Nike Tiempo Legend 10 Academy [RECENZE] – jeden z nejlepších modelů třetí třídy

Nižší modely třetí třídy jsou cenově dostupné, ale většinou už jim chybí hodně z toho, co nabízí vyšší modely první a druhé třídy. Kopačky Nike Tiempo Legend 10 Academy se ale tak trochu vymykají. Nevypadají levně, nechovají se levně a necítíte se v nich levně. Za tu cenu jsou to skvělé kopačky.

8 Hodnocení
Nike Tiempo Legend 10 Academy

Kopačky Nike Tiempo Legend 10 Academy jsou překvapivě hodně dobrý kopačky. Kromě toho, že nejsou vhodné pro širší chodidla, jim upřímně nemám moc co vytknout. Kdybych mohl někomu doporučit cenově dostupný, pohodlný, kvalitně zpracovaný, lehký syntetický kopačky, tak to bude model Nike Tiempo Legend 10 Academy. Skoro všechno na kopačce připomíná dražší modely – vzhled, zpracování, pohodlí. Jeden z nejlepších nižších modelů třetí třídy, který je momentálně na trhu.

Svršek kopaček
8.5
Podrážka
7.7
Váha
8
Pohodlí
7.8
Líbí se mi:
  • kvalitní zpracování, které hodně připomíná dražší modely
  • syntetická kůže na svršku je výborná
  • na třetí třídu hodně dobrá váha
  • podrážka s univerzálním rozložením a tvarem špuntů
  • za tu cenu kvalitní kopačky
Nelíbí se mi:
  • nejsou vhodné pro širší chodidla
  • trochu tužší a tlustší svršek
11teamsports logo CZ
11teamsports.cz
Oblíbená česká fotbalová speciálka. V obchodě si můžeš vybrat z více barevných variant. Pro 5% extra slevu využij slevový kód TOPKOP.
11teamsports SK logo
11teamsports.sk
Slovenská pobočka. Pro 5% extra slevu využij slevový kód TOPKOP.
Sportfotbal.cz
Oblíbená česká fotbalová speciálka. Vybírat můžeš z více barevných variant.
Nike
Oficiální prodejce nejen fotbalového vybavení.
Unisportstore.com
Přední evropská fotbalová speciálka s obrovským množstvím fotbalového vybavení.

Nike Tiempo Legend 10 Academy

Model Nike Tiempo Legend 10 Academy je v pořadí třetí nejvyšší model v nové generaci kopaček Nike Tiempo Legend 10.

Nike Tiempo Legend 10 Ellite
Legend 10 Elite
Legend 10 Pro
Legend 10 Academy
Legend 10 Club

Dostupné barevné varianty

Barviček zatím není moc, ale postupně budou přibývatMrkněte do e-shopů, kde co mají na skladě.

barevné varianty kopaček Nike Tiempo Legend 10 Academy

Svršek kopaček

Tiempa byly vždycky pohodlné kopačky z přírodní kůže, které se časem skvěle roztáhly. Nike ale u nové 10. generace sáhla k razantní změně a místo přírodní kůže je teď na svršku kůže syntetická, kterou Nike nazvala Flytouch.

Nike Tiempo Legend 10 Academy

Flytouch má tři úrovně. Flytouch Plus (model Elite), Flytouch Pro (model Pro) a Flytouch Lite (model Academy). Syntetická kůže Flytouch je oproti přírodní kůži odolnější, pevnější, měkčí, nenatahuje do sebe tolik vody a na míči má takový přilnavější, lepivější efekt. Na druhou stranu se zase tak dobře neroztáhne a ani ten pocit a komfort v nich není takový, jako u přírodní kůže.

Nike Tiempo Legend 10 Academy

Každopádně syntetická kůže Flytouch se Nike hodně povedla a u vyššího modelu Pro, který jsem zkoušel, je skoro k nerozeznání od pravé kůže. U modelu Academy už je znát, že je ten materiál o něco tlustší a tužší, i tak ale hodně dobrý.

