Nike Academy Pack 2017 – topkopačky v černé barvě

Nike Academy Pack je kolekce kopaček, kterou vypouští firma Nike vždy jednou – maximálně dvakrát do roka. Čím je tahle kolekce jedinečná a typická? Všechny kopačky v ní jsou celé černé. Proč?

Kolekce Academy Pack jsou s námi už několik let a staly se už tak nějak tradicí. V té nejnovější jsou aktuálně zastoupena všechna sila. Ty nejlepší top modely jednotlivých řad, ale i nižší a levnější modely. Na své si tak přijde každý.

Proč černé kopačky?

Když uvidíte na některém hráči z profesionálního fotbalového klubu kopačky, které jsou celé černé, většinou je za tím jeden z těchto tří důvodů:

  • Ten první se nabízí sám a je jednodcuhý jako facka. Černé kopačky se mu prostě líbí, tak proč by je nenosil? Černá barva je na kopačkách jedna z nejlepších a nejlépe vypadajících. Je to prostě klasika.
  • Když se výrobci chystají vydat na trh nový model kopaček, většinou ho nejdříve dají k otestování některému profesionálnímu fotbalistovi, aby je vyzkoušel v “ostrém provozu”. To samé se děje, když na některých kopačkách dělají třeba i jen drobné úpravy. V podstatě tak kopačky vyzkouší nanečisto, než je pustí do oběhu. Černá barva pak funguje jako kamufláž, aby tyhle nové kopačky nebudily přílišnou pozornost a nové vychytávky nebo změny na nich byly hůře odhalitelné. Firmy se tak “schovávají” před konkurencí a samozřejmě taky před námi, aby nám pak s velkou pompou představily svoje nové střelky.
  • Černé kopačky prostě nosit musí. Počkat. Musí? Jo musí. V některých fotbalových akademiích je pravidlem, že mladí hráči, dřív než nastoupí do rezervního nebo prvního týmu svého klubu, musí prostě nosit černé kopačky. Prvním, kdo tohle pravidlo zavedl, byl sir Alex Ferguson v Manchesteru United někdy kolem roku 2010. Reagoval tak na to, že firmy začaly na trh doslova chrlit různobarevné, nápadné až okázalé kopačky. A aby se jeho mladí hráči v MU mohli plně soustředit pouze na fotbal, rozhodl se jim zatnout tipec a zavedl pravidlo černých kopaček. Podle jeho vlastních slov by si měl každý hráč své barvy na kopačkách zasloužit. Od té doby toto pravidlo začalo využívat pro své akademie a mladé hráče mnoho fotbalových klubů.
Zkus taky:
Nike a Puma přestanou používat klokaní kůži

Nike Academy Pack – jednotlivé modely

V základním balíčku jsou všechny top modely – Nike Mercurial Superfly V, Nike Magista Obra II, Nike Hypervenom Phantom III a Nike Tiempo Legend VII. Po technické stránce jsou kopačky úplně stejné jako jejich klasické modely, které najdeme běžně v obchodě. Barevným, nebo spíš nebarevným, provedením jsou ale jedinečné. Hodně zajímavým kouskem jsou kopačky Tiempo Legend 7, které jsou na trhu pouhý měsíc a už se dočkaly tohohle krásného černého provedení. Jedny z nejlepších kopaček na trhu.

.

Kdyby se ti nepovedlo sehnat některé kopačky nebo velikost u nás, zkus Unisport. Tady je návod jak nakoupit na Unisport.

Ohodnoť článek.

Hodnocení / 5. Hlasovalo:

Ještě nikdo nehodnotil, budeš první?

Tvoje komentáře pomáhají i ostatním. Díky.

komentář

Topkopačky
Logo