8× Nejlepší fotbalové branky na zahradu (2022)

Sháníte fotbalovou branku na zahradu? Jednoduchou skládací dětskou fotbalovou branku, se kterou se vyblbnou ti nejmenší, nebo něco pro starší děti? V tomhle článku najdete 8 tipů na nejlepší a nejoblíbenější nejen dětské fotbalové branky na zahradu.

Kde koupit fotbalové branky na zahradu

sportfotbal.cz logo

Sportfobal.cz

Stálice na českém trhu. Fotbalová speciálka se vším všudy.

netfotbal.cz logo

Netfotbal.cz

Fotbalová speciálka se širokou nabídkou fotbalových produktů.

mastersport.cz logo obchodu

Mastersport.cz

Obchod Mastersport.cz nabízí vybavení pro celou řadu sportů.

Nejlepší fotbalové branky na zahradu

Název

Obrázek

Rozměry

Materiál

Skládací

Cena cca

Informace

Buddy Toys BOT 3111

90×61×59

Plast

ANO

500 Kč

Air Kage Pump

95×70×55

Guma

ANO

999 Kč

Dětské mini branky

44×44×20

Plast

ANO

660 Kč

Outdoor Play JC-429A

122×91,5×61

Plast

ANO

2200 Kč

SKLZ Precision Pop-up Goal

120×90

Plast

ANO

1350 Kč

Brankový set Master

85×60×42

Plast

ANO

500 Kč

Spartan Fussballtor

213×152×76

Ocel

ANO

2000 Kč

Branka SG500 velikost M

180×120×90

Ocel

ANO

1800 Kč

Jak vybírat fotbalové branky na zahradu

Bezpečnost fotbalových branek

Bezpečnost je důležitá především u dětských fotbalových branek a je jedno, jestli jsou na zahradu nebo ne. Pokud chcete pořídit dětskou branku na fotbal měla by být bezpečnost na prvním místě.

Zranění mohou způsobit především:

  • Příliš těžké branky, které se mohou při hře převrátit. Ujistěte se, že jsou branky dostatečně stabilní nebo je součástí alespoň bezpečné ukotvení, případně jsou z materiálu, který „neublíží“.
  • Nebezpečné ostré hrany horních a bočních tyčí, obzvlášť u ocelových a hliníkových branek. Branky s kulatými hranami jsou v takovém případě bezpečnější.

Použité materiály

Gumové branky na fotbal

Gumové (nafukovací) fotbalové branky jsou lehké, skladné, levné a dobře přenosné. Ideální pro ty úplně nejmenší fotbalisty, pro které představují jen minimální riziko a přesto se s nimi dokáží výborně zabavit. Jsou to v podstatě takové sranda branky na vyblbnutí, které jsou na zahradu jako dělané a navíc je můžete vzít s sebou i na cesty. Lepší stabilitě napomáhají kotvící prvky, které by měly být součástí balení už při koupi.

Plastové branky na fotbal

Z plastu se dnes dělá kde co a fotbalové branky nejsou výjimkou. Plastové branky jsou nejčastěji z tvrzeného polyvinylchloridu (PVC) a jsou určeny především pro děti. Mezi jejich hlavní výhody patří relativní bezpečnost, nízká hmotnost a přijatelná pořizovací cena. Naopak nevýhodou je nižší odolnost jak proti nárazům, tak proti vlivům počasí. Při dlouhodobějším vystavení slunečnímu záření ztrácí plast své vlastnosti a branky jsou pak náchylnější k poškození. I plastové branky by měly být dobře ukotveny.

Ocelové branky na fotbal

Ocelové branky na fotbal bývaly dříve standardem, dnes už je nahrazuje především hliník. Ocelové branky mají dobrou odolnost, stabilitu a jsou poměrně levné. Ocelové branky mají vyšší váhu a jsou tak stabilnější, ovšem hůře se přemisťují a především u dětí hrozí větší nebezpečí zranění při převrácení nebo nárazu. Ocel také časem podléhá korozi.

Hliníkové branky na fotbal

Hliníkové branky na fotbal jsou v dnešní době standardem, alespoň co se týče branek, které jsou využívány na soutěžní úrovni. Vyznačují se nízkou váhou (dobrá manipulace), pevností, relativní stabilitou a v porovnání s ocelovými brankami nepodléhají korozi. Pokud hledáte lepší fotbalovou branku na zahradu, mohou být hliníkové fotbalové branky dobrou volbou.

