TOP 3 odolné kopačky, které vydrží (2022)

Aktualizováno 24. 4. 2023

Štve vás, že se vám kopačky po půl roce rozpadnou a musíte kupovat nové? Začne se vám už po pár zápasech a trénincích odlepovat podrážka nebo trhat svršek kopačky? Možná je na čase vyzkoušet nějaké odolné kopačky. Tyhle patří mezi ty nejlepší.

TOP 1

mizuno morelia 2 odolné kopačky

Mizuno Morelia II

Přibližná cena: 7000 Kč

Kterékoliv kopačky od Mizuno koupíte, nikdy neuděláte chybu. Prvotřídní zpracování.

TOP 2

odolné kopačky adidas Copa Mundial

adidas Copa Mundial

Přibližná cena: 3000 Kč

Léty prověřená klasika. Nestárnoucí Mundialky nabízí skvělé zpracování a dlouhou životnost.

TOP 3

adidas predator edge 1

adidas Predator Edge .1

Přibližná cena: 5000 Kč

Poslední generace kopaček adidas Predator nabízí robustnější zpracování, které něco vydrží.

Nejodolnější kopačky:

Co má vliv na životnost kopaček

Životnost kopaček závisí především na tom:

  • jak často kopačky používáte
  • jak se o kopačky staráte

Jak často kopačky používáte

Jak dlouho by měly kopačky vydržet? To je otázka. Závisí to především na tom, jak často je používáte a jakou úroveň kopaček koupíte.

Řekněme, že trénujete dvakrát týdně a o víkendu hrajete jeden zápas. To by odpovídalo 12-15 opotřebením za měsíc. Pokud to vynásobíte šesti měsíci, dostanete se někam na 72-90 opotřebení. Když budeme počítat, že trénink i zápas má v průměru 90 minut, dostaneme se někam k 108-135 hodinám celkového používání za půl roku.

To je spousta času na jeden pár bot. Naprosto chápu frustraci z toho, že pár kopaček za 5000 Kč nevydrží déle než 6 měsíců, ale to je upřímně maximum, které můžete od celé řady současných modelů očekávat.

Vemte v úvahu všechny možné i nemožné polohy a situace, do kterých se kopačky v průběhu hry dostanou, počasí, ve kterém je používáte a další okolnosti. Dostávají celkem zabrat. Samozřejmě pokud se vám kopačky začnou rozpadat po 10-20 použitích, je to jiný příběh a vyplatí se je reklamovat.

Jak se o kopačky staráte

Hodně dělá i to, jak se o kopačky staráte. Pokud k nim budete přistupovat jako k něčemu, co po zápase sbalíte do tašky a vyndáte zase až za týden, životnost jim tím neprodloužíte. Naopak, pokud se o ně budete starat alespoň trochu, budou vám (a vaší peněžence) dělat radost delší dobu.

Odolné kopačky

Dnešní kopačky jsou v první řadě výkonnostním produktem. Hraje se především na váhu, design a různé serepetičky kolem. Odolnost bývá často až druhořadá. Bohužel.

I přesto ale na trhu najdete modely, které vydrží opravdu hodně. Jo. Často nepatří mezi ty nejkrásnější, výkonnostně nejlepší a v některých případech ani nejlevnější, ale zato jsou kvalitně zpracované a můžete se na ně spolehnout.

Jasně, inovativní technologie u nejnovějších kopaček jsou působivé, ale většina z nás dá stejně většinou přednost něčemu odolnému s delší životností.

Kopačky, které najdete v tomto článku, patří mezi ty s nejdelší životností. Jsou kvalitně zpracované a uživatelé na diskuzních fórech si na ně nestěžují buď vůbec, nebo jen velmi málo.

Samozřejmě jako u všeho i u kopaček můžete narazit na „vadný kus“, který bude zlobit. Je to často i o štěstí, nebo spíš smůle. Každopádně těch problémů by uvedené modely měly dělat opravdu jen minimálně.

Pokud hledáte spolehlivé a odolné kopačky, zkuste některé z těchto…


Mizuno Morelia II (nebo kterákoliv jiná Mizuna)

mizuno morelia 2 odolné kopačky

více barevných variant, orientační cena: 7000 Kč

Hned první kousek nepatří mezi ty nejlevnější, ale má to své důvody. Kopačky Mizuno Morelia 2 patří svým zpracováním mezi ty absolutně nejlepší kopačky na trhu. Jsou velice jednoduché, a i proto na nich není moc co zkazit. Kvalitní klokaní kůže na svršku s dvojitým prošíváním je úžasná, pohodlí extrémní.

Podrážku spojuje se zbytkem kopačky několik extra nýtů (3 vpředu a 3 vzadu), které zaručují, že se podrážka jen tak neoddělí. V podstatě kterékoliv kopačky Mizuno koupíte, nikdy neuděláte chybu. Dalšími oblíbenými modely jsou například Mizuno Rebula nebo Mizuno Morelia NEO III Beta.


adidas Copa Mundial

odolné kopačky adidas Copa Mundial

orientační cena: 3000 Kč

Léty prověřená německá kvalita. Tyhle kopačky jsou tu s námi už několik desetiletí a jsou to vůbec nejprodávanější kopačky v historii, což svědčí o jejich oblíbenosti a hlavně kvalitě.

Na svršku kopačky najdete kvalitní klokaní kůži s dvojitými švy a stejně jako u kopaček Mizuno Morelia II i tady je podrážka zpevněna několika nýtky, takže se tak snadno neoddělí od zbytku kopačky. Kvalitní a odolné kopačky, které sice nepatří k nejlehčím a neoplývají žádnými moderními serepetičkami, ale co se týče životnosti, jsou výborné.

Recenze adidas Copa Mundial.


adidas Predator Edge .1

adidas predator edge 1

více barevných variant, orientační cena: 5000 Kč

Poslední generace kopaček adidas Predator s názvem Edge má oproti všem ostatním konkurenčním kopačkám mnohem robustnější provedení, tužší svršek a velmi pevné spojení podrážky se svrškem kopačky. Nejsou to výkonnostně úplně ty nejlepší kopačky, ale co se týká životnosti, jsou na tom velice dobře.


Čestná uznání

Mezi další kopačky, které se do TOP3 nevešly, ale rozhodně stojí minimálně za zmínku patří Diadora Brasil, Lotto Stadio OG nebo Nike Tiempo Legend.

Jaké jsou vaše zkušenosti?

Jaké máte zkušenosti vy? Které kopačky se vám osvědčily a vydržely možná víc, než jste čekali? Podělte se v komentářích, díky.

Ohodnoť článek.

Hodnocení 4.5 / 5. Hlasovalo: 14

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Truny
Truny

Od roku 2016 pro vás sleduju, co se kde šustne ve světe fotbalových kopaček. Mějte přehled a neztrácejte zbytečně čas. Novinky, recenze, tipy, zajímavosti.

Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo