Oficiální fotbalový míč pro EURO 2024 – FUSSBALLLIEBE

Adidas představila oficiální hrací míč pro nadcházející EURO 2024 v Německu. Nese název FUSSBALLLIEBE a má v sobě speciální čip. Pomáhá rozhodčím a potěší i fanoušky. Takhle vypadá.

Míč pro EURO 2024

Adidas dodává míče pro Mistrovství Evropy ve fotbale už od roku 1968. Míč pro nadcházející 17. Mistrovství Evropy ve fotbale, které se bude konat v Německu, se jmenuje FUSSBALLLIEBE. V překladu LÁSKA K FOTBALU.

11teamsports logo CZ
11teamsports.cz
Oblíbená česká fotbalová speciálka. V obchodě si můžeš vybrat z více barevných variant. Pro 5% extra slevu využij slevový kód TOPKOP.
11teamsports SK logo
11teamsports.sk
Slovenská pobočka. Pro 5% extra slevu využij slevový kód TOPKOP.
Sportfotbal.cz
Oblíbená česká fotbalová speciálka. Vybírat můžeš z více barevných variant.

Design míče je podle tvůrců inspirován radostí z fotbalu a energií celého turnaje. Míč je z větší části bílý s trojúhelníkovými vzory v černé, žluté, červené a zelené barvě. Logo EURO 2024 a logo adidas jsou modré.

povrch míče pro EURO 2024 Fussballliebe

Na míči jsou také názvy měst, ve kterých turnaj poběží. Každý název města doplňuje ještě malý nákres stadionu, na kterém se v daném městě bude hrát.

Co nabízí po technické stránce?

Po technické stránce se míč hodně podobá míči z Mistrovství světa ve fotbale 2022 v Kataru, který se jmenoval Al Rihla, ale nabízí i některá vylepšení.

Stejně jako u Al Rihla tvoří plášť míče (slupku) speciální jádro CTR-Core. Díky tomu míč efektivněji drží vzduch a tvar, a má tak i lepší odraz.

míč euro 2024

Míč tvoří celkem 20 trojúhelníkovitých panelů. Na povrchu míče je drobná textura v podobě malých prohlubní a speciálních drážek, které zlepšují aerodynamiku. Adidas to nazvala PRECISIONSHELL a dost se to podobá konceptu, který používá například míč Nike Flight Ball.

Uvnitř míče je zavěšená speciální technologie ADIDAS CONNECTED BALL. Je to senzor, který sleduje a každou vteřinu odesílá až 500 údajů o rychlosti míče, jeho rotaci, vzdálenosti od branky nebo přesné polohy na hřišti.

technologie adidas connected ball

Tuhle technologii jsme poprvé viděli na MS ve fotbale 2022, ale teď se poprvé objeví i na evrospkém šampionátu. Pomáhá rozhodčím například při posuzování ofsajdu a divákům nabídne na velkoplošných obrazovkách zajímavé real-time statistiky jako rychlost střely, vzdálenost míče od branky a další.

Míč pro EURO 2024 je vyrobený z udržitelných materiálů na biologické bázi. Každá vrstva míče má v sobě materiály, jako jsou kukuřičná vlákna, cukrová třtina a dřevitá buničina, aniž by to ovlivnilo jeho výkon.

Koupit můžete i levnější modely

V obchodech seženete kromě nejvyššího modelu Fussballliebe PRO, se kterým se bude hrát EURO, i levnější modely. Nejvyšší model PRO v obchodech se liší od míče, který bude na EURU, jen tím, že uvnitř nemá speciální senzor, který by tam byl zbytečný. Jinak jsou míče stejné.

Levnější modely Fussballliebe Competiton, League, Training a Club (seřazeno sestupně) jsou pak samozřejmě z levnějších materiálů a v levnějším celkovém provedení. K dostání je i model v mini verzi, jako futsalový míč Fussballliebe Pro Sala a navíc i verze v barevném zimním provedení.

adidas míč pro EURO 2024
11teamsports logo CZ
11teamsports.cz
Oblíbená česká fotbalová speciálka. Pro 5% extra slevu využij slevový kód TOPKOP.
11teamsports SK logo
11teamsports.sk
Slovenská pobočka. Pro 5% extra slevu využij slevový kód TOPKOP.
Sportfotbal.cz
Oblíbená česká fotbalová speciálka se širokým výběrem fotbalových míčů.

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení 4.8 / 5. Hlasovalo: 37

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Štítky:

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo