Lotto slaví 50 let svých kopaček stylově

Letos je to přesně 50 let, kdy Lotto představilo své první kopačky, a to je potřeba oslavit. Pěkně stylově.

Krátká historie Lotto

Lotto bylo založeno v roce 1973 v italském Trevignanu rodinou Caberlotto (odtud název Lotto). Ze začátku se společnost zaměřovala na výrobu tenisových bot, ale když viděla, jakou popularitu získává fotbal, rychle expandovala i na fotbalový trh.

V roce 1973 představilo Lotto své první fotbalové kopačky. Ve srovnání s dnešními moderními kousky byly hodně primitivní, ale byl to dobrý základ. V průběhu 80. a 90. let firma pokračovala v inovacích. Pro zlepšení výkonu i pohodlí svých kopaček představila nové technologie i materiály.

Ruud Gullit Lotto kopačky

Značka získala uznání a popularitu díky partnerství s profesionálními fotbalovými kluby a hráči. Podepsala sponzorské smlouvy s kluby AS Monaco nebo Juventus. Podpořila i slavné hráče jako Ruud Gullit nebo Andrea Pirlo, kteří během své kariéry nosili kopačky Lotto.

Lotto vyrobilo v průběhu let řadu ikonických modelů kopaček, jako jsou Stadio, Zhero nebo moderní Solista. Tyhle kopačky nabízely nejenom vynikající výkon, ale byly nezaměnitelné i svým výrazným designem.

Lotto Zhero Gravity
Málokdo ví, že firma Lotto byla v roce 2006 první firmou, která představila beztkaničkové kopačky se svým modelem Zhero Gravity. 10 let před tím, než ji následovaly další značky.

Co začalo v Itálii, tam nezůstalo dlouho. Lotto už dnes dávno není jen malou italskou značkou, ale rozšířilo svou působnost celosvětově. I když třeba není ve fotbalovém rybníčku tak populární jako konkurenti Nike nebo adidas, vytvořilo si pro sebe svoje místečko na trhu a pořád nabízí prvotřídní kopačky pro profíky i fotbalové nadšence.

Půl století na trhu? Stylová oslava

Je neuvěřitelné, že Lotto je ve fotbalovém světě už 50 let. V duchu oslav tohoto významného výročí se firma ponořila hluboko do své minulosti a oživila svou legendární sérii kopaček Stadio vydáním modelu STADIO OG II 50 YRS ICON.

Je to poklona ikonickým hráčům a památným fotbalovým příběhům, které celé půl století spoluvytvářely historii značky. A co je na téhle novince nejkrásnější? Každý detail na kopačkách je prošpikován bohatou italskou řemeslnou prací, která odkazuje na krásnou fotbalovou historii.

Lotto 50. výročí

Svršek z perleťově bílé kůže se elegantně snoubí se zelenými akcenty, odkazující na klasické barvy Stadia. Každá křivka připomíná doby, kdy fotbal nebyl jen hrou, ale uměleckým dílem.

Lotto stadio v krabici

Ale nejsou to jenom kopačky, i samotné balení je uměleckým výtvorem. Tohle je opravdu důstojná pocta 50 letům fotbalové historie, která na člověka dýchá z každého kousku těchto kopaček.

Kopačky jsou k dostání v eshopu 11TEAMSPORTS.

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení 4.7 / 5. Hlasovalo: 7

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo