Nike ACC – užitečná technologie nebo šikovný marketing?

Aktualizováno 3. 9. 2022

Nike ACC (All Conditions Control) je technologie, kterou poprvé představila firma Nike na svých kopačkách v roce 2012. Najdou se lidé, kteří této technologii bezmezně věří a najdou se i ti, kteří si myslí, že je k ničemu? Co je to za technologii a má smysl ji vůbec řešit?

Co je to Nike ACC technologie

ACC je zkratka pro All Conditions Control – technologii na svršku kopaček Nike, která údajně zajišťuje, že se povrch kopaček bude chovat stejně za jakéhokoliv počasí – za sucha i za mokra. Kdykoliv si kopačky nazujete, kontakt s balonem bude stejný a je jedno, jestli je venku 40 stupňů, nebo lije jako z konve.

Nike ACC
Na produktech s ACC technologií obvykle najdete malé logo.

Technologii ACC najdete jen u vybraných (často nejvyšších) modelů kopaček Nike, které nesou i malé logo ACC. V posledních letech začala firma nabízet tuto technologii například i u fotbalových míčů, brankářských rukavic a jiných produktů.

Jak dokázat, že ACC technologie vůbec existuje?

To je otázka.

Problém je, že samotnou technologii ACC na kopačce pouhým okem neuvidíte a prstem nenahmatáte. Je neviditelná. Ani sama firma Nike o této technologii nikdy nic bližšího neřekla, nenaznačila, prostě ticho po pěšině.

V podstatě tak můžeme jenom hádat, o co vlastně jde. Nejpravděpodobnější je scénář, že Nike na produkty s označením ACC používá nějaký voděodolný nástřik, který po zaschnutí zabraňuje vodě měnit vlastnosti materiálu svršku.

první kopačky s Nike ACC technologií
První kopačky s ACC technologií – rok 2012.

Problém je, že Nike nevyrábí dva naprosto stejné produkty – jeden s ACC a druhý bez – které by se daly porovnat. Pokud by na kopačce nebyl nápis ACC, vlastně byste ani nevěděli, že tam nějaká technologie je.

Vyplatí se investovat do kopaček s Nike ACC technologií?

Řada prodejců a reklamních postaviček vás bude zarputile přesvědčovat o tom, že technologie ACC je něco, bez čeho prostě fotbal hrát nemůžete.

Pravdou je, že je to něco, co nijak výrazně nezlepší váš výkon a v klidu se bez této technologie, kterou nikdo nikdy neviděl a nikdo ani neví, jak funguje, obejdete.

Technologie Nike ACC může být na kopačkách příjemným bonusem, ale rozhodně to není něco, co by vás mělo při výběru kopaček výrazně ovlivňovat.

Kde koupit kopačky

Ohodnoť článek.

Hodnocení 5 / 5. Hlasovalo: 1

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo