Čerstvé lednové novinky Nike a na co se těšit v roce 2017

Aktualizováno 16. 1. 2021

Pojďte se se mnou podívat na čerstvé novinky nového roku 2017. Zmíníme taky všechno, co se tenhle rok chystá.

Nové Nike Hypervenom III

Firma Nike nechce zůstávat pozadu za svými konkurenty, kteří se do nového roku pustili s vervou a tak nedávno představila svou novou řadu Nike Hypervenom III. Kopačky jsou navrženy pro koncové hráče a jejich hlavním úkolem je sázet branky jednu za druhou. Právě pro tyto účely bylo provedeno oproti předchozím řadám I a II hned několik změn.

První a asi nejzásadnější změnou je, že mají kopačky Hypervenom poprvé ve své historii svršek celý z Flyknit materiálu. To je určitě bomba a nejeden hráč to ocení. Na svršku z Flyknit materiálu jsou dále drobné výstupky z materiálu Poron. Tyhle cca 2mm vysoké výstupky by se měly změkčovat, pokud budete v kontaktu s pomalejším balonom (při náhrávce) a naopak zpevňovat při rychlém konkatu s balonem (při střelbě). Tam kde výstupky nejsou, je Flyknit materiál hladký a flexibilní.

Nike Hypervenom III low cut

Kopačky dostávají také nový, poupravený, šikmo sestřižený Dynamit Fit Collar (límeček nebo ponožka u kotníku). Ten by měl zajišťovat lepší fit a ochranu. Co je ještě zajímavější je fakt, že kopačky budou k dostání i bez ponožky u kotníků, tedy v low cut verzi a to taky celé z Flyknit materiálu! Což jsme tady taky zatím neměli a nejeden fotbalový fanoušek po tom už dlouho volal. Takže super.

Druhou hodně významnou změnou v technickém provedení je představení zcela nové podrážky, která nyní kombinuje flexibilní Pebax materiál v přední části se zbytkem s tužšího nylonového materiálu.

Podrážka je tak celkově mnohem ohebnější a přesto neztrácí na své pevnosti. Společně s touto novinkou je na podrážku umístěno také nové rozložení špuntů (kolíků), které kombinuje šestihranné, véčkové a čepelovité typy pro lepší pohyb, rotaci, odpich a celkovou stabilitu.

Kopačky Nike Hypervenom III jsou o mnohem lehčí než předchozí model Hypervenom II a k dostání budou 30.1.2017 v barevném provedení, které vidíte na obrázcích. Nedlouho potom by měla firma Nike vypustit další barevné provedení (černý svršek, stříbrná loga a oranžové doplňky). Takže, kdo si počká, ten se (možná) dočká 🙂

Najdi nejlepší ceny kopaček Nike Hypervenom III na Heurece.

Rooneyho nové Nike Hypervenom WR250

V sobotu 21.1.2017 oslavil Wayne Rooney svůj 250. gól v dresu Manchester United v zápase proti Stoke a osamostnatnil se tak v čele žebříčku nejlepších střelců svého klubu. Před tímto gólem byl na tom s 249 góly stejně jako legendární Sir Bobby Charlton, ale tímto gólem se už nesmazatelně zapsal do historie.

250: Wayne Rooney (546 utkání)
249: Sir Bobby Charlton (758)
237: Denis Law (404)
211: Jack Rowley (424)
179: Dennis Viollet (293)
179: George Best (470)

V Nike moc dlouho neotáleli a rozhodli se, že to tak trochu oslaví a na počest tohoto nového rekordu vyrobí Waynovi speciální edici kopaček s názvem Nike Hypervenom WR250.

Zkus taky:
Kožené, syntetické, pletené – které kopačky jsou nejlepší?

A protože je nyní Rooney nejlepším klubovým střelcem a i nejlepším střelcem Anglie, vyvedli kopačky pěkně ve dvou barvách. Bílé (Anglie) a červené (MU). Aby nedošlo k mejlce, jsou přidány ještě drobnosti jako logo s číslicí “250” na jazyku a “WR10” po straně kopačky.

Technicky se nejedná o nově vydané kopačky Hypervenom 3, které jsou zmíněny v předchozím odstavci nahoře, ale ještě o starší a stále vynikající Nike Hypervenom Phinish II.

Tak jako tak, Rooney si to za svou kariéru a úspěchy určitě zaslouží. Gratulujeme.

Balíček kopaček Nike Radiaton Flare Pack – pro kluky i pro holky

Společně s vydáním nových Hypervenom 3 představila firma Nike i nový balíček s názvem Nike Radiaton Flare Pack.  V balíčku jsou zastoupeny všechny 4 typy kopaček, které Nike v současné době nabízí – Magista, Mercurial, Heypervenom a Tiempo a to jak v pánském, tak i dámském provedení.

V pánském provedení dostaneme nové Hypervenom Phantom DF III , Magista Obra II, Mercurial Suerpfly V a Tiempo Legend VI.

Aby to nebylo holkám líto, máme tu i dámské kopačky. Ty samé modely v jiném barevném provedení.

Nechte si chutnat!

Na co se můžeme těšit v roce 2017?

Tak už jenom ve zkratce. Na co se těšit a na co nezapomenout.

V roce 2016 byla na trhu dominantní firma Adidas. S ohledem na to, co se na nás chystá v roce 2017, by to mohl být dobrý rok jak pro Adidas, tak i pro Nike a samozřejmě nesmíme nechat pozadu ani další konkurenty jako je Puma, New Balance, Under Armour, Umbro a další, kteří se nás budou snažit překvapit něčím novým a inovativním.

Únor 2017 – jak už jsem zmínil výše, přichází na scénu nové Nike Hypervenom Phatom III s ponožkou i bez ponožky a obě verze s Flyknit materiálem! To určitě bude stát za to.

Květen 2017 – čeká nás návrat a remake Adidas Predator s názvem Adidas ACE 2017 Predator. Uvidíme, co nabídnou.

Červen 2017 – na scénu vtrhne zcela nová řada kopaček Adidas Nemeziz, která nahradí stávající modelovou řadu Adidas Messi, která úplně zanikne. Messi bude mít svůj nový model právě v nové řadě Adidas Nemeziz. Můžeme se těšit.

Firma Under Armour vypustí ve stejné době své úplně první kopačky bez zavazování. Místo klasických tkaniček bude na svršku kopačky zip. Tak se nechme překvapit, jak bude fungovat tahle fičura.

Léto 2017 – v létě se můžeme těšit na nové vydání skvělých Nike Tiempo Legend VII.  Pokud budou Nike Tiempo Legend 7 stejně kvalitní jako 6 a dojde u nich ještě ke zlepšení životnosti, pak budou zcela určitě patřit k tomu nejlepšímu, co nám rok 2017 nabídne.

Je to jen malá hrstka z toho, co nám rok 2017 přinese, ale i tak se těším, že si ho užijeme spolu, tak zdary. 😉 Na co se těšíte nejvíc vy?

Ohodnoť článek.

Hodnocení / 5. Hlasovalo:

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Truny
Truny

Od roku 2016 pro vás sleduju, co se kde šustne ve světe fotbalových kopaček. Mějte přehled a neztrácejte zbytečně čas. Novinky, recenze, tipy, zajímavosti.

Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo