Nike Anti Clog technologie – co to je a potřebuju to?

V průběhu března 2016 představila firma Nike svou novou technologii Anti Clog. Co to je a jak to funguje?

Co je Anti Clog technologie?

Určitě to znáte. Podzim nebo zima. Sychravé počasí. Podmáčený terén. Bláto se vám při hře lepí na podrážky a vy si připadáte, jako když hrajete v lyžákách.

Tuna bahna na kopačkách není žádný luxus. Kopačky jsou těžké, špatně se v nich běhá, podkluzují, nezabírají, když to nejvíce potřebujete. Navíc čistit kopačky po zápase nebo tréninku taky není žádná hitparáda. Problém, který se týká každého z nás.

A proto si firma Nike řekla, že je na čase s tím něco udělat a vyvinula zcela novou technologii podrážky, která by tomu měla udělat utrum.

Technologie Anti Clog je v podstatě použití poupravených kolíků a speciální podrážky pro to, aby se bahno a jiné nečistoty na podrážce nezachytávaly a nezůstávaly tam přilepené. Na podrážce je speciální chemická látka, která se aktivuje při kontaktu s vodou a vytvoří na podrážce tenkou kluzkou vrstvu, která začne fungovat jako určitá bariera a nedovolí nečistotám se na kopačce zachytit.

Funguje nejlépe za mokra

Jak už jsme zmínili výše a jak hlásá každá krabice od kopaček s anti clog technologií – funguje nejlépe za mokra. Aby se celý systém aktivoval, je zkrátka potřeba, aby byla na hracím povrchu voda.

Od firmy Nike je to určitě parádní tah a skvělá inovace. Je to taková ta věc, o které si řeknete:„ Proč to sakra nevymyslel někdo už dávno“.

V současné době seženete s touto technologií zatím pouze kopačky Hypervenom Phantom II, Magista Obra a Tiempo Legend VI. Všechny samozřejmě v SG (soft ground) verzi, tedy verzi pro měkké přírodní povrchy, kde se voda vyskytuje nejčastěji.

Zkus taky:
Jak se starat o kopačky

Uvidíme, u kterých dalších kopaček se této technologie dočkáme, a jestli se stane standardem u všech top modelů firmy Nike. Bude opravdu fungovat a bude opravdu přínosem? Našlápnuto má dobře. Nechme se překvapit.

Pokud máte vlastní zkušenost s touto technologií, určitě se podělte v komentářích. Díky!

Zdroj obrázků: Nike.com

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Hodnocení 0 / 5. Hlasovalo: 0

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo