ADIDAS PREDATOR 18 – nové silo kopaček Adidas

Adidas Predator 18 je nové silo kopaček, které firma adidas nedávno představila. No nové. Kopačky adidas Predator nahrazují končící silo kopaček adidas ACE, ale jsou jim v podstatě hodně podobné. Dalo by se říct, že nové kopačky jsou vlastně pokračováním kopaček adidas ACE s některými prvky ikonických kopaček adidas Predator, které známe z minulosti.

Trocha historie

Kopačky adidas Predator jsou s námi už od roku 1994 a za tu dobu se staly legendou. Nosili je hráči jako David Backham, Zinedine Zidane a další. Když se v adidas rozhodli zrušit silo adidas ACE a nahradit ho novým, dalo se čekat, že nové silo ponese název, který bude přitahovat. Pokračování ikonických kopaček adidas Predator je tak na světě.

historie kopaček Adidas Predator
kopačky adidas Predator v čase

Stejně jako v ostatních silech adidas X, Nemeziz a Copa i v novém silu adidas Predator najdeme několik modelů kopaček. Jednotlivé modely jsou odstupňovány podle kvality použitých materiálů, což se projevuje také v ceně:

  • adidas Predator 18+
  • adidas Predator 18.1
  • adidas Predator 18.2
  • adidas Predator 18.3
  • adidas Predator 18.4.

Kopačky Predator budou obouvat hráči jako Paul Pogba, Mesut Özil, Dele Alli a spousta dalších. V čem a jak moc se liší? Na jednotlivé modely se letmo kouknem trochu blíž.

Adidas Predator 18+

Kopačky adidas Predator 18+ jsou top modelem celé řady. Pokud bychom je brali jako pokračování kopaček adidas ACE, pak bychom mohli říct, že jde zatím o nejlepší provedení. Když je budeme brát jako pokračování kopaček adidas Predator, pak se poprvé v historii jedná o kopačky adidas Predator bez tkaniček. Jo. Model Predator 18+ je bez tkaniček.

Na svršku kopačky je Primeknit materiál potažený tenkou polyuretanovou vrtsvou nazvanou Controlskin. Ta zajišťuje nejlepší možný kontakt s balonem za jakýchkoliv podmínek. Protože se jedná o kopačky bez tkaniček, je potřeba nohu v kopačce pořádně ukotvit. Tohle ukotvení zajišťuje nová speciální vrstva materiálu nazvaná Forged knit, která obepíná chodidlo v jeho střední části a celou kopačku a nohu v ní zpevňuje.

Adidas Predator 18+

Místo zavazování a klasického jazyka je tady primeknit ponožka, která vystupuje z kopačky ven. Dnes už známá věc. Nic nového pod sluncem. Jediné, čím se tahle ponožka u kotníků liší od ostatních, je to, že je šikmo seseknutá – vyšší u paty, nižší v přední části.

Kopačky mají v zadní části na patě vnější ochrannou vrstvu, uvnitř pak najdeme speciální BOOST vložku, která pracuje lépe s energií chodidla. Kopačky se dají využít jak na FG tak i AG povrchy. Váží cca 240 gramů v závislosti na vybrané velikosti a nepatří tak zrovna k nejlehčím na trhu.

K dostání jsou i dětské kopačky adidas Predator 18 a v nejbližší době se chystají také dámské kopačky.

Adidas Predator 18.1

Kopačky 18.1 jsou druhým top modelem řady. Už na první pohled je jasně vidět, v čem se liší. Mají tkaničky. Kromě tohoto rozdílu je tu ještě pár dalších. Svršek kopačky je sice stejně jako u vyššího modelu z Primeknit materiálu, na kterém je tenká vrstva Controlskin, ale celkově je svršek kopačky o malilinko tužší – méně flexibilní, ne tak měkký, ale stále výborný.

Zkus taky:
Adidas Predator 18+ (FG) – RECENZE: ikona se vrací

Vzhledem k tomu, že kopačky mají tkaničky, nemusí být kopačky zase až tak moc zpevněny. Proto tady chybí zpevňující vrstva Forgedknit ve střední části kopačky. Byla by tu zbytečná.

adidas predator 18.1

Tím, že je tu méně materiálu, jsou kopačky o něco málo lehčí – cca 230 gramů. V kopačkách nenajdete BOOST vložku jako u vyššího modelu, ale z toho se zas tak nestřílí. Kopačky 18.1 jsou také o něco levnější než top model 18+. Ve všem ostatním jsou kopačky 18.1 stejné nebo velmi podobné jako top model 18+. Pro ty, kteří mají radši kopačky se zavazováním, to bude jasná volba.

Adidas Predator 18.2

Dalším modelem v pořadí je model 18.2. Oproti vyšším modelům už se liší o něco víc. Místo Primeknit materiálu na svršku kopačky je tady Primemesh materiál. Je ale potřeba říct, že i tenhle primemesh materiál je výborný a opravdu kvalitní. Nenajdeme tady ani BOOST vložku jako u top modelu 18+, ani Controlframe podrážku s vnějším krytím paty jako u vyšších modelů.

Podrážka je tady jednodušší plastová a je fakt hooodně tuhá. Ponožka u kotníků není z primeknit ani primemesh materiálu, což ovšem ničemu zas tak moc nevadí. Kopačky váží cca 255 gramů, ale zase jsou o něco levnější než výše zmiňované top modely.

Svojí konstrukcí jsou stejné jako vyšší modely. Použitý materiál na svršku je kvalitní, největšími problémy jsou tak vyšší váha a hodně tuhá podrážka. Jinak se stále jedná o kvalitní kopačky.

adidas predator 18.2

Adidas Predator 18.3

Předposledním modelem je model 18.3. Svršek kopačky je z Primemesh materiálu, který je celkem kvalitní. Celkem kvalitní je i podrážka. Horší je to s váhou. Váha se pohybuje kolem 280 gramů, což už je celkem hodně. Svojí kontrukcí se už od vyšších modelů liší trochu víc. Ponožka u kotníků je stále z pleteného materiálu, ale je dost volná až plandavá. Svršek kopačky je pokryt silikonovou vrstvou namísto Controlskin vrstvy jako u top modelů.

Jde o levné kopačky, o kterých se vyplatí přemýšlet ve chvíli, kdy prostě nemáte dostatek peněz ke koupi vyšších modelů, nebo kvalitnějších modelů jiných značek za podobnou cenu. (např. Nike Hypervenom Phelon 3).

adidas predator 18.3

Adidas Predator 18.4

Nejlevnější z celé řady. S ostatními kopačkami z řady Predator 18 toho mají opravdu pramálo společného. Svršek je ze syntetického materiálu, mají obyčejnou TPU podrážku a na rozdíl od vystouplé textury na špičce kopačky u ostatních modelů mají jen prošívání. Pokud tyto kopačky nemusíte kupovat, tak je nekupujte. Není moc o co stát.

Adidas Predator 18.4

Jasně, všechno závisí na finančních možnostech. Ale z celé řady bych osobně určitě doporučil buď top model 18+ nebo model 18.1 se zavazováním. Dobrou volbou může být i model 18.2. Ostatní modely už jsou na tom výrazně hůř a za stejnou cenu se dají sehnat i lepší varianty.

Které kopačky byste si vybrali vy osobně? Dejte koment.

Ohodnoť článek.

Hodnocení / 5. Hlasovalo:

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo