na jedné a “Ousadia” na druhé kopačce. V portugalštině tyhle výrazy znamenají radost a odvaha. Měly by být v souladu s radostným a odvážným stylem hry, pro který je Neymar znám.

Uvnitř kopačky je na vložce Neymarovo logo a stejné logo najdeme i na patě obou kopaček.

Puro Fenomeno – jaké jsou?

Po technické stránce se kopačky příliš neliší od klasických kopaček Nike Mercurial Vapor XI s jednou jedinou výjimkou. Pro to, aby mohli designeři boty upravit podle historických předloh, museli na nových kopačkách Mercurial Vapor Puro fenomeno NJR vypustit velkou část speedribs (vystouplé pruhy na svršku kopačky). Tím se staly kopačky trochu měkčími a ještě o něco pružnějšími.

Nike Mercurial Vapor XI NJR

První Neymarovi kopačky Written in the Stars byly k dostání ve všech modelech Mercurial. Kopačky Puro Fenomeno budou k dostání také ve všech variantách kromě nejvyššího modelu celé řady – Superfly. Sám Neymar nosí „nižší“ model bez ponožky Vapor, takže je celkem logické, že Nike se rozhodla model Superfly vypustit. Věřím, že by se určitě našli i ti, kteří by model Superfly v tomto provedení uvítali. Holt smolík.

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení / 5. Hlasovalo:

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo