GPS vesta na fotbal – jak funguje a vyplatí se?

Když se chce člověk v něčem zlepšovat, musí na sobě makat. Jak ale pozná, že dělá pokroky? Jednoduše tak, že svoje výsledky v průběhu času měří, porovnává a analyzuje. Jenom tak má možnost zjistit, že se někam posouvá. A přesně tohle nabízí GPS vesta na fotbal.

Co jsou to GPS vesty

Určitě už jste si toho taky někde všimli. Obrázek fotbalisty, který má na sobě něco, co připomíná podprsenku. Tahle podprsenka pro fotbalisty je ve skutečnosti GPS vesta, která dokáže pomocí GPS signálu sledovat pohyb hráče a díky tomu měřit spoustu zajímavých výkonnostních údajů. Ty je pak možné dál zkoumat a nimrat se v nich.

GPS vesty používají všechny zahraniční a dnes už i tuzemské velkokluby, kterým přináší cenné informace o výkonnosti jednotlivých hráčů. Postupem času se ale tyhle fotbalové podprsenky dostávají i do menších klubů, mezi mládež do fotbalových akademií a dokonce i do klasických obchodů, kde si je může koupit prakticky kdokoliv.

GPS vesty používají například i hráči prvoligového Jablonce.

GPS vesty v Česku

V zahraničí jsou GPS vesty poměrně rozšířené a na trhu jich tam najdete hned několik od různých výrobců. U nás je momentálně pro běžného fotbalistu (nebo jiného sportovce) v obchodech k dostání zatím pouze GPS vesta STATSports, a tak se podíváme právě na ni.

GPS vesta na fotbal Statsports

GPS vesta STATSports

přibližná cena: 6200 Kč

STATSports podprsenka pro fotbalisty

STATSports je firma, která fotbalové GPS vesty vyvíjí a dodává už řadu let. Mezi fotbalové kluby, které její produkty a služby využívají, patří například PSG, Juventus, Liverpool, Arsenal nebo Tottenham.

Jak GPS vesta funguje?

Základem je balíček, ve kterém najdete samotnou vestu, GPS Tracker a k tomu si do svého chytrého telefonu stáhnete aplikaci, ve které se pak všechny naměřené výsledky zobrazují.

Všechno je celkem jednoduché. Přijdete na hřiště (nebo jinam), zapnete GPS Tracker (takové to malé udělátko) a vložíte ho do malé kapsičky na zadní straně vesty. Jakmile má Tracker GPS signál, což poznáte podle toho, že třikrát pípne, začíná měřit všechny potřebné údaje.

Zkus taky:
TOP 10: Nejlepší protiskluzové ponožky na fotbal (2023)

Po skončení tréninku nebo zápasu spárujete Tracker s apkou a tím do ní přesunete všechny naměřené hodnoty. V aplikaci pak nastavíte pár údajů o sobě a máte hotovo.

V aplikaci si můžete všechny naměřené hodnoty nejen procházet a ukládat, ale také porovnávat s ostatními lidmi (stejné věkové kategorie), kteří aplikaci využívají. Navíc, svoje naměřené výsledky si můžete porovnat i s profesionálními fotbalisty a jejich výkony, což je super.

Máte zmáklou angličtinu? Mrkněte na celkem pěknou recenzi na youtube. Najdete v ní všechno potřebné.

Co GPS vesta měří?

STATSports vesta patří mezi špičku, protože dokáže sledovat a měřit opravdu spoustu ukazatelů, mezi které patří například:

  • celková vzdálenost
  • maximální rychlost
  • rychlost za minutu
  • metabolická zátěž
  • heatmapa
  • a další…
gps vesta statistiky

Všechny naměřené hodnoty si v podrobnější analýze můžete prohlížet klidně minutu po minutě a porovnávat s ostatními lidmi v komunitě nebo jen ukládat, abyste si je mohli porovnat se svými výsledky, které namakáte a naměříte příště.

Vyplatí se GPS vesta?

Pokud to s fotbalem (nebo jiným sportem) myslíte opravdu vážně, chcete na sobě makat, chcete mít přehled a srovnání o svých výkonech a nevadí vám si trochu připlatit, pak je to investice, která má smysl. GPS vesty (a obecně měření a analýza výkonů) jsou něco, co se na trhu objevilo poměrně nedávno, ale v nějaké formě tady zůstane už navždy.

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení 4.6 / 5. Hlasovalo: 25

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo