adidas Roteiro Pack – EURO 2004, kopačky Predator, míč Roteiro a nostalgie

Roteiro Pack je balíček kopaček adidas Predator a fotbalových míčů s designem, který se inspiruje ve dvacet let starém Mistrovství Evropy ve fotbale 2004.

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se kvapíkem blíží, a výrobci proto začínají pouštět speciální edice kopaček a různé balíčky. Jedním takovým je Roteiro Pack, který se ohlíží dvacet let zpátky na EURO 2004.

EURO 2004 byl pro nás parádní turnaj, i když s trochu hořkým koncem. Česká republika získala bronzové medaile a společně s Anglií nastřílela ze všech týmů nejvíc gólů (10). Milan Baroš se stal nejlepším střelcem turnaje (5) a za sebou nechal i jména jako Rooney, Nistelrooy, Ronaldo, Ibrahimovič.

český národní tým na EURO 2004

Spousta hráčů tehdy na turnaji obouvala kopačky adidas Predator Pulse. Vymazlené kožené kopačky, které byly super oblíbené mezi těmi největšími fotbalovými esy. Nosili je například Raúl, Zidane, Beckham, Ballack a další.

Ballack a Raúl v kopačkách adidas predator Pulse EURO 2004

Existovalo několik barevných variant, ale pro EURO 2004 byla speciální kombinace tmavě modré, stříbrné a červené.

kopačky adidas predator Pulse 2004

Adidas teď po dvaceti letech oprášila design těchto ikonických kopaček a před startem letošního EURA 2024 ho představuje na jednom ze svých nejlepších modelů adidas Predator Elite FT z aktuální generace.

adidas predator roteiro pack
adidas predator roteiro 2024

Jako kopačky Pulse z roku 2004 mají i nové kopačky Predator Elite FT stejnou barevnou kombinaci modrá/stříbrná/červená. Parádní je červený jazyk se znakem adidas.

fold over tongue predator
kopačky adidas predator FT

Co je ale na tomhle novém modelu vůbec nejlepší? Bude stejně jako jeho předchůdce z kůže. Jo, tohle budou jediné kožené kopačky adidas Predator FT Elite 2024, které kdy budou vyrobené. Pecka.

pata kopaček adidas predator
vložka kopaček adidas predator

adidas Predator Elite FT 2024 Roteiro Pack:

  • předlohou pro design byly kopačky Predator Pulse z roku 2004
  • kožený svršek (Fusionskin leather, stejný jako u modelů Copa Pure 2)
  • k dostání pouze model s přehnutým jazykem

Roteiro míč se vrací

Balíček Roteiro Pack obsahuje kromě kopaček i fotbalové míče. Ne jenom jeden, ale rovnou dva. Adidas vyrobila po dvaceti letech remake oficiálního hracího míče Roteiro, se kterým se hrálo EURO 2004 (první obrázek), a stejný šedý design přenesla i na oficiální hrací míč pro EURO 2024 FUSSBALLLIEBE (druhý obrázek).

adidas roteiro remake 2024
adidas roteiro fussballliebe 2024
11teamsports logo CZ
11teamsports.cz
Česká fotbalová speciálka.
adidas logo
adidas.cz
Online obchod výrobce.
11teamsports SK logo
11teamsports.sk
Slovenská pobočka.

Fotbalový míč Roteiro z roku 2004 byl svým způsobem unikátní. Míč měl 32 panelů, které byly spojené novou metodou tepelného lepení (Thermal Bonding), která se do té doby na jiném míči nepoužila. Pro každý zápas na turnaji měl míč na sobě specifické popisky.

Zkus taky:
Míč pro EURO 2024 – FUSSBALLLIEBE

Roteiro Pack v obchodech

Kopačky i fotbalové míče bude možné koupit ve vybraných obchodech a fotbalových speciálkách. Na pultech obchodů a v eshopech by se měly objevit v nejbližších dnech až týdnech (v Evropě mezi 10. až 18. dubnem 2024). Vzhledem k tomu, že to budou jediné kožené kopačky adidas Predator FT v historii, se po nich s největší pravděpodobností rychle zapráší.

Image credit: Prodirectsoccer

Ohodnoť článek.

Hodnocení 4.7 / 5. Hlasovalo: 32

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo