Nike Mercurial HERITAGE – retro vzhled nových kopaček

Nike Mercurial Heritage je speciální edice, kterou vydala firma Nike k oslavě všech kopaček Nike Mercurial. Jaké kopačky edice obsahuje a jak vypadají? Mrkněte sami.

Nike Mercurial Heritage

Edice obsahuje všechny kopačky Mercurial od roku 1998, kdy debutovaly na Mistrovství světa ve Francii, až do roku 2014 kdy se představily na Mistrovství světa v Brazílii.

Je to tak krátké připomenutí před tím, než vypukne letošní Mistrovství světa ve fotbale, kde se samozřejmě dočkáme také nejnovějších modelů kopaček Mercurial.

Kopačky uvidíme na nohách pouze některých hráčů a jejich výběr nebyl jen tak ledajaký. Kopačky z jednotlivých let mohou obouvat pouze hráči země, která v daný rok Mistrovství světa vyhrála.

Napříkald francouz Mbappé tak nazuje model Mercurial Heritage z roku 1998, protože ve stejný rok Francie mistrovství vyhrála. Stejně tak německý záložník Leroy Sané obuje kopačky Nike Mercurial Heritage 2014, protože tento rok to bylo Německo, které si odvezlo pohár.

Kompletní výčet hráčů. Kylian Mbappe a Ousmane Dembele (Francie) obují edici z roku 1998, Philippe Coutinho (Brazílie) nazuje 2002 design, ital Federico Chiesa žlutou variantu z roku 2006, Marco Asensio z Realu Madrir dostal edici z roku 2010 a Leroy Sane bude trápit obránce v barevné kombinaci roku 2014.

Každá verze (1998, 2002, 2006, 2010, 2014) je dostupná v obou řadách Superfly i Vapor. Každá verze má své vlastní designové zpracování nabízející nejlepší barvy v kombinaci s nejlepším zpracováním, které je dnes u kopaček Mercurial dostupné. Jsou to tedy ty nejlepší dnešní kopačky v jakémsi retro provedení.

Které byste si vybrali vy? Dejte vědět do komentů!

Zdroj obrázků: Soccercleats101

Líbil se ti článek nebo pro tebe byl přínosný?

Klikni na hvězdičky a ohodnoť článek, děkuji.

Zkus taky:
TOP 18: Nejlepší knihy o fotbale (včetně dětských)

Hodnocení / 5. Hlasovalo:

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Za tvé komentáře budu vděčný nejen já, ale i ostatní, díky.

komentář

Topkopačky
Logo