Nike Tiempo Legend 7 – nejlepší kožené kopačky?

Aktualizováno 22. 8. 2022

Nové kopačky Nike Tiempo Legend VII jsou bez nadsázky jedny z nejpropracovanějších kožených kopaček současnosti. Oproti úspěšné a oblíbené verzi Tiempo Legend 6 přináší celou řadu novinek a vylepšení a rodinu kopaček Tiempo Legend posouvají úplně novým směrem.

Kůže a Flyknit

Kopačky Nike Tiempo si vždy zakládaly na pohodlí a perfektním zpracování, které nabízelo jedinečný konktakt s balonem díky kvalitním materiálům, jako je klokaní kůže. Nejinak je tomu i u nové řady Legend 7 a navíc je tady mnoho dalších vychytávek. Nové Legendy jsou velice svěžím kouskem na trhu kopaček. Celá recenze tady.

Jednou z nejvýraznějších inovací je spojení koženého a “pleteného” Flyknit materiálu. Zatímco přední část kopačky (zhruba od poloviny dopředu) je z velmi kvalitní a měkké klokaní kůže, jazyk a zadní část kopačky (zhruba od poloviny dozadu) je z Flyknit materiálu.,

Kde koupit?

Přední kožená část na sobě díky vnitřní konstrukci nemá vůbec žádné švy, takže poskytuje dokonale čistý prostor pro kontakt s balonem. Zadní část z Flyknit materiálu dokáže pevně a přitom bezpečně ukotvit nohu v kopačce. Je flexibilní, prodyšná a skvěle drží tvar kopačky i díky Flywire provázkům.

Zapojení technologie Flywire provázků je u kopaček Tiempo další novinkou. Najdeme ji v horní části zavazování (poslední tři dírky zavazování). V momentě kdy si zavážete kopačky se provázky  stáhnou a zpevní zadní Flyknit část kopaček, takže noha bude perfektně sedět.

Nike Tiempo Legend 7 skica seshora

Jazyk z Flyknit materiálu je celkem těsný a opět napomáhá lepšímu usazení nohy v kopačce. Určitě parádní věc. I díky použití Flyknit materiálu se podařilo snížit celkovou váhu kopaček oproti předchozí verzi Tiempo Legend 6 o krásných 22% a to už je prostě znát.

Jako všechny top modely firmy Nike i kopačky Tiempo Legend 7 mají na svršku ACC technologii.

Vnitřní konstrukce

Přední část kopačky je z klokaní kůže a jak je vidět z obrázků, má na sobě texturu v podobě “vystouplých pruhů”. Tyhle vystouplé pruhy nebo “vlny” má na svědomí vnitřní konstrukce. která je pod samotnou kůží.

Zkus taky:
Jak vybrat kopačky – podrobný návod krok za krokem

Tahle vnitřní konstrukce je pevná pěnová vrstva (na obrázku označená 2), která zpevňuje vnější koženou vrstvu (na obrázku 1). Pěnová konstrukce drží pohromadě díky tenké nylonové vrstvě (na obrázku 3) a pod ní je ještě jedna tenká vrstva Fit-Mesh materiálu.

Fit-Mesh materiál je další novinkou. Jde o materiál, který napomáhá tomu, že se přední kožená část kopaček nebude příliš nebo až moc roztahovat. Celý systém Fit-Mesh vrstvy funguje na principu “čím víc tlaku na vrstvu vynaložíš, tím pevněji vrstva sevře nohu v kopačce“.

Nike Tiempo Legend 7 skica vnitřní kostrukce

Všechny tyhle vrstvy dohromady vyztužují a zpevňují celou kopačku aniž by nějak výrazně znepříjemňovaly kontakt s balonem. Určitě hodně zajímavé a efektivní řešení. (Pro zvětšení obrázku na něj klikni).

Uvnitř kopačky najdeme plně vyjímatelnou vložku, která se neliší od předchozí u verze Tiempo Legend 6. Takže v pohodě. Pata kopačky je hodně důkladně a hlavně perfektně vystlána. Pohodlí zajištěno.

Nová podešev Nike Hyperstability

Další skvělou novinkou u modelu Tiempo Legend 7 je použití nové Nike Hyperstability podešve (podrážky). Celý systém Hyperstability je designován pro rychlé a efektivní změny směru. Celá podešev je o celých 60 gramů lehčí, než u koapček Tiempo Legend 6. Takže určitě krok správným směrem.

Nike Tiempo Legend 7 skica podrážka zadní část

Zajímavá je taky kombinace hned třech druhů lisovaných kolíků. V zadní části najdeme dva véčkovité a dva čepelovité pro maximální záběr. V přední části hlavně kónické (kuželovité/kruhové) pro lepší manévrovatelnost. Hodně dobrý mix.

Nike Tiempo Legend 7 skica podrážka

Kopačky celkově váží kolem 200 gramů v závislosti na vybrané velikosti. Na kožené kopačky je to velmi, velmi dobrá váha. Ve stejné váhové kategorii bychom našli další topmodely jako například Mercurial Superfly 5, Magista Obra 2 nebo Hypervenom Phantom 3 DF.

Tiempo Legend 7 – koupit nebo ne?

I přes všechny ty novinky zůstávají nové kopačky Nike Tiempo Legend 7 věrny své tradici a kořenům. Jako jedny z mála nemají verzi s ponožkou u kotníků a stále jsou svým koženým zpracováním zaměřeny hlavně na pohodlí a skvělý kontakt s balonem.

Kde koupit?

Nově zapracované vychytávky dělají z kopaček Tiempo Legend 7 jedny z nejvíce technologicky propracovaných kožených kopaček na trhu. V podstatě jim není co vytknout. Svělá práce od Nike!

Ohodnoť článek.

Hodnocení 0 / 5. Hlasovalo: 0

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Truny
Truny

Od roku 2016 pro vás sleduju, co se kde šustne ve světe fotbalových kopaček. Mějte přehled a neztrácejte zbytečně čas. Novinky, recenze, tipy, zajímavosti.

Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo