Nike Mercurial Vapor 11 Neymar – Written in the Stars

Aktualizováno 3. 9. 2022

Tak se dočkal, kluk ušatá. Potom co minulý rok přesedlal Neymar ze sila Nike Hypervenom na silo Nike Mercurial, se mu letos dostalo od firmy Nike výsady nosit své nové “vlastní” kopačky s názvem Nike Mercurial Vapor 11 Neymar – Written in the stars. Jak vypadají a jaké jsou?

Nike Mercurial Vapor 11 Neymar – design

Neymar patří momentálně k jedněm z nejlepších fotbalistů na této planetě a dobře je si toho vědoma i firma Nike. Proto nelenila a představila zbrusu nové kopačky, které nesou jméno právě tohoto fotbalového génia, kterému patří budoucnost.

neymar

Stejně jako například u kopaček Mercurial Superfly V Cristiana Ronalda i kopačky Mercurial Vapor 11 Neymar mapují a srhnují důležité okamžiky v životě tohoto fotbalisty. Barva Kopaček je inspirována barvami na brazilské vlajce. Modrou, žlutou až žlutě zelenou a stejně jako na brazilské vlajce i tady jsou hvězdy. 5 hvězd vedle sebe symbolizuje 5 titulů mistrů světa brazilského národního týmu. Pro hvězdného fotbalistu hvězdné kopačky, proto také “written in the stars”.

Nike Mercurial Vapor 11 Neymar

Na kopačkách najdeme údaje, které se vážou k jeho osobnímu životu i fotbalové kariéře. Těch údajů je celá řada a kopačky jsou jimi doslova zaplněny. Mezi nimi například:

 • datum jeho prvního góu za národní tým Brazílie proti USA 10.8.2010 kdy mu bylo pouhých 18 let
 • triumf na letních olympijských hrách 2016 v Rio de Janeiru
 • datum Neymarova narození 2.5.1992 a jeho nejvyšší dosažená rychlost 34,7 km/h
 • datum narození jeho milované sestry Raffael 11.3.1996
 • datum narození jeho syna Lucca 24.8.2011
 • jeho první gól proti Realu Madrid 26.10.2013
 • gól ve finále ligy mistrů z roku 2015
 • jeho 100. gól v kariéře v den jeho 20. narozenin
 • nebo jeho legendární gól proti Villarealu 8.11.2015 (viz video níže)
Zkus taky:
TOP 6: Nejlepší kopačky bez tkaniček (2023)

Jednotlivé góly jsou na kopačkách označeny přesným datem, zápasem i minutou, ve které gól padl a navíc také linií (bílou čárou), která vyznačuje celou akci nebo trasu balonu, než se dostal k Neymarovi (na kopačkách označen číslem 11 v kroužku – číslo jeho dresu) a jeho zakončení. Celý tenhle design vypadá jako pomyslné souhvězdí.

Všechny tyhle drobné detaily jsou na kopačkách vyobrazeny poměrně malé, takže z dálky nejsou příliš vidět a nijak nekazí celkový design, naopak vypadají skvěle a skvěle vypadají i kopačky samotné.

Technická stránka kopaček

Po technické stránce se kopačky Nike Mercurial Vapor 11 Neymar v podstatě vůbec neliší od klasických kopaček Nike Mercurial Vapor 11. Stejné materiály, stejné vyhotovení. Kopačky jsou super lehoučké (170 gramů), z tenkého Teijin materiálu, velmi těsné se super agresivní podrážkou. Celou recenzi kopaček Nike Mercurial Vapor 11 najdeš tady.

Kromě modelu Mercurial Vapor 11 jsou k dostání také ostatní modely z celé řady Mercurial včetně top modelu Mercurial Superfly V, takže pokud máš o kopačky zájem, můžeš koupit i levnější model. Kopačky Mercurial Neymar jsou o něco dražší, než klasické modely z řady Mercurial.

 • Nike Mercurial Superfly V Neymar (s ponožkou)
 • Nike Mercurial Vapor XI Neymar (bez ponožky)
 • Nike Mercurial Veloce III Neymar (bez ponožky)
 • Nike Mercurial Victory VI DF Neymar (s ponožkou)
 • Nike Mercurial Victory VI Neymar (bez ponožky)

Zdroj obrázků – nike.com

Ohodnoť článek.

Hodnocení / 5. Hlasovalo:

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Truny
Truny

Od roku 2016 pro vás sleduju, co se kde šustne ve světe fotbalových kopaček. Mějte přehled a neztrácejte zbytečně čas. Novinky, recenze, tipy, zajímavosti.

Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo