Nejlepší hřejivky, chladivky a regenerační masážní přípravky pro sportovce

Masážní přípravky ve formě hřejivých, chladivých nebo regeneračních emulzí, krémů, olejů a gelů by měly patřit do výbavy každého sportovce. Jaké jsou jejich výhody a kdy je správně používat?

Co jsou masážní přípravky a k čemu slouží

Téměř jakýkoliv sport je fyzicky náročná aktivita, při které dostává tělo zabrat. Není proto od věci se postarat o to, aby bylo tělo na tuhle zátěž dostatečně připravené a po zátěži se dokázalo rychleji a lépe zregenerovat.

Pro tyhle účely se skvěle hodí hřejivé, chladivé nebo regenerační masážní přípravky, které jsou na trhu k dostání ve formě emulzí, krémů, olejů nebo gelů. Tyhle přípravky obsahují přírodní výtažky rostlin (silice), které působí na pokožku i pod pokožkou.

Můžeme je rozdělit do tří skupin, přičemž každá se hodí v jinou dobu a k trochu jiným účelům. Masážní přípravky:

  • hřejivé
  • chladivé
  • regenerační

Hřejivé masážní přípravky (hřejivky)

Hřejivky jsou ideální před sportovním výkonem (tréninkem, zápasem) a nejčastěji se používají především v chladnějším počasí (na podzim, v zimě). Obsahují přírodní výtažky jako kapsaicin, zázvor nebo skořici, které po aplikaci rozšíří cévy a zvýší tím prokrvení v dané oblasti.

V praxi to může vypadat tak, že si 20-30 minut před zápasem vmasírujete hřejivou masážní emulzi na potřebná místa (při fotbale nejčastěji přední a zadní strana stehen a lýtka), čímž se pokožka a svaly v daných místech více prokrví a udrží se delší čas v teple.

Hřejivé krémy, oleje a masážní hřejivé emulze připraví svalstvo na výkon. Navíc slouží i jako prevence svalových křečí způsobených chladem. Hřejivé masážní přípravky je možné použít i po výkonu pro regeneraci, kdy má teplo relaxující účinek.

Hřejivky jsou ideální před sportovním výkonem nejčastěji v chladnějším počasí (na podzim, v zimě). Po nanesení na potřebná místa zvýší jejich prokrvení a připraví svalstvo na výkon. Slouží i jako prevence proti svalovým křečím způsobeným chladem.

Nejlepší hřejivé masážní emulze a krémy

masážní krém

Thajský krém Namman Muay

Mezi sportovci jeden z vůbec nejoblíbenějších masážních krémů. Univerzální a se skvělými účinky.

Sportovka

Emspoma Sportovka – masážní emulze

Oblíbená hřejivá emulze od firmy Emspoma s vyváženým obsahem funkčních látek.

alpa hřejivá

Alpa – masážní emulze hřejivá

Oproti ostatním hřejivkám obsahuje navíc kreatin, který zlepšuje fyzickou kondici.

Chladivé masážní přípravky (chladivky)

Chladivé masážní emulze, krémy, oleje a gely slouží jako prevence proti zraněním a hodí se hlavně po náročném sportovním výkonu. Stejně jako hřejivky obsahují přírodní výtažky, ale jiné druhy – nejčastěji jedle sibiřská, mentol, eukalyptus, arnika nebo máta peprná.

Mají chladivý a zklidňující účinek, uvolňují a regenerují namáhané svaly. Skvělé jsou především v letních měsících, ale využít se dají kdykoliv například i na otoky a bolesti kloubů nebo svalů.

Chladivky jsou vhodné po sportovním výkonu a slouží především jako prevence proti zraněním, protože skvěle uvolňují a regenerují namáhané svaly. Ideální jsou v letních měsících.

Nejlepší chladivé masážní emulze, krémy a gely

alpa chladivá

ALPA emulze CHLADIVÁ s bylinnými extrakty

Pro uvolňující masáž po sportovním výkonu. Silice z jedle sibiřské, mentol a kreatin napomáhají prokrvení pokožky, uvolnění a regeneraci svalů.

refit ice

Refit ICE Masážní gel s mentholem

Extra silný gel s výrazným chladivým efektem. Využití: záda, svaly, klouby. Velice oblíbený u sportovců po sportovních výkonech.

konska mast sport

SwissMedicus Koňská mast SPORT chladivá

Koňská mast SPORT byla vytvořena speciálně pro potřeby sportovců k masáži svalů po sportovním výkonu.

Regenerační masážní přípravky

Regenerační masážní emulze, krémy, oleje a gely slouží k uvolnění, regeneraci, prokrvení pokožky a odstranění celkové únavy. Můžete je využívat prakticky kdykoliv a nemusí to být nutně jen po sportovním výkonu, ale i v období mezi výkony, nebo prostě jen při potřebě odbourat únavu a bolesti.

Nejlepší regenerační masážní krémy a masti

alpa hemato

Alpa Hemato rehabilitační krém

Výborný rehabilitační a regenerační krém s pronikavou vůní, který krásně prohřeje a uvolní svaly.

konopna mast

Herbamedicus koňská mast s konopím

Koňská mast pomáhá od bolesti a únavy. Dobře se nanáší a rychle se vstřebává. Dobrá pro dlouhodobé používání.

konopné mazání

Cannaderm Mentholka konopné mazání

Mentholka je vhodná pro zmírnění svalové únavy po sportu, i pro masáž pokožky při namožení.

Nemažte, masírujte

Je jedno, jestli zvolíte masážní emulzi, krém, gel nebo olej, ale je důležité je nanášet vždy na suchou pokožku a spíš než klasicky namazat je mnohem lepší vmasírovat. Pomalými krouživými pohyby vetřít přípravek do pokožky tak, aby se při tom namasírovaly i svaly pod ní.

Pozor dávejte na alergické reakce. Pokud víte, že jste na některé látky alergičtí, zkontrolujte před zakoupením i složení produktu.

Vyzkoušejte více druhů

Každý reagujeme trochu jinak na teplo a chlad. Stejný přípravek může na dva lidi působit různě, a proto je dobré vyzkoušet více druhů masážních přípravků a vybrat si pro sebe ten nejlepší. Stejně tak může každému vyhovovat trochu jiná forma – emulze, mast, olej, gel. Nebojte se experimentovat.

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení 4.8 / 5. Hlasovalo: 21

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo