TOP 18: Nejlepší knihy o fotbale (včetně dětských)

Knihy o fotbale jsou výborným zdrojem informací, které jinde nenajdete. Zajímavé jsou především životopisy, ve kterých hlavní aktéři kromě své kariéry často odkrývají i perličky z fotbalového zákulisí. V tomto seznamu najdete fotbalové knihy, které určitě potěší velkého i malého fotbalistu a můžou tak být i skvělým dárkem.

Nejlepší knihy o fotbale

1. Fotbal – Historie od počátku do současnosti

kniha o fotbale - historie fotbalu

Zajímá vás historie fotbalu? Milan Macho je uznávaný český sportovní autor a ve své knize mapuje historii fotbalu od samotného začátku až po současnost. V knížce najdete spoustu zajímavých informací například o vzniku fotbalových turnajů nebo soutěží, o samotných hráčích i trenérech, kteří to dotáhli na ty nejvyšší mety a spoustu dalšího. Pokud hledáte ucelené a zajímavé informace o fotbale, určitě stojí za přečtení.

Orientační cena: 699 Kč


2. Johan Cruyff – Moje filozofie fotbalu

Johan Cryuff kniha

Hendrik Johannes Cruijff, známý taky jako Johan Cruyff byl a je považován za jednoho z nejlepších fotbalistů všech dob. Stal se třikrát evropským fotbalistou roku a v roce 1999 byl Cruyff vyhlášen nejlepším evropským fotbalistou století a druhým nejlepším fotbalistou světa hned po Pelém. Kniha je jeho autobiografií, která sleduje celou jeho kariéru od fotbalových začátků na ulici, přes jeho působení v Ajaxu a Barceloně až po jeho úspěšnou trenérskou kariéru. V knize najdete i bouřlivá období v jeho osobním životě. Skvělý životopis skvělého fotbalisty.

Orientační cena: 369 Kč


3. Fotbalová encyklopedie – Clive Gifford

fotbalová encyklopedie 2022

Aktuální novinka vydaná speciálně k příležitosti Mistrovství světa 2022 v Kataru. V knize najdete fakta, statistiky hráčů i týmů, základní fotbalové pojmy, dovednosti, taktiky a přehled světových fotbalových soutěží. čerstvá dávka aktuálních fotbalových informací pěkně pohromadě na jednom místě. Knížka o fotbale, která může být i skvělým dárkem.

Orientační cena: 250 Kč


4. KOLLER – Byl to víc než sen

Jan Koller je historicky nejlepším střelcem české fotbalové reprezentace. Ve svojí autobiografické knize popisuje svoji fascinující cestu od vesnického kluka až po kanonýra ve věhlasném Dortmundu a české reprezentaci. Obsah knížky je veden formou poutavého rozhovoru a dozvíte se i spoustu věcí z Honzova osobního života – hříchy (alkohol), okolnosti přestupů, zákulisí v klubech nebo třeba o rozvodu.

Orientační cena: 359 Kč


5. Příběhy fotbalového Albionu

příběhy fotbalového albionu

Příběhy fotbalového Albionu je kniha o fotbale, která mapuje dějiny ligového fotbalu v Anglii. Všechno začíná 17. dubna 1888, kdy byla v Anglii oficiálně založena Football league, a končí ročníkem 2011-2012. V knize je spousta zajímavých informací (i ze zákulisí), které potěší jak fotbalové laiky, tak i ty, kteří anglickou fotbalovou scénu znají a sledují.

Orientační cena: 249 Kč


6. Bez frází 3

kniha o fotbale Bez frází

Série knih s názvem Bez frází přibližuje životy a kariéry nejznámějších českých sportovců jejich vlastními slovy. V tomhle třetím pokračování je ústřední postavou brankář Petr Čech. Někdejší nejlepší brankář světa nechává nahlédnout do svého maximalistického uvažování, přibližuje svůj přístup k řešení zadaných úkolů a vysvětluje, proč nemá rád přezdívku Mr. Perfect. Rozhodně zajímavé čtení.

Orientační cena: 530 Kč


7. Hrdinové největší příběhy české kopané

Hrdinové – kniha o fotbale

Kniha o fotbale, která výtečně přibližuje ty nejdůležitější milníky česk(oslovensk)ého fotbalu a dělá to jasně, stručně a čtivě tak, že to pochopí úplně každý. Dozvíte se, proč mají Bohemians ve znaku klokana, kde se vzala rivalita mezi Spartou a Slavií nebo to, jak moc zasahovala politika do některých zápasů i soutěží. Knížku doplňují kresby a minipříběhy. Je to vlastně takový komiks o fotbale. Hrdinové jsou asi nejlepší knihou, která se věnuje tuzemskému fotbalu a těžko říct, jestli ji vůbec nějaká překoná.

Orientační cena: 180 Kč


8. Leader – Alex Ferguson

Alex Ferguson Leader

Sir Alex Ferguson je legendární ikonou fotbalového světa. V téhle knize mluví o své kariéře, zkušenostech, důležitých momentech a rozhodnutích a samozřejmě také o lidech, které na své neobyčejné cestě potkal. Upřímná výpověď cílevědomého muže, který se jako malý živil rukama a dotáhl to až na největší fotbalovou manažerskou hvězdu všech dob.