Flytouch kůže

Celkově je kvalita zpracování svršku na třetí třídu nadprůměrná a model Academy se nemá vůbec za co stydět. Naopak si myslim, že je to jeden z nejlepších matrošů, který jsem na třetí třídě viděl.

svršek kopaček

Zavazování a jazyk

Model Academy má klasický, syntetický, samostatný jazyk, čímž se liší od modelů Elite a Pro, kde je jazyk elastický a pevně spojený se zbytkem kopačky. Do kopačky se leze bez problémů. Zavazování je tradičně uprostřed. Kopačky jsou oproti předchozím generacím o něco těsnější a tak je fajn, že si je člověk může trochu víc povolit, když potřebuje.

zavazování a jazyk

Vnitřek kopaček

Ve srovnání s vyššími modely není vnitřek kopačky zase až tak pohodlný, ale celkově není vůbec špatný. Je znát, že mezi chodidlem a míčem je mnohem víc materiálu (tlustší svršek + polstrování uvnitř), což dává takový tlumenější pocit při kontaktu s balonem.

vnitřek kopaček

V oblasti paty a kotníků je uvnitř pohodlný semišový materiál, který je v určitých místech ještě mírně vyvýšený, aby chodidlo v kopačce dobře drželo. Co se týče materiálů, vnitřek kopaček je víc než dobrý.

Vložka

Další změnou oproti vyšším modelům je to, že vložka je v kopačce přilepená napevno. Není zrovna extrémně pohodlná a kdyby někdo chtěl, při troše přemlouvání by vytrhnout šla. Ale nutný to určitě není.

vložka kopaček

Podrážka

Verze, kterou mám pro recenzi, je FG/MG, takže je vhodná jak na přírodní trávu, tak i na umělku. Model Acedemy ale seženete i na mokrou přírodní trávu (SG-PRO), jako turfy (TF) i sálovky (IC).

podrážka

Podrážka je plastová, dostatečně ohebná a je na ní celkem 13 listovaných špuntů – dobře vyvážený mix čepelovitých, véčkovitých a kónických – pro takové to univerzální použití.

Váha

Oproti vyšším modelům jsou kopačky o něco těžší. Ve velikosti EUR 43 váží 226 gramů, což je ale na třetí třídu super váha, kterou často nemají ani kopačky vyšších tříd z jiných řad.

Nike Tiempo Legend 10 Academy

Jak padnou a jakou vzít velikost

Oproti předchozím generacím má nová 10. generace přepracovaný – těsnější fit. Model Nike Tiempo Legend 10 Academy je ve střední části tesnější a směrem ke špičce se zužuje.

kopačky Nike Tiempo Legend 10 Academy na nohách

Mám širší chodidla a cítím, že mě kopačky svírají na bocích a prsty jsou v přední části namáčklé na sebe. Pokud máte širší chodidla, kopačky bych nedoporučil. Pokud ale máte normální nebo užší chodidla, kopačky budou ok.

délka a šířka chodidla v kopačce

Co se týká délky kopaček, tak číslování odpovídá skutečnosti a v obchodě můžete vzít svoji běžnou velikost. Chodidlo mám i s ponožkou v délce 27 cm. Přidávám nadměrek 0,5 cm a v obchodě beru svoji běžnou velikost 27,5 cm (EUR 43/US 9,5). Před prsty mi zbývá opravdu ten půl cenťák místa. Jestli máte rádi víc místa před prsty, vemte ještě o půl čísla větší.

Nike Tiempo Legend 10 Academy velikost kopaček

Nike Tiempo Legend 10 Academy – hodnocení

Kopačky Nike Tiempo Legend 10 Academy jsou překvapivě hodně dobrý kopačky a upřímně jim nemám moc co vytknout. Kdybych mohl někomu doporučit cenově dostupné, pohodlné, kvalitně zpracované, lehké syntetické kopačky, tak to bude model Nike Tiempo Legend 10 Academy.

Jasně, jsou tady použité levnější materiály a kopačky nemají některé technologie, které mají vyšší modely, ale skoro všechno na těch kopačkách připomíná dražší modely – vzhled, zpracování, pohodlí. Kopačky Nike Tiempo Legend 10 Academy jsou jedním z nejlepších nižších modelů třetí třídy, který je momentálně na trhu. Pokud se vám líbí, jděte do nich.

11teamsports logo CZ
11teamsports.cz
Oblíbená česká fotbalová speciálka. V obchodě si můžeš vybrat z více barevných variant. Pro 5% extra slevu využij slevový kód TOPKOP.
11teamsports SK logo
11teamsports.sk
Slovenská pobočka. Pro 5% extra slevu využij slevový kód TOPKOP.
Sportfotbal.cz
Oblíbená česká fotbalová speciálka. Vybírat můžeš z více barevných variant.
Nike
Oficiální prodejce nejen fotbalového vybavení.
Unisportstore.com
Přední evropská fotbalová speciálka s obrovským množstvím fotbalového vybavení.
Zkus taky:
Nike Tiempo Legend 10 Pro [RECENZE] – nejlepší model z nové generace
Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo