Nike Mercurial Superfly CR7 – kapitola 4.

Aktualizováno 3. 9. 2022

Firma Nike tento týden vypustila nové kopačky ze série CR7, která mapuje jeho fotbalovou cestu na vrchol. Každý model v sérii připomíná jeden z výrazných momentů v Ronaldově fotbalovém životě. Tyto kopačky jsou v sérii 4. z celkových 7 a jsou názvány Nike Mercurial Superfly CR7 chapter 4: Forged for Greatness. V čem přesně se 4. model inspiroval a co nám připomíná?

Po 3. kapitole s názvem Discovery, která v druhé polovině loňského roku představila kopačky Nike Mercurial Superfly CR7 chapter 3: Discovery, tu máme další v pořadí již 4. model série kopaček Cristiana Ronalda a tentokrát se kopačky inspirují v Ronaldově působení ve slavném klubu Machester United.

12. srpna roku 2003 přicestoval tehdy 18letý Cristiano Ronaldo do Manchesteru, aby se připojil ke svému novému týmu. Očekával, že stejně jako ve svém předchozím klubu, i tady oblékne dres s číslem 28. Byl ale hodně překvapen, když po něm sir Alex Ferguson chtěl, aby si nově vzal dres s číslem 7, které před ním v MU oblékala samá slavná jména.

Ronaldo na hřišti hodně rychle dokazoval, že si toto číslo plně zaslouží a svými výkony přispěl k zisku hned 3 po sobě jdoucích titulů v lize a v roce 2008 získal svůj první zlatý míč, ocenění pro nejlepšího fotbalistu světa. V Manchesteru United se Ronaldo zdokonalil nejen ve svých herních schopnostech, ale také v celkové fyzické zdatnosti. Stal se z něj opravdový fotbalista se vším všudy.

Právě tenhle přerod ze stále ještě mladého a ne až tolik zkušeného hráče v hotového fotbalistu se vším všudy a jeho změna dresu z čísla 28 na číslo 7, byly insiprací k vydání tohoto již 4. modelu kopaček Nike Mercurial Superfly CR7 chapter 4: Forged for Greatness.

Zkus taky:
Jak poznám, že mám široká chodidla?

Design připomíná barvu kujného železa, které je tvarováno do výsledné podoby. Oranžová barva roztaveného železa na podrážce, která postupně přechází do kovových tónů připomíná právě toto Ronaldovo zformování. Logo CR7 na vnější straně má zvýrazněné číslo 7 (oproti písmenům CR), které připomíná jeho přechod k číslu 7. Na patě pak najdeme římskými číslicemi XXVIII (číslo 28), kde jsou zvýrazněny číslice VII (číslo 7).

Po technické stránce se kopačky nijak neliší od klasického modelu Mercurial Superfly V, ale designem patří k jedněm ze zatím nejlepších. Dostupné jsou v také v modelu Mercurial Vapor XI a jako sálovky.

Ohodnoť článek.

Hodnocení 5 / 5. Hlasovalo: 1

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo