Nike Tiempo Legend X Pearl – perly k třicátému výročí

X Pearl je druhá speciální edice, která oslavuje 30 let na trhu kopaček Nike Tiempo. Jak už název napovídá, hlavním tématem téhle edice jsou perly.

Nike slaví třicetileté výročí své nejdéle sloužící řady kopaček Nike Tiempo. Před pár dny odšpuntovala oslavy vydáním edice kopaček Tiempo X Emerald v kombinaci barev smaragdově zelené a perleťově bílé. Teď představuje druhou, perleťovou edici X Pearl.

Edice X Pearl má stejnou barevnou kombinaci jako první edice X Emerald s tím rozdílem, že barvy jsou převrácené. Tam kde byla v první edici perleťově bílá, je teď smaragdově zelená a naopak.

11teamsports logo CZ
11teamsports.cz
Oblíbená česká fotbalová speciálka. Pro 5% slevu využij slevový kód TOPKOP.
11teamsports SK logo
11teamsports.sk
Slovenská pobočka. Pro 5% extra slevu využij slevový kód TOPKOP.
Nike.com
Česká verze oficiálních stránek prodejce.

Perly jako symbolika

Proč jsou motivem téhle edice perly a hlavní barvou je perleťově bílá? Třicáté výročí manželství se nazývá perlovou svatbou. Perla symbolizuje čistotu, eleganci, moudrost a vyzrálost, což platí i pro vztah, který trvá 30 let. Navíc vztah trvající dlouhých 30 let je stejně vzácný, jako perly.

kopačky Nike Tiempo Legend X Pearl
kopačky Nike Tiempo Legend X Pearl podrážka

Skoro celý svršek pokrývá perleťově bílá barva. Bílé perly reprezentují nevinnost a nový začátek. Kopačky Nike Tiempo se po celých třicet let pyšnily tím, že byly vyrobené z přírodní kůže. Poslední desátá generace už ale na svršku představila syntetickou kůži s názvem Flytouch.

tiempo Legend X Pearl
tiempo Legend kopačky bílé

Pro kopačky Nike Tiempo je to obrovská změna a začátek něčeho úplně nového. Syntetická kůže Flytouch je oproti přírodní kůži lehčí, měkčí, pevnější, odolnější a nenatahuje do sebe tolik vody.

Tiempo Legend kopačky
Tiempo Legend kopačky

Ohlédnutím do minulosti je pak „šupinatý“ vzorek na svršku kopaček. Ten odkazuje na oblíbené modely Nike Tiempo ze čtvrté a páté generace.

Tiempo Legend kopačky duhová podrážka
Tiempo Legend kopačky zadní část

Druhou barvu, smaragdově zelenou, najdeme v klasické fajfce Nike na bocích kopaček a podrážce. Na obou místech má zajímavý duhově olejový efekt, který při změně úhlu pohledu mění barvy.

Tiempo Legend kopačky z boku
luxusní sametový vak na kopačky

Výjimečnost edice X Pearl a kopaček Nike Tiempo dokresluje i vytuněný vak na kopačky, který je sametový. Proč sametový? I tady je symbolika. Perly jsou přirozeně jemné a mohou se snadno poškrábat nebo poškodit, pokud nejsou správně uchovávány. Sametový povlak je ideální pro skladování perel, protože poskytuje měkkou a ochrannou vrstvu, která zabraňuje jejich poškození.

Kde koupit kopačky X Pearl?

Edice X Pearl je luxusní po všech stránkách a v nejbližší době se v ní představí řada profíků. Kopačky koupíte ve vybraných obchodech a fotbalových speciálkách.

11teamsports logo CZ
11teamsports.cz
Oblíbená česká fotbalová speciálka. Pro 5% slevu využij slevový kód TOPKOP.
11teamsports SK logo
11teamsports.sk
Slovenská pobočka. Pro 5% extra slevu využij slevový kód TOPKOP.
Nike.com
Česká verze oficiálních stránek prodejce.

Photo & video credit: Nike, Prodirectsoccer

Zkus taky:
Nike Tiempo Legend X Emerald – 30leté výročí ikonických kopaček
Zkus taky:
Nike Tiempo Legend 10 – nová generace, obrovská změna
Zkus taky:
Nike Tiempo Legend 10 Pro [RECENZE] – nejlepší model z nové generace

Ohodnoť článek.

Hodnocení 4.9 / 5. Hlasovalo: 58

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

1 komentář
  1. Vypadaj úžasně 💯

komentář

Topkopačky
Logo