Orientační cena: 300 Kč


9. Bohemka je a bude

Bohemka kniha o fotbalovém klubu z Prahy

Bohemka je a bude je nadčasová kniha o fotbale pražského klubu z Ďolíčku – Bohemians. Je to bible všech klokanů. Kniha úctyhodných rozměrů, která je doslova nabitá informacemi, tabulkami, historií, fotografiemi, kresbami a vším podstatným o tomto pražském klubu. Kniha ovšem není určena jen skalním fandům, ale i běžnému člověku, který se chce o tomto klubu a potažmo fotbalu dozvědět víc. Úžasná kniha (první ze dvou), která potěší každého sportovního nadšence.

Orientační cena: 650 Kč


10. Zápasy, které změnily můj život – Poločas první 1974-2004

Jaromír Bosák kniha o fotbale

Jaromír Bosák vzpomíná na zápasy, které v letech 1974-2004 zásadním způsobem ovlivnily jeho život. Mnohé z nich sledoval ještě jako fanoušek, jiné už jako televizní komentátor. Začíná na mistrovství světa v roce 1974 a přes velké zápasy českých klubů dojde k mistrovství Evropy 1996 v Anglii a nakonec památnému EURU 2004. První díl knihy přitom nevypravuje jen o dění na hřišti, ale líčí také zákulisí komentátorské práce a tehdejší sportovní poměry, ve kterých se hrálo. Vše doplňují pěkné fotky a vtipné historky i hlášky.

Orientační cena: 430 Kč


11. Fotbalové stadiony

fotbalové stadiony

Kniha Fotbalové stadiony 2 je volným pokračováním úspěšného prvního dílu z roku 2016. I v druhém díle vás autor Jiří Vojkovský provede více než 50 významnými evropskými fotbalovými chrámy. V knize zachycuje historii těchto stadionů, přehled významných zápasů, které se na nich odehrály a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. V knize najdete i komentáře českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.

Orientační cena: 350 Kč


12. Milan Baroš – Opravdová legenda

Milan Baroš kniha

Fotbalová kniha, která je důstojnou tečka za bohatou fotbalovou kariérou jednoho z nejlepších střelců (nejen) národního týmu a vítěze Ligy mistrů. Knížka mapuje celý Milanův život od jeho dětství až po nedávnou minulost, kdy ukončil profesionální kariéru. Netradičně zpracovaný životopis z pohledu vícero účastníků je doplněn bohatou sbírkou fotografií. Kniha o fotbale a jednom výjimečném srdcaři.

Orientační cena: 300 Kč


13. Steven Gerrard – Můj příběh

Steven Gerrard kniha

Steven Gerrard je jednou z nejvýraznějších fotbalových ikon uplynulého století nejen na britstkých ostrovech. Muž, který za svůj milovaný Liverpool odehrál více než 700 zápasů a za národní tým Anglie dalších 114. Gerrard vypráví v autobiografické knize příběh o své mimořádné kariéře, klíčových zápasech a momentech, na něž nabízí vlastní pohled ze hřiště. Vypráví, díky čemu se stal tím, kým je a díky čemu se mu podařilo zůstat tak dlouho na vrcholu v nejtěžší lize světa.

Orientační cena: 300 Kč


14. Já jsem Zlatan Ibrahimović

Já jsem Zlatan kniha

Zlatan Ibrahimovič byl vždycky svůj. Jedni ho obdivují, druzí nenávidí. Buď jak buď, je to skvělý fotbalista, který má za sebou spoustu úspěchů. Ve své čtivé a upřímné autobiografii Zlatan popisuje své začátky ve Švédsku jako přistěhovalec, své dětství, které nebylo zrovna svaté, své hvězdné manýry a samozřejmě také své bohaté fotbalové zkušenosti z Ajaxu, Juventusu, Interu, prozradí něco i Mourinhovi nebo Pepu Guardiolovi. Zkrátka, je toho dost a chtělo by to ještě víc!

Orientační cena: 300 Kč


15. Fotbaláci – dětské knihy o fotbale

fotbalaci knihy

Fotbaláci jsou velice oblíbenou sérií knih pro děti. Dětské knihy o fotbale od Roberta Santiaga jsou totiž psané zábavnou formou, jsou bohatě ilustrované a mají krátké kapitoly, takže se snadno a rychle čtou. Skvělé knihy o fotbale pro děti ve věku 8-10 let, které pobaví i zabaví.

Orientační cena: různé


16. Frankův kouzelný fotbal – série knih o fotbale pro děti

frankův kouzelný fotbal

Frankův kouzelný fotbal je série dětských knih o fotbale, kterou zaštítil známý fotbalista Frank Lampard. Čtivé knížky pro začínající čtenáře, milovníky fotbalu. Jméno autora jim přidává na přitažlivosti, ale je v nich mnohem víc – nápad, pobavení i poučení. Skvělé knihy o fotbale pro děti.

Orientační cena: různé


17. 101 věcí, které bychom měli vědět o fotbale

101 věcí, které bychom měli vědět o fotbale kniha

Bezva dárek pro malého fotbalistu. Měkké desky z kartonu, velké a hezké obrázky, svět fotbalu od jeho počátku až po současnost podaný čtivě pro děti.

Orientační cena: 100 Kč


18. Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo kniha pro děti

Ilustrovaná kniha o fotbale pro děti, ve které se malí fotbalisté dozví všechno o životě žijící fotbalové legendy – Cristianu Ronaldovi. Knížka s mnoha ilustracemi se bude dětem zaručeně líbit. Pro ty, kteří mají raději Messiho, je tady i kniha o něm. Perfektní dárek.

Orientační cena: 150 Kč


Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení 4.6 / 5. Hlasovalo: 19

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo