TOP 5 – Nejlepší kopačky na umělou trávu (2020)

Žebříček nejlepších kopaček na umělou trávu, které dorazily na trh v roce 2020. Pokud vybíráte nové kopačky a chcete něco z toho novějšího a hlavně kvalitnějšího, pak by tyhle rozhodně neměly chybět ve vašem hledáčku. Navíc některé z nich už jsou ve slevách, takže se dají pořídit za velmi slušnou cenu.

[ez-toc]

Spousta hráčů používá na umělou trávu stejné kopačky, které nosí na přírodní trávu, tedy FG kopačky. Proč to není dobrý nápad? Dva důvody:

  • připravujete se o možnost případné reklamace – umělá tráva je vyrobena z umělých vláken a dává kopačkám (hlavně podrážkám) hodně zabrat. Podrážky (hlavně špunty) kopaček na umělou trávu jsou přímo uzpůsobeny na tento povrch. Oproti FG kopačkám mají špunty jiný tvar i jinou délku a podrážka je pevnější. FG kopačky na umělce trpí mnohem víc, než se může zdát.
  • vystavujete se riziku zranění – jakékoliv jiné kopačky, které nejsou určeny na umělku, mají jinak uzpůsobené špunty. Například FG kopačky na přírodní trávu mají špunty delší a s větší přilnavostí. Pokud si je vezmete na umělku, budou se do povrchu více kousat, budou mít větší přilnavost. To pak dělá problémy například při změnách pohybu, kdy se kopačky kousnou do povrchu a hrozí poranění šlach, kloubů i svalů (vymknuté kotníky, otočená kolena, natažené svaly …).

Kopačky na umělou trávu – TOP 5 (2020)

Toto je 5 nejlepších kopaček, které přišly na trh v roce 2020. Většinu z nich už seženete ve slevě, proto pokud uvažujete o kopačkách na umělou trávu, tyhle jsou ideální.


5

Puma Future 5.1 MG

Více špuntů, lepší stabilita

Puma nabízí kopačky s podrážkou MG, na kterých najdete 45 malých špuntů. Oproti 13 špuntům na FG kopačkách je to velký rozdíl. Tyhle kopačky jsou jedny z nejlepších co se týče ochrany před zraněním. Pokud nesežene starší verzi 5.1, zkuste novější (ale momentálně dražší) verzi 6.1.


4

adidas X Ghosted .1 AG

Rychlostní kopačky od adidas na umělku
kopačky na umělou trávu

Pocitově jsou uvnitř stejné jako kopačky X Ghosted .1 FG na přírodní trávu, ale jsou mnohem stabilnější a tedy i bezpečnější. Oproti FG verzi mají více lisovaných špuntů na podrážce, které se liší i tvarem. Bez problémů se dají použít i na přírodní trávě. Pokud se vám podaří ještě sehnat starší a dnes už levnější verzi adidas X 19.1 AG, kupte tu, je stejně dobrá.


3

adidas Predator 20.1 AG

Pevně ukotvená noha a super dotyk s balonem
kopačky na umělou trávu

Kopačky adidas Predator 20.1 AG mají zpevněnou patu a noha je v nich tak mnohem stabilnější. Gumové prvky na svršku kopačky poskytují velice originální dotyk s balonem. Pokud chcete, můžete vyzkoušet i novější verzi adidas Predator Freak 1 AG.


2

Nike Mercurial Vapor 13 Elite AG-PRO

Rychlostní kopačky od Nike
kopačky na umělku

Vaporky na umělou trávu mají na podrážce špunty, které jsou uprostřed „duté“. Kopačky jsou díky tomu flexibilnější a zajišťují lepší manévrovatelnost. „Duté špunty“ také kolem sebe nevytváří tolik tepla, což zvyšuje celkovou odolnost a životnost kopaček. Dobrá levnější alternativa jsou pak i kopačky Nike Mercurial Vapor 13 Pro AG-Pro. Zkusit můžete i novější, ale dražší AG kopačky z řady Vapor 14.


5

Nike Phantom Vision 2 Elite AG-PRO

Nejlepší kopačky na umělku 2020
kopačky na umělku

Kopačky Nike Phantom Vision 2 Elite AG-PRO mají pro umělé trávníky nejlépe uzpůsobenou podrážku ze všech kopaček Nike. Skvěle také sedí na noze. Dají se použít i na přírodním povrchu jako FG kopačky. Pokud už se vám je nepodaří sehnat, můžete zkusit novější generaci kopaček Phantom GT Elite DF AG-PRO zde nebo Phantom GT Elite AG-PRO tady.

Žebříček jsem sestavil podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Prošel jsem i recenze na největších zahraničních e-shopech. Toto je podle mého 10 nejlepších kopaček vydaných v roce 2020. Budu rád, pokud vám můj pohled ve výběru pomůže.

Ohodnoť článek.

Hodnocení 0 / 5. Hlasovalo: 0

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo