Nike Tiempo Legend X Emerald – 30leté výročí ikonických kopaček

Kopačky Nike Tiempo jsou tady s námi už 30 let, a to je potřeba trochu oslavit. Nike proto vydává speciální edici X Emerald, ve které představuje Tiempa v hodně nezvyklém smaragdově zeleném barevném provedení.

11teamsports logo CZ
11teamsports.cz
Česká fotbalová speciálka. Pro 5% slevu využij slevový kód TOPKOP.
Sportfotbal.cz
Česká fotbalová speciálka.
11teamsports SK logo
11teamsports.sk
Slovenská pobočka. Pro 5% extra slevu využij slevový kód TOPKOP.

Legend X Emerald

kopačky Nike Tiempo Legend X Emerald
kopačky Nike Tiempo Legend X Emerald

Před pár měsíci oslavila adidas 30leté výročí svých ikonických kopaček Predator. Ani Nike ale nezůstává pozadu, má totiž taky svého kulatého oslavence. I legendární kopačky Nike Tiempo slaví 30 let na trhu.

smaragdově zelené kopačky Tiempo
smaragdově zelené kopačky Tiempo zezadu

30 let slaví Nike Tiempo ve smaragdově zelené barvě (i když se zdá modrá). Obecně s třicetiletými výročími (například svatby) se pojí zelená barva. Ta vyjadřuje harmonii, růst a stabilitu.

podrážka kopaček Tiempo
vložka kopaček Tiempo

Svršek kopaček limitované edice X Emerald je stejně jako modely z poslední 10. generace z umělé kůže Flytouch Plus, ale má na sobě navíc ještě obdélníkové vzory, které se objevily v minulosti na modelech Tiempo Legend 4 a 5. Svršek je celý takový mnohem víc nadýchaný, polštářkový. Podrážka a rozložení špuntů zůstává stejné jako u klasických modelů poslední generace.

svršek kopaček Tiempo X Emerald

X Emerald je první limitovaná edice kopaček Tiempo oslavující 30 let na trhu. Zanedlouho naskočí na trh druhá limitovaná edice v převrácených (reverse) barvách. Ta bude podle všeho limitovaná ještě o něco víc.

Zkus taky:
Nike Tiempo Legend X Pearl – perly k třicátému výročí

Krátká historie

Správně by měly kopačky Tiempo slavit už čtyřicetiny, protože první model kopaček Tiempo D se objevil v roce 1984.

První „neoficiální“ kopačky Nike Tiempo D z roku 1983/84.

Poprvé ale byly ale oficiálně kopačky Nike Tiempo představeny až na Mistrovství světa v Americe roku 1994. Byl to model s názvem Nike Tiempo Premier.

První „ofiko“ kopačky Nike Tiempo Premier představené na MS 1994.

Ve finále mezi Brazílií a Itálií měla tehdy kopačky Nike Tiempo Premier na nohou více než polovina hráčů na hřišti, a to byla pro Nike reklama z říše snů. Kopačky Nike Tiempo Premier tehdy vystřelily značku Nike ve světě fotbalových kopaček na špici.

Od té doby jsou kopačky Nike Tiempo stálicí v nabídce kopaček Nike. Za ta léta si prošly mnoha úpravami a vždycky obstály na výbornou. Skoro celý jejich „život“ je zdobila kvalitní přírodní kůže na svršku a celkově hodně pohodlné nošení a skvělý kontakt s balonem.

Zkus taky:
Nike Tiempo Legend 10 – nová generace, obrovská změna

Jedna obrovská změna, která není úplně všem po chuti, přišla minulý rok, kdy vyšla zatím poslední 10. generace kopaček Nike Tiempo Legend 10. Nike se rozhodla být víc eco a místo přírodní kůže začala na kopačkách Nike Tiempo používat kůži syntetickou (umělou) s názvem Flytouch.

Zkus taky:
Nike Tiempo Legend 10 Pro [RECENZE] – nejlepší model z nové generace

Kopačky druhé třídy Tiempo Legend 10 Pro jsem vyzkoušel a nová syntetická kůže Flytouch je výborná. Typické vlastnosti a pocit z přírodní kůže ale zatím úplně nahradit nedokáže. Kopačky Nike Tiempo tím trochu ztratily na takové té své nezaměnitelné DNA. Každopádně pořád to zůstávají výborné kopačky s klasickým vzhledem a prvky moderních technologií.

Image credit: Prodirect, Unisport

Ohodnoť článek.

Hodnocení 4.7 / 5. Hlasovalo: 68

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

1 komentář
  1. Jsou pěkný, ale připadaj mi takový víc holčičí, nevim proč.

komentář

Topkopačky
Logo