Velikost fotbalové branky

Označení fotbalové branky

Velikost fotbalové branky v cm (Š × V × H)

Oficiální (ligové) branky

732 × 244 × 100-200

Juniorské soutěže

500 × 200 × 100-200

Velikost L

300 × 200 × 104

Velikost M

180 × 120 × 90

Velikost S

95 × 70 × 48

S těmito velikostmi fotbalových branek se setkáte nejčastěji. Neznamená to ale, že všechny branky na trhu mají jednu z těchto velikostí. Často v obchodech natrefíte na různé modely, které jsou na blbnutí na zahradu ideální a velikosti mají jiné. Záležet bude především na vás, co bude vyhovovat vašim potřebám a představám.

Bližší pohled na branky

Dětská branka na fotbal Buddy Toys BOT

dětská branka na fotbal Buddy Toys

rozměr: 90×61×59, orientační cena: 500 Kč

Skládací dětská branka na fotbal Buddy Toys BOT je určena úplně těm nejmenším. Branka je vyrobena z plastu, je lehoučká, dobře se přenáší a se svými rozměry patří mezi ty nejmenší. V balení najdete kromě branky také míč, pumpičku a nezbytné prvky nutné k ukotvení do trávy. Pro malé caparty na vyblbnutí na zahradě ideální.


Fotbalová nafukovací branka Air Kage Pump

Dětská nafukovací branka na zahradu Kipsta

rozměr: 95×70×55, orientační cena: 999 Kč

Nafukovací fotbalová branka na zahradu nebo kamkoliv jinam Air Kage Pump má vestavěnou pumpičku, díky které je možné branku lehce nafouknout. Součástí balení je i vak, ve kterém můžete branku bez problémů přenášet kamkoliv. Optimální ukotvení branky zajišťují háčky. Jako sranda branka na zahradu vám poslouží dobře a navíc ji můžete vzít s sebou i na cesty.


Dětská fotbalová mini branka na zahradu

rozměr: 44×44×20, orientační cena: 660 Kč

Sada dvou mini branek na zahradu je určena úplně těm nejmenším a nejméně náročným. Součástí balení je míč, pumpička a háčky pro ukotvení. Branka je plastová a dá se poměrně dobře složit. Pokud hledáte něco malého, lehkého, nenáročného na sestavení a údržbu, pak vám budou vyhovovat.


Outdoor Play JC-429A – set fotbalových branek

fotbalové branky na zahradu set

rozměr: 122×91,5×61, orientační cena: 2200 Kč

Set plastových skládacích fotbalových branek, který můžete složit do dvou malých nebo jedné větší branky o rozměrech 2× branka 122×91,5×61cm nebo 1× branka 183×130×96 cm. Snadné a rychlé sestavení, lehké na přenášení, dobrý vzhled a užitečná transportní taška. V nabídce e-shopu najdete stejný typ i s většími rozměry.


SKLZ Precision Pop-up Goal (2v1)

SKLZ Precision fotbalová branka na zahradu

rozměr: 120×90, orientační cena: 1350 Kč

SKLZ Precision je velice oblíbená branka, která nabízí funkci dva v jednom. Konstrukce umožňuje snadnou změnu fotbalové branky na střelecký terč. Skvělá pomůcka pro nácvik koordinace a přesnosti. Branku upevníte na trávu pomocí kolíků. Lehká, přenosná, rychle sestavená. Součástí je i praktická taška. Dostupné v několika velikostech.


Brankový set Master

fotbalové branky na zahradu – brankový set master

rozměr: 85×60×42, orientační cena: 500 Kč

Ideální set dvou branek na zahradu pro děti. Branky jsou vyrobené z plastu a dají se velice snadno sestavit. Součástí balení je i míč, pumpička a nezbytné háčky k ukotvení branky. Pro děti na zahradu ideální a cenově příjemná možnost.


Fotbalová branka Spartan Fussballtor

fotbalové branky na zahradu – Spartan Fussballtor

rozměr: 213×152×76, orientační cena: 1900 Kč

Pokud hledáte něco většího, stabilnějšího a pevnějšího vyzkoušejte branku Spartan Fussballtor, která má zesílenou konstrukci vyrobenou z masivních kovových trubek o průměru 38 mm se západkovým systémem. Povrch je upraven antikorozním nástřikem. Součástí balení jsou i kotvící prvky a plachta s tréninkovými otvory. Branka je snadno přenositelná, plně rozebíratelná, vhodná pro vnitřní i venkovní použití.


Fotbalová branka SG500 velikost M

fotbalové branky na zahradu Kipsta SG500

rozměr: 180×120×90, orientační cena: 1800 Kč

Mezi ty větší fotbalové branky na zahradu patří i branka Kipsta SG500, která je vyrobena z pevné oceli, takže něco vydrží. O její oblíbenosti svědčí i mnoho kladných recenzí. K brance je možné dokoupit i tréninkovou síť s otvory, kterou najdete zde. V nabídce e-shopu je i stejný typ branky v menší velikosti S a větší velikosti L.

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení 4.8 / 5. Hlasovalo: 23

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo