TOP 30: Nejlepší filmy o fotbale

Hledáte nějaký dobrý dokument nebo film o fotbale? Zkuste se inspirovat z tohoto seznamu těch nejlepších. 30 nejlepších fotbalových dokumentů a filmů o fotbale.

30 nejlepších filmů o fotbale a fotbalových dokumentů

1. Prokletý klub

prokletý klub - filmy o fotbale

Skvělý retro snímek natočený podle skutečných událostí. Příběh o jednom velkohubém, charismatickém trenérovi a jeho 44 dní trvající trenérské misi u tehdejších fotbalových mistrů: Leeds United. Film o fotbale, u kterého se zaručeně pobavíte.

Drama, komedie, sportovní, životopisný, 2009, 98 minut.


2. Diego Maradona

diego maradona film o fotbale

Parádní sportovní dokument, ve kterém poznáte obě tváře jedné z nejslavnějších a nejvíce kontroverzních fotbalových osobností vůbec. Portrét je poskládaný z více než 500 hodin záběrů z Maradonova soukromého archivu. Chcete se dozvědět víc ze života tohoto legendárního fotbalisty? Máte skvělou příležitost.

Dokumentární, sportovní, 2019, 130 minut.


3. Arsénova jedenáctka

arsénova jedenáctka filmy o fotbale

Kdo by neznal slavný Arsenal? V tomto sportovním dokumentu se seznámíte s myšlenkami legendárního trenéra Arséna Wengera, který k týmu nastoupil v roce 1996 a získal s ním několik významných trofejí. Arsén postupně představí 11 výjimečných fotbalistů, kteří hráli významnou roli v historii Arsenalu. Poutavé nahlédnutí do mysli tohoto elegantního Francouze.

Dokumentární, sportovní, 2007, 78 minut.


4. Velký sen

velký sen filmy o fotbale

Film Velký sen vypráví dramatickým a humorným způsobem neuvěřitelný příběh, jak se díky jednomu sebejistému idealistovi dostal do Německa fotbal. Film byl natočen podle skutečných událostí a pro všechny milovníky fotbalu bude výbornou podívanou, protože ukazuje fotbal v té nejkrásnější podobě.

Drama, sportovní, 2011, 109 minut.


5. Montevideo, cesta za snem

montevideo cesta za snem filmy o fotbale

Úsměvný retrosnímek vypráví o vzniku srbského národního fotbalového týmu a jeho přípravách na první světový šampionát v Montevideu v roce 1930. Jádrem příběhu je zprvu napjatý vztah mezi dvěma nejlepšími hráči: skromným, talentovaným „Tirkem“ Tirnanićem a šviháckou superstar „Mošou“ Marjanovićem, z nichž se později stanou neporazitelní přátelé.

Dobrodružný, romantický, sportovní, historický, 2010, 140 min.


6. Montevideo, vidimo se

montevideo-vidimo-se-film

Pokračování fotbalové jízdy z prvního dílu. Sen se stal skutečností, když podceňovaný tým fotbalistů Srbska zvítězil v jugoslávské „kvalifikaci” a zajistil si tak pro rok 1930 účast na Mistrovství světa v Uruguay, kam se po náročné cestě nyní dostává. To co je ale na místě čeká a s čím se na mistrovství potýká, asi čekal jen málokdo. Závěr filmu stojí za to.

Dobrodružný, komedie, sportovní, 2014, 141 minut.


7. Sir Alex Ferguson: Never Give In

sir alex ferguson never give in film

Osobní dokument o životě Sira Alexe Fergusona od jeho dělnických kořenů v Glasgow až po kariéru jednoho z nejlepších fotbalových trenérů všech dob. Ferguson si osobně pamatuje všechny trofeje i porážky a nezapomíná ani na své hráče. Skvěle sestříhaný fotbalový dokument, který pohltí nejen fanoušky Aberdeenu a ManUnited, ale každého, kdo miluje fotbal.

Dokumentární, 2021, 130 minut.


8. The Two Escobars

the two escobars - filmy o fotbale

Příběh dvou mužů se stejným příjmením – jeden je nelítostným bossem kolumbijského podsvětí, druhý kapitánem kolumbijské fotbalové reprezentace v době jejího největšího úspěchu. Dokument obsahuje výpovědi přátel, rodin, politiků a spoluhráčů, kteří vyprávějí o tom, jak se životy těchto dvou mužů propletly. Ukazuje také, v jaké situaci se Kolumbie v té době nacházela a co fotbal pro její obyvatele znamenal.

Dokumentární, drama, krimi, 2010, 110 minut.


9. Marvellous

Marvellous - film o fotbale

Kdybyste náhodou nevěděli, proč je fotbal pro Angličany něco jako náboženství, něco jako smysl života, něco jako život sám, pak si pusťte tenhle malý velký film a pochopíte. Neobyčejný příběh o neobyčejném životě zcela obyčejného člověka.

Drama, 2014, 90 minut.


10. Další gól rozhodne

Další gól rozhodne - filmy o fotbale

Americká Samoa je často synonymem pro outsidera všech outsiderů; tým který v oficiálním zápase nikdy nebodoval, takřka nikdy neskóroval a naopak pravidelně inkasoval branek tolik, že tomu bylo těžké uvěřit. To všechno se změnilo s příchodem nového trenéra. Film o fotbale, ale také o nezdolném odhodlání a síle vůle, který rozhodně stojí za to vidět.

Dokumentární, sportovní, 2014, 97 minut.


11. Stoičkov

stoichkov - fotbalový dokument

Film o fenomenální sportovní kariéře a bouřlivém životě nejslavnějšího Bulhara na světě – fotbalové superstar Hristo Stoičkova. Jde o dramatický dokument, který zahrnuje triumfy i pády rozeného vítěze. Poslání vůdce, který inspiruje a vede své okolí v rozhodujících životních okamžicích i na hřišti. Skutečné události i mýty.

Dokumentární, životopisný, sportovní, 2012, 90 minut.


12. The Class of 92

the class of 92

The Class of 92 je dokumentem o nejdůležitějších zápasech a hlavně vzestupu šesti mladých fotbalistů – Davida Beckhama, Nicky Butta, Ryana Giggse, Gary Nevilla, Phila Nevilla a Paula Scholese z britského fotbalového klubu Manchester United od roku 1992 do roku 1999. Kluci, kteří psali novodobou historii United, jsou v tomto dokumentu ukázáni jako normální týpci, pro které byl fotbal vše a fotbal = Manchester United.

Dokumentární, 2013, 98 minut.


13. Brácha

brácha fotbalový film

Film vypráví jednoduchý a silný příběh o dvou chlapcích, Danielovi a Juliovi, kteří vyrůstají ve slumu jako nevlastní bratři snící o kariéře profesionálních fotbalistů. Zatímco Daniel je výjimečný útočník a naprostý fenomén, Julio je rozený vůdce a stojí v čele týmu jako kapitán. Oba hrají za svůj rodný slum La Ceniza. Jednoho dne se jim však naskytne životní šance – lovec talentů z Caracaského fotbalového klubu jim nabídne, aby si zahráli s jeho týmem. Do cesty se jim však postaví nečekané události.

Drama, rodinný, sportovní, 2010, 97 min.


14. Puskás Hungary

puskás hungary fotbalový dokument

Maďar Ferenc Puskás byl v 60. letech jedním z nejlepších fotbalových útočníků světa. Dokument odkrývá spoustu zajímavých skutečností z fotbalistova života – německý původ, emigraci, neuvěřitelný návrat obtloustlého třicátníka na scénu v dresu Realu Madrid, boj s alkoholem, trenérskou činnost, alzheimerovu chorobu na sklonku života…). Dvouhodinový film o fotbale je poctou legendárnímu fotbalistovi.

Dokumentární, drama, životopisný, 2009, 116 minut.


15. United

united film o fotbale

V únoru 1958 je anglický tým Manchester United ochromen leteckou katastrofou, kdy se poblíž Mnichova zřítí letadlo s jeho hráči. Nehodu nepřežije celkem 23 lidí včetně osmi hráčů United. I přes tuto katastrofu dojde Manchester United v roce 1958 až do finále FA Cupu. Film, který je (nejen) pro fanoušky Manchesteru United povinností. Film o fotbale, u kterého až mrazí. Silná dávka smutku, historie, úspěchu…

Drama, historický, sportovní, 2011, 90 minut.


16. Fotbalové opojení

Fotbalové opojení

Colin Firth (s luxusním hárem) vás zavede do nejzazších koutů duše fotbalového fandy a každá ženská musí po tomhle filmu pochopit, že když ji chlap přirovná k trenérovi svého oblíbeného týmu, je to jedna z největších lichotek, jaké se jí může dostat. Příjemná britská fotbalová komedie, díky které možná pochopíte všechny ty fotbalové fanoušky, kteří tímto sportem žijí.

Komedie, romantický, sportovní, 1997, 105 minut.


17. Okresní přebor – poslední zápas Pepika Hnátka

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka

Jedinečný český film o fotbale, který navazuje na skvělý seriál. Výborné herecké výkony, spousta gagů, povedených hlášek a dialogů jako ze života. Trefujte zařízení!

Komedie, sportovní, 2012, 102 minut.


18. Hledá se Eric

hledá se eric film o fotbale

Eric Bishop je pošťák a velký fotbalový fanoušek, jehož život se dostává do krize. Starosti mu způsobují dva nevlastní synové i dcera. Eric dokonce uvažuje o sebevraždě. V tom ho ale přijde v halucinacích navštívit fotbalová legenda a bývalý hráč Manchesteru United Eric Cantona, který mu má v životních problémech poradit. Podaří se mu to?

Komedie, drama, sportovní, 2009, 116 minut.


19. Hooligans

hooligans - filmy o fotbale

Příběh Tommyho Johnsona, kterému je něco přes dvacet a jediné pro co žije, jsou víkendy. Jeho víkendy vyplňují náhodný sex, drogy a občas se někde s někým porvat. Vlastně kdekoliv a s kýmkoliv. Tomyho život se odehrává mezi bitkami a sexuálními scénami. Posedlost z násilí u něj pomalu přechází v noční můry a Tommy se dostává do stavu, kdy se sám sebe ptá, jakou cenu má jeho život.

Drama, krimi, 2004, 91 minut.


20. Třetí poločas

Třetí poločas - film o fotbale

Příběh inspirovaný skutečnými událostmi vypráví o Spitzovi, německo-židovském trenérovi historického makedonského fotbalového týmu, který jej během druhé světové války dovedl k titulu ve fašisty ovládané Bulharské národní fotbalové lize. Zajímavý retro film o fotbale.

Drama, historický, romantický, sportovní, válečný, 2012, 113 minut.


21. Góóól

Goool - film o fotbalu

Film o tom jak se jeden chlapec chce stát fotbalovou hvězdou. Stačí mu štěstí a jeho talent. Při správném mixu obou těchto složek je jeho cesta do velkoklubu, a přímo ke hvězdám, otevřená. Film je velmi příjemný stejně jako hlavní hrdina, který si na nic nehraje a je sám sebou. Film o fotbale, po kterém si budete chít obout kopačky a jít makat.

Drama, sportovní, 2005, 117 minut.


22. Pelé zrození legendy

Pelé zrození legendy film

Pelé jako malý chlapec vyrůstal v chudinském slamu a rodině pomáhal tak, že čistil boty. Jako každý kluk ale miloval fotbal a nevynechal jedinou příležitost, aby si s ostatními mohl zakopat. V roce 1950 prohrála Brazílie ve finále mistrovství světa. Pro celou zemi to byla doslova tragédie a Pelé slíbil otci, že mistrovství světa pro Brazílii vyhraje. A jak to všechno dopadlo?

Životopisný, drama, sportovní, 2016, 107 minut.


23. Proč

Proč - český film o fotbale

V roce 1985 se skupina fotbalových fanoušků a vlajkonošů pražské Sparty vydala vlakem na rozhodující ligový zápas svého týmu do Banské Bystrice. Jejich chování, ovlivněné zřejmě nedávným řáděním fanoušků na stadionu v Bruselu, se vymklo kontrole a dosáhlo míry vandalství a brutality, která tehdejší společnost zaskočila. Film zobrazuje průběh událostí, které nešlo zastavit. Jeden z nejvýraznějších českých filmů osmdesátých let.

Drama, sportovní, 1987, 86 minut.


24. Vítězství

Vítězství filmy o fotbale

Děj filmu se odehrává v období druhé světové války v zajateckém táboře pro spojenecké vojáky. Ti si krátí volný čas hraním kopané, čehož si všimne německý důstojník baron Karl von Steiner, který dohodne mezi týmem zajatců a německých vojáků přátelský zápas. Pro zajaté vojáky je fotbalové utkání jednou z nejlepších příležitostí k útěku. Povede se jim to?

Drama, akční, válečný, sportovní, 1981, 112 minut.


25. Pohár

Pohár

Fotbal, to není jen hra, fotbal, to je posedlost. A tahle komedie to výtečným způsobem ukazuje. Vidět tibetské mnichy, jak jsou zcela posedlí hrou, která je jejich uzavřenému světu tak vzdálená, je náramná podívaná. Dobrá odpočinková komedie, která má hlavu i patu a je především oslavou fenoménu fanouškovství. Pro všechny fandy fotbalu, Tibetu a dobrých komedií správná volba.

Komedie, sportovní, 1999, 93 minut.


26. Zinédine Zidane – poslední zápas

zinedine zidane poslední zápas

Skvělý dokument o posledních zápasech slavného Zizoua. Dozvíte se něco o jeho rodině, názorech, fotbalových dovednostech a nakouknete pod pokličku života v Realu a dalších velkoklubech, kterými Zizou prošel. Prožijete s ním i poslední chvíle jeho kariéry. Zidane byl vždycky velkou osobností a to jak na hřišti, tak mimo něj. Pokud milujete fotbal starých mistrů, pak je tenhle životopisný dokument přesně pro vás.

Dokumentární, životopisný, sportovní, 2007, 54 minut.


27. Cesta za svatým Diegem

cesta za svatým diegem film

Příjemná a oddychová road-movie komedie z Argentiny. Ukazuje fascinaci tamějších lidí Diegem Maradonou, jejich fotbalovou modlou a to co jsou pro něj schopni udělat. Hlavní postava, a skalní fanoušek Maradony, Tati Benítez se vydává na cestou za svým idolem. Film který pobaví i pohladí na duši. Víc než o fotbale se tady dozvíte o životě v Argentině a fotbalovém nadšení tamních lidí.

Komedie, road movie, 2006, 98 minut.


28. Offside

Offside film o fotbale

Íránské ženy to nemají jednoduché, pokud se rozhodnou jít na fotbalový stadion a fandit. Mnohé z nich ale moc dobře ví, že je to úplně o něčem jiném, než se dívat na fotbal doma v telce. Podívejte se na svěží komedii o fotbale v Íránu.

Komedie, drama, sportovní, 2006, 88 minut.


29. Fotbal za mřížemi

Fotbal za mřížemi film

Danny Meehan je fotbalová superstar, která má všechno: peníze, rychlá auta a krásnou přítelkyni. Ale teď je všechno pryč. Danny je uvězněn za útok na policii a všechno jde od desíti k pěti. Navíc jeden bláznivý fotbalový nadšenec zorganizuje zápas, který opravdu bude stát za to – strážci proti vězňům – a tak se pomalu rodí vítězný tým provinilých odsouzenců. Jestli Danny zklame, rozzlobí spoluvězně. Rozhodující zápas je za dveřmi.

Komedie, drama, sportovní, 2001, 98 minut.


30. Shaolin fotbal

Shaollin football

Správně švihlá komedie, která spojuje kung-fu a fotbal. Sing je nadšený příznivec kung-fu, jehož úžasná “noha z oceli” zaujme slavného fotbalového trenéra. Společně sestaví mužstvo složené ze Singových bývalých šaolinských bratrů, motivovaných vidinou velké peněžní výhry v národním fotbalovém utkání. Ti se díky nevídané kombinaci prvků bojového umění a nově nabytých fotbalových dovedností zpočátku zdají být nepřemožitelní… Dokud nestanou před obávaným Týmem Zla v závěrečné bitvě o titul. Film o fotbale tak trochu jinak.

Komedie, akční, sportovní, 2001, 86 minut.


Víte o nějakém dokumentu nebo filmu o fotbale, který v seznamu chybí a stojí za to vidět? Napište ho do komentářů i pro ostatní.

Ohodnoť článek.

Hodnocení 4.8 / 5. Hlasovalo: 29

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

1 komentář
  1. od 08/2022 je na youtube český amatérský film Fotbalový Skřítek.
    https://www.csfd.cz/film/1062478-fotbalovy-skritek/prehled/

komentář

Topkopačky
Logo